קורס בעיות תקשורת ואוטיזם

לטפל בבעיות תקשורת

קורס בעיות בתקשורת ואוטיזם מקנה ידע מעמיק ונרחב על הפרעות תקשורת שונות ועל דרכי טיפול ותמיכה מתאימות. הקורס מכשיר אנשי הוראה וטיפול לעבודה עם ילדים הסובלים מלקות תקשורתית נרחבת, הנמצאים על רצף האוטיזם, במסגרות השונות. בשנים האחרונות אנו עדים לגידול רב באוכלוסיית התלמידים בעלי לקות תקשורתית נרחבת הנמצאים במסגרות חינוכיות. כתוצאה מכך גדל הצורך באנשי הוראה וטיפול בעלי ידע והתמחות בתחום זה.

משפחות שלהן ילדים עם בעיות תקשורת, ובכלל זה ילדים עם אוטיזם, זקוקות למטפלים מיומנים שילוו וידריכו את ילדיהן באופן שיקדם אותם בכל תחומי החיים. כל קורס מציע מסגרת מעט שונה ומספר אחר של מפגשים. יש מסגרות המציעות כ 400 שעות עיוניות ועוד 100, וישנן תוכניות הכוללות כ-200 שעות. מומלץ לברר איזו תוכנית מתאימה למעומד הספציפי.

מהו אוטיזם?

אוטיזם הוא הפרעת התפתחות מקיפה, המופיעה בדרך כלל בשלוש השנים הראשונות של חיי הילד ונמשכת לאורך כל החיים. הסיבה לאוטיזם הינה תפקוד לקוי של מערכת העצבים המרכזית. ההפרעה מאופיינת בשלושה ליקויים המופיעים ביחד: ליקוי ביחסי גומלין חברתיים, ליקוי במיומנויות תקשורת מילוליות ולא מילוליות ודפוסי התנהגות החוזרים על עצמם. מוגבלות שכלית אינה מאפיין הכרחי, וגם לא הפרעת קשב ורכוז עם או בלי היפראקטיביות.

תוכן קורסי בעיות תקשורת ואוטיזם

הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים: אוטיזם - אפיונים, בעיות בתקשורת, התפתחות תקשורתית, התפתחות קוגניטיבית, התפתחות רגשית חברתית, איזון חושי, דרכי התערבות וחינוך, אבחון והערכה, שיטות וגישות טיפוליות שונות, עבודה עם המשפחה, עזרה מתחומים פארא רפואיים, שיטות הדרכה, מיומנויות עבודה בצוות רפואי, דיור לאוטיסטים, תסמונת אספרגר ומאפיינים של הקשת האוטיסטית הרחבה יותר ועוד.

חלק מהקורסים כוללים התנסויות מעשיות ותצפיות בעבודה עם האוכלוסייה. ההתנסויות נערכות, במוסדות שונים ובמרכזים לחינוך מיוחד. בכל אופן, מומלץ לברר על קורס הספציפי בו מתעניין המועמד, מפני שמסגרת הלימודים משתנה ממקום למקום - בהתאם למשך הקורס, אופיו ומשתנים נוספים הקשורים למוסד הלמודים.

למי מיועדים לימודי בעיות תקשורת ואוטיזם

קורס בעיות בתקשורת ואוטיזם מיועד לאנשי מקצוע, המעוניינים להכשיר עצמם כמטפלים בילדים עם בעיות בתקשורת ואוטיזם. רוב הקורסים דורשים מן המועמדים: תואר ראשון בחינוך מיוחד או בחינוך, בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בתחום האוטיזם, ועדת קבלה, דינמיקה קבוצתית או ראיון אישי, למרות שלכל מסלול יש את תנאי הקבלה הייחודיים לו.

הקורס מתאים לאנשים העובדים כמטפלים או שיש בידם תואר במקצוע טיפולי: פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, מטפלים באומנות או מטפלים באמצעות בעלי חיים. כל אלו, ימצאו את הקורס רלוונטי במיוחד, שכן רבים מהם עובדים או מתכננים לעבוד עם האוכלוסייה האוטיסטית.

אפשרויות תעסוקה בעבודה עם אוטיסטים

בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במגוון מסגרות עם המשלבות עבודה עם אוטיסטים. ילדים ומבוגרים. מרבית העבודה נעשית בצוותי עבודה המטפלים בילדים עם בעיות תקשורת ומסייעות לילדים להתקדם ולהשתלב בחברה. מגוון מקומות העבודה הם רבים. יש מעונות ומרכזים לילדים אוטיסטים, דיור מוגן בקהילה, ליווי מבוגרים אוטיסטים, השתלבות בבתי ספר לחינוך מיוחד ועוד.

סוג העבודה שייך גם להשכלה הקודמת אותה רכשו הלומדים. למשל, למרפאים בעיסוק יכולה להיות עבודה שונה, מלבעלי תואר ראשון בחינוך מיוחד, או לעובדים סוציאליים. למשל: מדריכי רכיבה טיפולית יעבדו עם אוטיסטים כמדריכי רכיבה, תרפיסטים באומנות יתנסו בפעילויות הקשורות לאומנות במרכזי פעילות ומועדונים של האוכלוסייה, ואנשי החינוך המיוחד ילוו אותם ביומיום - במקום בו הם נמצאים, ירתמו לפרוייקט שילובם בחברה ובמקומות תעסוקה ועוד.

מקומות תעסוקה ספציפיים

כיום קיימים מרכזים רבים המשלבים עבודה עם אוטיסטים, או משמשים מסגרת ראויה אליה מגיעים האוטיסטים מדי יום. ביניהם ניתן למנות את מרכז התעסוקה בית אקשטיין: מרכז המשלב אוטיסטים בתור מקום שבו יש מרכז התעסוקה. בוגרי הקורס יכולים להשתלב כמלווים עבור אנשים בני 21 ומעלה.

כמו כן, ניתן לציין את מרכז מילמן, המרחב הפתוח: המשלב את האוכלוסייה האוטיסטית יחד עם רכיבה טיפולית, החטיבה לילדים בבית החולים אסף הרופא - אלו"ט, אגודת שלווה, אלוט"ף המהווים מעונות שיקומיים עבור אוטיסטים ועוד. בכל אופן, כמעט בכל עיר מגורים יש הוסטלים או מרכזים העובדים עם האוכלוסייה האוטיסטית, כך שניתן למצוא עבודה בתחום - אם מחפשים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

1
חברתי
2
יזם
3
אמנותי

פחות מתאים

קונבציונלי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים קורס בעיות תקשורת ואוטיזם?

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר