קורס ניהול

להתמקצע בניהול זה הכרחי!

הניהול הוא אוסף של פעולות שונות הקשורות להובלה ולהנהגה של ארגונים. המנהלים מבצעים פעולות שונות לצורך תכנון וארגון ארגונים שונים וחברות שונות. תפקידי הניהול כוללים תפקידים שונים ומגוונים. מבין התפקידים ניתן למנות דמויות ציבוריות ייצוגיות, אנשי קשר (מנהלי רשת של קשרים וארגונים), מפקחים, מנהיגים, דוברי החברה או הארגון, מפיצי מידע, יזמים, מקצי משאבים, מנהלי משא ומתן ועוד.

קורס ניהול מיועד להכשיר את הלומדים לתפקידי הניהול השונים כדי שיוכלו להשתלב במגוון משרות בשוק העבודה ולעבוד בתפקידי ניהול שונים. הקורס מקנה ידע עיוני רב וכלים מעשיים. הסטודנטים מקבלים רקע תיאורטי בניהול ומתנסים בתפקידי ניהול שונים בעזרת משחקי תפקידים. 

מידע כללי על קורס ניהול

בעידן המודרני שבו מוקמים כל הזמן ארגונים חדשים וחברות חדשות, עולה הביקוש למנהלים מיומנים ומקצועיים במקומות עבודה שונים. תחום הניהול כולל תתי תחומים רבים. למשל, לימודי הניהול עסקי. לימודים אלו מקנים כלים עיוניים ומעשיים בנושא הניהול העסקי והתכנון העסקי. לדוגמא: קורס ניהול יחסי ציבור ודוברות. תפקידו של איש הציבור הוא לקדם רעיון כלשהו, להביאו לתודעת הציבור ולפרסמו. לשם כך הוא צריך ללמוד כיצד להשתמש בשיטות טקטיקה ואסטרטגיה כדי לקדם את מטרתו.

מטרת לימודי ניהול משאבי אנוש היא להכשיר את המהלים העתידיים לעבודה עם אנשים, לניהול ולמיקום האנשים בתפקידים השונים. לימודי ניהול פרסום ושיווק מיועדים למנהלים עתידיים המעוניינים לפקח על ארגוני פרסום ושיווק שונים והמעוניינים להתקדם יותר בעולם הפרסום. מעבר לכך, כדי לנהל ארגון בצורה טובה יש צורך ברכישת מיומנויות שונות. אחת המיומנויות היא מיומנות טכנית שבזכותה ניתן ליישם ידע או מומחיות בצורה טובה ויעילה.

למי מתאים קורס ניהול?

לימודי ניהול מיועדים לכל המעוניין לרכוש ידע והשכלה בתחום הניהול, למנהלים מלידה ולאנשי מקצוע העוסקים בתחום הניהול והמעוניינים להרחיב את אופקיהם ולבעלי עסקים המעוניינים לקבל כלים רבים יותר כדי לדעת לנהל בצורה טובה יותר את נישת הניהול שלהם. כמו כן, דרושה גם מיומנות חברתית המאפשרת למנהל העתידי ליצור קשרים טובים עם אנשים, לתת מוטיבציה לאנשים הנתונים תחת חסותו ולנהל יחסי עבודה תקינים.

ולבסוף, הקורס מתאים במיוחד עבור אנשים עם מיומנות רעיונית. מיומנות זו מאפשרת למנהלים לנתח מצבים שונים ובעיות מורכבות כדי לקבל את ההחלטות הנכונות. כמו כן, מתאים הקורס לאנשים בעלי נטייה טבעית לארגן ולקחת אחריות על צוותים, קבוצות ולהוביל תהליכים. עבודת ניהול אינה פשוטה בלשון המעטה ונדרשים כישורים ונטיות מאוד מסויימות לכך. בעלי נטייה טבעית לתחומים אלו עשויים לפרוח ולהצליח בגדול - לאחר לימודים אלו.

נושאי הלימוד

קורס ניהול מציע מגוון נושאי לימוד: מהות הארגון והניהול, שוק העבודה, שכר ומשמעויותיו בניהול, ניהול ישיבות ודיונים, ניהול משא ומתן, יצירתיות בניהול, ניהול והדרכה, ניהול קריירה, ייעוץ ארגוני, קליטת עובדים חדשים, העברת ריאיון אישי, העברת ראיון קבוצתי, ניהול קבוצות רכישה, מוטיבציה ארגונית ואישית, קונפליקטים שונים בניהול, חיי הארגון, מודלים שונים של תקשורת, ניהול משברים, יחסי ציבור לעמותות.

נושאים נוספים: יחסי ציבור ותרומה לקהילה, סגנונות ניהול, פרזנטציות, ארגון מסיבת עיתונאים, ניהול אסטרטגי, בניית תכנית עסקית, חשיבה אסטרטגית, הכנת תוכנית שיווקית, תורת הראיון, מדיניות מחירים, סוגיות בחשבונאות, דוחות שנתיים, דוחות רווח והפסד, היבטים משפטיים של גופים עסקיים, יישומי מחשב למנהלים, תוכנות מחשב למנהלים, ניהול שיווקי, ניהול ארגוני, מודלים להערכת אסטרטגיות, יזמות עסקית וחדשנות, מימון עסקי, שוק ההון ועוד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס ניהול משתנים ממוסד אחד למשנהו. חלק מהקורסים דורשים תואר שני לפחות, קורסים אחרים דורשים תואר ראשון ומעלה וישנם קורסים אשר תנאי הקבלה אליהם מסתכמים בראיון אישי או ידע מספק בשפה האנגלית. כדי לברר את תנאי הקבלה יש לפנות למוסד הלימודים הרלוונטי ולקבל ממנו את כל הפרטים. אף על פי כן, לעתים ישנם קורסים הפתוחים לקהל הרחב, ולפיכך אין צורך בתנאי קבלה מיוחדים כדי להירשם אליהם.

משך הלימודים

כיוון שמדובר במסגרות לימודים שונות ומגוונות, גם משך הלימודים משתנה ממקום למקום. לימודי ניהול בתור תואר ראשון ימשכו כ 3 שנים. תואר שני - שנתיים. ישנם קורסים ארוכים הנמשכים יותר משנה, וישנן סדנאות ניהול קצרות והעשרתיות הנפרשות על פני כמה שבועות. הכל תלוי במידת רצינות הקורס, באופיו ומהי בחירתו של המועמד ללימודים.

אפשרויות תעסוקה כמנהל

תחום הניהול הוא רחב ביותר, וכן נדרש כמעט בכל עסק אפשרי. בוגרי לימודי ניהול יוכלו להשתלב במגוון תחומים המוצעים על ידי שוק העבודה: מנהלים בארגונים ובחברות - בין אם זה מתחום ההייטק ובין אם זה תחום החינוך כגון ניהול פנימיה או בית ספר, ראשי צוותים, אנשי עסקים, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי שיווק ופרסום, מנהלי יחסי ציבור ודוברות, מנהלי פרוייקטים שונים, מגשרים למיניהם ועוד.

על אף שניהול טוב, קשור פעמים רבות בכישורי ניהול טבעיים, רצוי להמשיך ולהתמקצע. בוגרי קורס ניהול, יכולים לפנות לקורסים מתקדמים בשיווק ופרסום, קורסים הקשורים בכלכלה, דינמיקה קבוצתית ועוד. למעשה, האופציות התפתחות הן רבות. כדאי לנצל אותן כדי להתקדם בתחום ולהיות מנהלים מקצועיים וטובים יותר.

היכן ניתן ללמוד ניהול?

בין המוסדות המציעים לימודי ניהול: ג'ון ברייס מכללת היי טק, המכללה האקדמית גליל מערבי, תפנית: בית ספר למנהלים, לימודי תעודה של מכללת עמק הירדן, מכללת ג'ון ברייס, לימודי המשך של מכללת עזריאלי, המרכז הישראלי לפיתוח מקצועי, המכון הטכנולוגי בחולון, הטכניון, מכללת גורדון, מכון לנדר, המרכז האקדמי כרמל, מכללת גישות, להב - הפקולטה לניהול, המכללה הטכנולוגית תל חי ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ונציגנו יתקשרו אליך בתוך זמן קצר.
 אני מאשר את תנאי השימוש באתר

למי מתאים ללמוד קורס ניהול?

1
יזם
2
חברתי
3
קונבציונלי

פחות מתאים

אמנותי
חוקר
ריאלי
רוצה לדעת איזה טיפוס אתה?
מסכים מאוד
מסכים
ניטרלי
לא מסכים
לא מסכים כלל
אני חושב שאהיה טוב בעבודה הדורשת סדר ודקדקנות
הבנה של תופעה מדעית תסב לי הנאה וסיפוק
אני מקווה שיתפנה לי קצת זמן כדי לסדר את מסמכיי או לבדוק את חשבונותיי
כל יצירה המוצגת במוזיאון היא יצירת אמנות מעצם הצגתה שם
אני רוצה לחפש דרכים יצירתיות להביע את עצמי בצורה מקורית
אני:
זכר
זכר
נקבה
נקבה

איפה לומדים קורס ניהול?

כל הארץ

מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור חיפה, אזור ירושלים
מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: אזור המרכז
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור ירושלים
מיקום בארץ: אזור הדרום
מיקום בארץ: אזור המרכז, אזור הדרום

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר