קורסים ירוקים

רוצה ללמוד כיצד לשמור על הסביבה?

אם אתה ממחזר כל בקבוק פלסטיק ומקפיד לרכוש רק מוצרים שלא גורמים לזיהום הסביבה ייתכן שקורסים ירוקים עשויים להתאים לך. בשנים האחרונות צצים ועולים מושגים גדולים ומפחידים כדוגמת "התחממות גלובאלית", "החור באוזון", "מחזור", "בנייה ירוקה" ועוד. מינים רבים של צמחים ובעלי חיים הולכים ונכחדים, פעמים רבות בשל פעולות ישירות של בני אדם. קורסים ירוקים הינם קורסים השמים דגש על איכות הסביבה ומאפשרים לשמור על כדור הארץ נקי יותר ולהבטיח את המשך קיומנו עליו.

לימודי איכות הסביבה עוסקים ביחסי הגומלין שבין האדם לסביבתו. המודעות העולה לנושאים כמו אקולוגיה ואיכות הסביבה העלתה את הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לתת מענה בנושאי הנדסה כימית, הנדסת מים, בנייה ירוקה ועוד.

למי מתאים קורסים ירוקים?

ההשתלבות בקורסים עשויה להתאים לכל אחד מכם, שכן אם כל אחד יבצע שינוי באורח החיים שלו וינקוט בצעדים למען הסביבה, הוא יוכל לתרום לשימורה. בדרך כלל מי שבוחר להשתלב בקורסים ירוקים עושה זאת מתוך שליחות ורצון להכיר את הגורמים המביאים לזיהום האוויר בכדי להביא לשינוי. בימינו אנו, קמים ארגונים רבים ללא כוונות רווח שמטרתם לסייע בשמירה על הסביבה ולמנוע פגיעה בסביבה, אם אתם רוצים להשתלב ולהוביל דעה בארגונים אלה קורסים ירוקים עשויים לסייע לכם.

קורסים ירוקים עשויים להתאים לקהל הרחב, לאוהבי טבע וסביבה, לאנשים העובדים בבנייה, אדריכלים או אדריכלים לעתיד, אוהבי בעלי חיים, או אנשים העובדים עם בעלי חיים באופן קבוע, ביולוגים, אקולוגים, אנשים לפני לימודים המחפשים תחום ירוק כלשהו, חקלאים או המעוניינים לעסוק בחקלאות, פקחים של שמורות טבע, אנשים אשר הדריכו טיולים בצבא או לאחר מכן ועוד.


תכנית הקורס

לימודים ירוקים נועדו להכשיר אנשי מקצוע למגוון טכנולוגיות ושירותים המספקים מענה לבעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי. קורסים אלו נועדו לשמר את משאבי כדור הארץ ולצמצם את הנזק הסביבתי על ידי פיתוח טכנולוגיות סביבה, מוצרים ושירותים חדשים בתחומי האנרגיה, המים, הפסולת והזיהום.

בנוסף לכך, קורסים ירוקים מכשירים אנשי מקצוע וחובבים בתחום האקולוגיה, הגינון, תרומת בעלי חיים לטבע, הבנייה והתחשבות הבניה במשאבי הסביבה ובשטחים הפתוחים. ישנם קורסים רבים ומעניינים בתחום, וכן אופציות מגוונות למסלולי המשך רציניים יותר. הכול תלוי בקורס ובתחום בו הקורס או הלימודים עוסקים, וכמובן במה מתעניין המועמד.

נושאי הלימוד

קורסים ירוקים הינה הגדרה רחבה למגוון נושאי לימוד ותחומים שונים, הקשורים בסביבה בה אנו חיים ובטבע שמסביבנו. קורסים ירוקים יכולים למנות תחומים כגון - אדריכלות נוף, הנדסת בניין, הנדסת סביבה, משאבי טבע וסביבה, ניהול סביבתי, תזונה טבעית, טבע תרפיה, גינון- אקולוגי, טיפולי, גינון נוי, פרמקלצ'ר, גינון קהילתי, קורס אתיקה סביבתית, חינוך סביבתי, חקלאות / חקלאות אורגנית, טיפול במי שפכים, מים וקרקע, זיהום אוויר, כלכלה ירוקה.

נושאים נוספים: בנייה ירוקה - למשל בתי בוץ, בתים עם מערכת מים אפורים ועוד, מבוא לאיכות הסביבה, שמירת טבע, קורס פקחי שמורות טבע, מדריכי טיולים - כגון קורס מורי דרך, גיאוגרפיה, הסביבה הימית, אקולוגיית חופים, סיורי לקטות, קורס צילום טבע ובעלי חיים, לימודי מדבר, בתחום הקורסים הירוקים, נתן לכלול גם אומנות ירוקה ואקולוגית למשל, ורכיבה טיפולית או טיפול באמצעות בעלי חיים.

משך הלימודים

קיימים קורסים בסיסיים ביותר הכוללים מספר מועט של מפגשים, או סדנאות חד פעמיות. מצד שני, קיימים קורסים מעמיקים, מסלולי המשך למיניהם הניתנים רק לבעלי תואר ראשון בתחומים מסוימים, ואשר נמשכים שנה או שנתיים.

תנאי קבלה

חלק מן המסלולים המעמיקים יותר בהחלט דורשים ידע קודם, כמו ידע במדעים מדויקים, או ניסיון בעבודה עם אוכלוסיות שונות. קורסים אלו יקיימו ועודות קבלה ולעיתים אף הצגת גיליון ציונים. כפי שצוין, כמובן יש קורסים רבים המיועדים למתעניינים חובבים. כגון קורסי גינון שונים, סיורים בעקבות ציפורים, לימודי ליקוט, אומנות אקולוגית ועוד. כדאי למועמד להחליט לאיזה כיוון פניו מועדות, ולאחר מכן לברר על תנאי הקבלה הרלוונטיים.

אפשרויות תעסוקה

כיווני ההתפתחות לאחר סיום הלימודים וכן התקדמות בעבודה תלויים בסטטוס בו נמצא אדם ספציפי. כלומר, האם יש בידיו תואר והוא סיים גם קורס התמחות מסוים, האם הקורס אותו למד היה קצר, ארוך, מעמיק, מקנה היתר מסוים לעבודה ועוד. ניתן למצוא אנשים רבים העובדים בתחומים אלו, במגוון תפקידים: גננים, מעצבי גינות, פעילים במאבקים ציבוריים-דוגמת פעילי מגמה ירוקה, אנשים העובדים בתחום משאבי הטבע והסביבה - דוגמת הפסולת, השפכים וזיהום הקרקע והאוויר.

בנוסף, גיאולוגים ועוזרי גיאולוג - הנמצאים בקידוחים ומפקחים על מחצבות ומשאבי טבע בשטח, ישנם מטפלים בגינון ומטפלים באמצעות בעלי חיים, קיימים מגוון תפקידי פיקוח על שמורות טבע וניהול אתרים כדוגמת אגמון החולה, חי בר יוטבתה ועוד. בדרך כלל קורס בודד אינו מספק, וצריך לשאוף להתקדם באמצעות קורסי המשך או לימודים מעמיקים יותר: דוגמת הנדסאי או לימודים אקדמיים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורסים ירוקים?

1
חוקר
2
ריאלי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
יזם
חברתי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

פורום ייעוץ לימודים

בר // בתאריך 23.06.2017 בשעה 14:55
ליעד // בתאריך 17.06.2017 בשעה 16:13
אורחת // בתאריך 15.06.2017 בשעה 10:52
רועי // בתאריך 06.06.2017 בשעה 16:47
מור // בתאריך 05.06.2017 בשעה 16:23

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר