קורס קואצ'ינג

ללמוד קורס אימון אישי ולהיות מאמן

מעוניינים ברכישת כלים להעצמה עצמית ולהעצמת אנשים אחרים? אוהבים להדריך ולעבוד עם אנשים? אם אתם מהנהנים בהסכמה, כנראה שתשמחו לעבור קורס אימון אישי. קורס אימון אישי מכשיר סטודנטים למקצוע הקואצ'ינג, מקנה מיומנויות מקצועיות הנדרשות לטובת עבודה עם מתאמנים. הסטודנטים לומדים כיצד לתמוך במתאמנים במימוש והגשמה עצמית בתחומי חייהם השונים בעזרת העצמת נקודות החוזק שלהם, שינוי ושיפור נקודות החולשה.

אימון, קואצ'ינג, הוא תהליך המעצים אנשים למצות את הפוטנציאל האישי שלהם באופן כללי או בתחום מסוים ולשפר את התוצאות וההישגים במישורים שונים בחייהם. כדי להשיג מטרות בחיים האישיים (חברים, משפחה, קהילה) וכדי למצות יכולות בתחום המקצועי, אנשים זקוקים לעיתים לתמיכה. האימון תומך בשיפור וחידוד במיומנויות שונות והגדלת היכולת להתמודד עם משברים וקונפליקטים.

אימון אישי הלכה למעשה

תהליך אימון אישי מתרחש באמצעות פגישות פנים אל פנים ו/או בשילוב שיחות טלפוניות. בשיחה המאמן מפעיל כישורים ומיומנויות כדוגמת הקשבה, תמיכה, הצבת אתגרים ומטרות, הנעה, מתן משוב ועידוד. האימון האישי הוא שונה מטיפול פסיכולוגי. האימון האישי מתמקד בחסמים אשר לא נותנים לאדם להתקדם ולהצליח, ובאימון להסרתם תוך מיקוד בחוזקות שיש לאדם עצמו.

אמנם יש טיפולים פסיכולוגים המשלבים כלים פרקטיים לפתרון המצוקות והבעיות, אך בדרך כלל מנסים להבין מאיפה הכול נובע ומדוע האדם נמצא במצב הנוכחי. גישת האימון האישי שונה מאוד, והיא מאמינה במעשים ובבניית תכנית פרקטית. כלומר, בהתקדמות של צעד אחר צעד עד להשגת היעדים והמטרות.


גישות אימון

תחום האימון רחב מאוד ואין גישה נכונה אחת. בארצנו מתחלק תחום האימון האישי למספר גישות. להלן מספר דוגמאות: גישה רוחנית - גישה זו רואה את חיי הרוח כערך עליון ביחס לחיים הגשמיים והחומריים. מטרת הגישה היא להביא את האדם למצב שבו הוא מרגיש טוב עם חייו ותפקידו בחיים תוך שהוא עוזר לו להבין מה הביא אותו לדפוסי ההתנהגות המאפיינים אותו. גישה תוצאתית - גישה זו תומכת בהגדרת מטרות ויעדים מראש תוך יצירת תכנית ומסרת כדי ליצור שינוי מהותי בחיים.

גישה יהודית – גישה זאת מאמינה כי האדם נברא שלם ומטרתה לגרום לכל אדם למצוא את הכוחות הטמונים בו בעזרת תכנים וכלים מהחסידות והקבלה.
גישה תודעתית – גישה זו עוסקת תחילה בזיהוי דפוסי התנהגות, מחשבות ודברים שעשויים לפגוע בשגרתו של המטופל. לאחר מכן השיטה בונה שינוי תודעתי תוך אימוץ בדרכי חשיבה והתנהגות שונות. הגישה נעזרת בדמיון מודרך לביצוע השינוי.

אימון אישי לעומת אימון עסקי

האימון האישי מתמקד בצמיחתו האישית של המתאמן ביחס לכל מישורי חייו - מישור יחסים, משפחה, הגשמה עצמית ועוד. האימון העסקי מתמקד בהעצמת המתאמן בהתייחס לפועלו העסקי. חיזוק המתאמן ביחס לפעילות וצרכי העסק/הארגון אליו משתייך (האם נדרש ליזמות, לנהל אנשים, לעבודת צוות, לעבודה מול לקוחות ועוד). באימון העסקי שמים דגש על פיתוח מנהיגות, אסרטיביות, חשיבה יצירתית בתחום העבודה ועוד.

באימון אישי יש יותר דגש על הגשמה עצמית ומימוש רצונות ואף חלומות שהאדם מעוניין להשיג (ואשר בדרך כלל מפחד או לא מאמין בעצמו שיוכל להשיג או להגיע אליהם). בנוסף לכך, אימון אישי, כשמו כן הוא, מתייחס בדרך כלל לאדם אחד. את האימון עובר אדם אחד ולפעמים גם עם בן זוג. לעומת זאת, אימון עסקי מתייחס פעמים רבות גם לקבוצות: למשל סדנאות למנהלים, סדנאות ואימון עסקי לעסקים שונים ולחברות שונות. כמובן שגם מאמנים אישיים עובדים עם קבוצות, אבל העניין נפוץ פחות.


תכני הלימוד

ישנם מקומות רבים המלמדים קואצ'ינג. אורכם, רמתם ונושאי הלימוד שונים אחד מהשני. למרות זאת, ניתן למנות כמה נקודות דמיון בין הקורסים. בתור דוגמה ניקח נושאים פופולריים הנלמדים במרבית המקומות: עקרונות האימון, תיאוריות וכלים יישומים מתחומי הפסיכולוגיה, אינטואיציה, בחירה מתוך עוצמה, ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי, כלי האימון באימון העסקי, עבודה עם קבוצות, תנאים להצלחה באימון, אימון זוגי ומשפחתי. רוב הקורסים כוללים לימודים עיוניים, הדרכות קבוצתיות והתנסות מעשית באימון.


למי מתאים ללמוד קורס אימון אישי?

קורס אימון אישי מיועד לקהל הרחב, למבקשים להתמחות בתחום הקואצ'ינג כעיסוק עיקרי או נלווה. ישנם קורסים הפונים לבעלי מקצועות חופשיים ולבעלי תואר ראשון כדוגמת: יועצים ארגוניים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך וחינוך מיוחד, מדריכים במכונים ומקומות שונים, מנהלים, ועורכי דין אשר החליטו לאמץ את כישוריהם, לטובת הכשרת האימון האישי או העסקי ככלי נוסף לעיסוקם העיקרי או ככלי העומד בפני עצמו.

רבים מגיעים לתחום בתור קריירה שנייה שלהם ובתור הסבה מקצועית. הם רואים זאת כחלון הזדמנויות להגשמה עצמית וכן להכוונת אחרים, שכן צברו ניסיון במהלך חייהם, עשו בחירות שונות ולמדו להקשיב לליבם ולרצונם. אם בחרתם ללמוד מקצוע זה חשוב שתיקחו בחשבון שמדובר במקצוע עמוס רגשית ופיזית, שכן על המטפל להיות קשוב לצרכיו של המטופל ולהפגין אכפתיות וסובלנות בלי לערב את חייו הפרטיים ולגרום להם להשפיע על עבודתו.


אפשרויות תעסוקה לבוגרי קורס קואצ'ינג

בוגרי הקורסים יוכלו להשתלב כשכירים במגוון משרות הקשורות בייעוץ ואימון בשוק העבודה לדוגמה: עבודה כיועצי לימודים במוסדות להשכלה גבוהה, עבודה כיועצים בחברות השמה ועוד. נוסף על כך, יוכלו הבוגרים לעבוד כעצמאיים ולנהל עסק פרטי לאימון בתחומים השונים לדוגמה: אימון אישי, אימון זוגי, אימון עסקי, גישור ועוד.

נוסף על כך, הבוגרים הבוגרים לעבוד כמאמנים אישיים ועסקיים בחברות הגדולות ולהביא להתייעלותן. תפקיד המאמן האישי דורש יכולות רבות כמו: כושר ביטוי, אמינות, יכולת התמדה והקשבה, סובלנות, כריזמטיות ועוד. מדובר בעבודה לא פשוטה מהסיבה שלרוב לכל אחד יש את ענייניו הפרטיים ובתפקיד המאמן נדרשת הקשב וסובלנות למטופל ללא תלות במצבו הנפשי של המטפל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורס קואצ'ינג?

1
יזם
2
חברתי
3
חוקר

פחות מתאים

אמנותי
קונבציונלי
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים קורס קואצ'ינג?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור הדרום
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור חיפה
מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור המרכז, אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור השרון, אזור חיפה, אזור ירושלים
מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: אזור הצפון
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור הצפון
מיקום בארץ: אזור הצפון, אזור המרכז
מיקום בארץ: כל הארץ

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר