פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
גנטיקה  ליאור
22/05/2017 16:44
שלום, בת 22, מתעניינת בלימודי גנטיקה, אך לא מצליחה להבין את המסלול שלהם. האם מדובר רק בלימודי תואר שני? חובה לתואר ראשון בבילוגיה או שאפשרי תואר בתחום אחר וקורס משלים בביולוגיה? תודה!
22/05/2017 17:34
היי ליאור,

נכון להיום, קיימים לימודי גנטיקה לתואר מוסמך בלבד (תואר שני), ותנאי הקבלה לתואר זה עשויים להשתנות ממוסד לימודים אחד למשנהו.

באופן כללי, לימודי גנטיקה מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החיים ובעיקר בביולוגיה. עם זאת, בעלי תואר ראשון בתחום שאינו ביולוגיה יכולים להתקבל ללימודי תואר שני בגנטיקה, אך הם מחויבים בלימודי השלמה.

לצורך בירור מדויק של תנאי הקבלה והיקף לימודי ההשלמה מומלץ ביותר ליצור קשר עם מוסד הלימודים הרלוונטי. בנוסף, אני ממליץ לך בחום להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל פרטים על אודות מסלולי הלימוד בתחום מדעי החיים. השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
21/05/2017 23:31
שלום רב , האם קיימת וועדת חריגים במכללת רופין ללימוד סיעוד ומה התנאים?
22/05/2017 9:27
היי,
נכון לשנת הלימודים הקרובה, תנאי הקבלה ללימודי סיעוד ברופין כוללים בגרות מלאה(ממוצע 75 ומעלה), ציון פסיכומטרי 520 ומעלה וריאיון אישי אשר נועד לקבוע את התאמת המועמדים לתכנית.

לא ידוע לי על ועדת חריגים בחוג לסיעוד, אך מומלץ ביותר לברר זאת מול המכללה עצמה. לעתים ישנה ועדת חריגים על אף שלא קיים מידע על כך. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו ולברר פרטים נוספים על אפשרויות הלימוד במכללת רופין ובמכללות נוספות.

כמו כן, את יכולה ליצור קשר עם מרכז הרישום של מכללת רופין בטלפון שמספרו 09-8981042/3/4.

שימי לב, הרישום ללימודי סיעוד במכללת רופין מסתיים ב-31 למאי, כך שכדאי לך להזדרז.

בהצלחה!
17/05/2017 21:06
שלום אני בת 25 בוגרת תואר ראשון B.a בחינוך וליקויי למידה לצערי אין לי כלכך מה לעשות עם התואר אני מתלבטת אם להמשיך לכיוון הוראה בביולוגיה כיוון שביולוגיה זה מקצוע מאוד חשוב בבתי הספר והוא תחום של מגמות , האם באמת כדאי להמשיך לביולוגיה ? עד כמה יש ביקוש ? האם הוראה בביולוגיה דורשת הרבה השקעה ולימודים קשים ? אני רציתי בהתחלה סיעוד אך לאחר התייעצויות רבות הגעתי למסכנה שזה מקצוע קשה לאמא ללא איכות חיים האם זה נכון ?
18/05/2017 10:23
היי מיה,
ישנו מחסור במורים לביולוגיה והביקוש הוא די גבוה. השאלה האם כדאי ללמוד הוראת ביולוגיה תלויה בך וברצון שלך להשתלב בתחום. לימודי הוראת ביולוגיה דורשים השקעה כמו כל תחום לימודים אך הם אינם קשים במיוחד או יוצאי דופן. בתור בוגרת תואר ראשון בחינוך אני מאמין שתשתלבי ללא קשיים מיוחדים. בנוסף, ייתכן מאוד שקיימים מסלולי לימוד מותאמים לבעלי תואר ראשון בחינוך ועל נושא זה אני ממליץ לך להתייעץ עם יועצי הלימודים המקצועיים שלנו. השירות מוצע בחינם.

לגבי לימודי סיעוד, אין ספק שעבודה בתחום דורשת חוסן מנטלי אך היא יכולה גם לגרום לתחושת סיפוק גדולה. קחי בחשבון שלימודי סיעוד יותר אינטנסיביים מלימודי הוראת ביולוגיה.

המון בהצלחה!
28/04/2017 15:45
היי, יש לי שתי שאלות א. במה יש יותר סיכוי למצוא עבודה במדעי ההתנהגות או בשירותי אנוש לאחר תואר ראשון. ב. אילו מקצועות ניתן ללמוד לתואר שני לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש או במדעי ההתנהגות ללא השלמות. תודה מראש על התשובה
30/04/2017 10:00
היי אורחת,
זו שאלה מעט בעייתית היות שמציאת עבודה לאחר הלימודים תלויה בגורמים רבים מעבר לתחום הלימודים. באופן כללי, אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש הנן רבות משום שתוכלי להשתלב במגוון חברות בהן יש מחלקת משאבי אנוש, חברות כח אדם למיניהן ועוד. גם לבוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות קיימות אפשרויות תעסוקה מגוונות, בין השאר, בתחום משאבי אנוש, חינוך והדרכה ועוד.

בנוסף, באפשרותך, ואף זה מומלץ, ללמוד במתכונת דו-חוגית וכך תוכלי לשלב לימודי מדעי ההתנהגות יחד עם משאבי אנוש. ישנם מסלולי לימוד מגוונים המשלבים תחומים אלו, לדוגמה תוכלי לקרוא על לימודי מדעי ההתנהגות, משאבי אנוש ותקשורת.

לאחר לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומים, אך למיטב ידיעתי תזדקקי ללימודי השלמה מסוימים בכל אחד מהם, יחד עם זאת, מומלץ לבדוק זאת מול מוסדות הלימוד. לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש, ללא צורך בלימודי השלמה.

את מוזמנת להשתמש בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף.

בהצלחה רבה! 
24/04/2017 13:13
רציתי לדעת מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה בתואר עצמו, ואחרי התואר? מה יותר עדיף מבחינת תעסוקה?
24/04/2017 15:25
לימודי מדעי המחשב ולימודי הנדסת תוכנה עוסקים באותו התחום עם הבדלים מסוימים, תוכל לקרוא על לימודים אלה באתר שלנו. בקצרה, ההבדל הוא שלימודי מדעי המחשב עוסקים בתיאוריה ובבסיס המדעי, בעוד שלימודי הנדסת תוכנה עוסקים גם בפרקטיקה, כלומר, מלמדים לפתח ולתכנן מערכות ויישומים. כך שלמעשה, בלימודי הנדסת תוכנה תקבל גם ניסיון מעשי נוסף על התיאוריה וכמובן תהיה מהנדס. לימודי מדעי המחשב אורכים 3 שנים ולימודי הנדסת תוכנה אורכים 4 שנים.

ישנם כאלה שטוענים, וכנראה בצדק, שלאחר הלימודים לבוגרי הנדסת תוכנה יהיה יותר קל למצוא עבודה היות ויהיה להם יותר ניסיון מעשי, אך כמובן שזה תלוי במה תרצה לעסוק עם סיום הלימודים.

אם אתה מעוניין בייעוץ נוסף, אל תהסס לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

בהצלחה!
24/04/2017 19:49
עוד שאלה קטנה, אני עכשיו נמצא בצומת דרכים שמחייבת אותי לבחור בין השתיים. בהנחה ואני יכול להתקבל לשני המגמות, עדיף לבחור בהנדסת תוכנה?
25/04/2017 10:28
היי נדב,
שני התארים מאוד יוקרתיים ומספקים מגוון אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים. הבחירה ביניהם תלויה אך ורק בך ובשאיפות שלך.

האם אתה מעדיף ללמוד 3 שנים או שאתה מוכן ללמוד 4 שנים ולסיים עם יותר ניסיון?
האם אתה נמשך יותר לתחום התיאורטי והמתמטי (מדעי המחשב) או שאתה מתעניין בעיקר בפרקטיקה ובפיזיקה (הנדסת תוכנה)?

והשאלה החשובה מכל היא במה תרצה לעסוק לאחר הלימודים?
אני ממליץ לך לחפש משרות בהן תרצה לעסוק בתום הלימודים ולבחון את דרישות הקבלה, ייתכן וזה יעזור לך להחליט.

בהצלחה רבה!
23/04/2017 11:33
שלום השאלה שלי היא כזו.. הגעתי למסקנה שמה שמעניין אותי זה תחום הספורט וגם הטיפול.. ואני מתלבט בין לימודי ספורטתרפיה בווינגייט שהם לימודי תעודה לבין לגשת לפסיכומטרי וגם לשפר בגרות ב מטמתיקה ולנסות להתקבל לפזיותרפיה בתל אביב העניין שאני כרגע עוד מעט בן 25 ולהתחיל פזיותרפיה אוכל רק בשנה הבא.. לכן אסיים את הלימודים בגיל 30 שזה ניראלי קצת מאוחר.. אבל השאלה היא אם אלמד את הקורס ספורטתרפיה, אם זה מקצוע שאוכל למצוא בו עבודה ולהתפרנס לטווח הרחוק או שאלה רק לימודים שיהיו מעניינים ואז אצטרך לחשוב על מה עוד ללמוד.. אשמח להכוונה/עצה/דעה תודה
23/04/2017 12:34
היי רומן,
לפי דעתי, אין שום פסול בלהתחיל לימודים אקדמיים בגיל 25-26, הדבר אינו חריג בנוף האקדמי. לסטודנטים רבים, יותר מתאים ללמוד בגילאים האלו משום שהם יותר בוגרים ויודעים לאן הם שואפים. לסיים תואר בפיזיותרפיה בגיל 30 זה בהחלט לא מאוחר.

גם לימודי תעודה וגם לימודים לתואר ראשון יכולים לתרום לך מבחינת ידע ותעסוקה. לשאלתך, אני מאמין שתוכל למצוא אפשרויות תעסוקה מסוימות עם תעודה בספורטתרפיה, אך כמובן שככל שהתעודה יותר נחשבת כך ישנן יותר אפשרויות תעסוקה, ותואר בפיזיותרפיה יספק לך יותר אפשרויות. בנוסף, אני מאמין שתואר יספק לך יותר אפשרויות להתפתח בעתיד לעומת לימודי תעודה בלבד.

לגבי תנאי קבלה לתואר בפיזיותרפיה, ייתכן שקיימות מכינות קדם-אקדמיות שיכולות לעזור לך או שישנם מסלולי קבלה ללא פסיכומטרי. אני ממליץ בחום לפנות לשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל בחינם מידע רב על הנושא.

בהצלחה רבה!
שמעון
13/04/2017 16:47
היי! אני בעלת תואר B.A במנהל עסקים, בהתמחות מימון ובנקאות. אני מחפשת תחום להתמקצע בו וקראתי קצת על תחום מערכות המידע. ראיתי שהקורס מציע מלבד ידע רב בתחום המחשבים, גם ידע רב בתחומי הבינה עסקית, ניתוח מסדי נתונים, SQL ואני אישית מאוד מתחברת לזה. האם הקורס הזה מתאים לבוגרי מנהל עסקים? אני מגיעה ללא ניסיון או ידע בעולם התכנות או המחשבים, האם זה בכל זאת יכול להתאים לי? אשמח להכוונה.... :) תודה!
13/04/2017 17:57
היי נופר,

למיטב ידיעתי, ברוב המקרים נדרשת אוריינטציה טכנולוגית מסוימת, אך איני יודע בדיוק באיזו רמה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר מולם. ישנם מוסדות לימוד שמעניקים יתרון לבעלי תואר אקדמי, ותואר במנהל עסקים יכול לעזור לך להתקבל. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לצורך בירור נוסף על אודות תנאי הקבלה ומוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד את התחום.

חג שמח!
שמעון
09/04/2017 17:58
אהלן! אני מעוניינת בשנה הבאה ללמוד משפטים. לא עשיתי עד כה פסיכומטרי. ראיתי באתרים של כמה אוניברסיטאות שאפשר להתקבל רק עם פסיכומטרי עד מועד אפריל. האם ידוע לכם על אוניברסיטה שבה אפשר להתקבל ללא פסיכומטרי (יש לי ממוצע בגרות מאוד גבוה) או שאפשר להתקבל ע"י פסיכומטרי של המועד הבא? תודה רבה!
12/04/2017 10:25
היי טל,

הנושא קצת מורכב, למיטב ידיעתי, אכן רוב מוסדות הלימוד מקבלים מועמדים שנבחנו לכל המאוחר במועד אפריל, אך ייתכן שישנם יוצאים מן הכלל או שינויים מפקולטה אחת לשנייה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר על קבלה ללימודים "על תנאי" ולגשת לבחינה הפסיכומטרית במועד יולי. לעתים ישנן ועדות קבלה מיוחדות לאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה.

קבלה ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי אפשרית במכללות מסוימות ברחבי הארץ, אך ישנה דרישה למבחן מיון לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם). את מוזמנת לקרוא באתר על מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד משפטים ללא פסיכומטרי.

חג שמח!
שמעון
רכש  קרן
05/04/2017 17:15
שלום רב. רציתי לשאול האם יש ביקוש לעבודה בתחום הרכש? והאם לימודי תעודה מספיקים? והאם ניתן לשלב את זה במשרת אדמינסטרציה?
תחום הרכש  שמעון
06/04/2017 9:48
היי קרן,
תחום הרכש הינו רחב ומגוון וישנן לא מעט משרות בתחום. למיטב ידיעתי, ישנן משרות שמשלבות את תחום הרכש עם תפקידי אדמיניסטרציה, בעיקר בחברות קטנות אשר אין בהן מחלקות רכש גדולות. בכל מקרה, ניסיון אדמיניסטרטיבי יכול להוות יתרון במקרים מסוימים.

לימודי תעודה ברכש יכולים לספק היכרות עם המקצוע ולספק ידע על הכלים בהם עושים שימוש בעבודת הרכש, ולכן, לספק לך אפשרויות תעסוקה מסוימות. אך אין כל הבטחה לתעסוקה לאחר הלימודים, הדבר תלוי בגורמים נוספים, כגון, הניסיון שלך בתחום ודרישות המשרה. 

ישנם מעסיקים שמתייחסים בעיקר לניסיון של המועמד וישנם כאלה שמעסיקים לפי השכלה אקדמית. בכל מקרה בחלק מן המקרים ישנו יתרון לבעלי תואר ראשון. כיום, אין תואר ראשון ברכש, אך ישנם תארים בתחומים משיקים שמהווים יתרון למועמדים למשרות שונות, לדוגמה, לימודי כלכלה, לימודי לוגיסטיקה, לימודי מנהל עסקים וכדומה.

כאמור, תחום הרכש הינו מגוון, אני ממליץ לך לעיין במשרות רכש המוצעות באתרים השונים ולראות מהם תנאי הקבלה למשרות בהן את מעוניינת. כך תוכלי לדעת איזה תחום לימודים יעזור לך להתקבל למשרה הרצויה.

בהצלחה!
שמעון
03/04/2017 14:10
היי, אני בת 22, חושבת ללמוד תואר ראשון בבלשנות. מההתעניינות שלי עד כה, הבנתי שכדאי לשלב עם חוג נוסף. מתלבטת אם ללכת לתחום של חינוך או ללמוד תוכנית רב תחומית במדעי הרוח או משהו אחר (לא בטוחה מה). פחות מתחברת לתחומי המדעים והטכני.. למרות שאומרים שכדאי לשלב דברים כאלו עם בלשנות. בכל מקרה אין לי פסיכומטרי אבל ממוצע הבגרויות שלי גבוה מ-100. האם כדאי לנסות להתקבל עכשיו ללימודים בבלשנות ומשהו נוסף? או לחכות שנה נוספת, לעשות פסיכומטרי ולהגדיל את סיכויי הקבלה שלי?
03/04/2017 15:44
היי טל,
ראשית אומר שלימודי תואר ראשון בבלשנות מרתקים ביותר ואני ממליץ בחום ללמוד את התחום. לשאלתך, שילוב החוג עם חוג נוסף תלוי במידה רבה בשאיפות הקריירה שלך. למשל, לאלה שמעוניינים לעסוק בעיבוד שפה טבעית או בינה מלאכותית, תחומים הנוגעים לבלשנות ולמחשבים, מומלץ לשלב בלשנות עם מדעי המחשב. דוגמה נוספת, כתבת שחשבת על לימודי חינוך, שילוב כזה (או עם תעודת הוראה) יכול לאפשר לך לעסוק בהוראת שפות. כמובן שאם את שואפת לעסוק במחקר בלשני אקדמי, תוכלי גם ללמוד במתכונת חד-חוגית ולהמשיך לאחר מכן לתואר שני בבלשנות.

לאחר שתמצאי את השילוב המתאים לך ביותר, הן מבחינת תחומי עניין והן מבחינת אפשרויות תעסוקה, תוכלי לדעת האם כדאי להתחיל ללמוד כעת או שכדאי להמתין מעט כדי ללמוד את מה שאת באמת רוצה.

אמנם ישנם מוסדות לימוד בהם תוכלי להתחיל ללמוד ללא פסיכומטרי, אך לפי דעתי כדאי לך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית בכל זאת. בעזרת ציון פסיכומטרי טוב תוכלי להתקבל לתכניות שונות, לבחור באיזה מוסד לימודים ללמוד ואולי אף לזכות במלגות.

להתייעצות מעמיקה יותר, תוכלי לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו. בנוסף, להלן קישורים למספר תחומי לימוד אשר משיקים לתחום הבלשנות ונהוג לשלבם במתכונת דו-חוגית.
פילוסופיה, קוגניציה, מדעי המחשב, סוציולוגיה.

מקווה שעזרתי והמון בהצלחה!
שמעון
24/03/2017 17:26
שלום, הבנתי שישנה אפשרת ללמוד לתואר שני בסוציולוגיה ללא תואר ראשון, באונ' חיפה. על שזה נשמע לא הגיוני,האם נכון הדבר? תודה חנית
היי חנית  טלי ס.
25/03/2017 14:31
מתוך האתר הרשמי של אוניברסיטת חיפה: 
"מי זכאי להגיש מועמדות להשלמות לקראת תואר מ.א.?
תלמידים בעלי תואר בוגר בחוגים אחרים, אשר סיימו את התואר בציון 82 לפחות בכל אחד מן החוגים, או תלמידים העומדים לסיים את כל חובות השמיעה בחוגים אחרים בשנת לימודים תשע"ז, בתנאי שממוצע הציונים עד להרשמה אינו נמוך מ- 82, רשאים להרשם לתוכנית ההשלמות."
במילים אחרות, ניתן להירשם לתואר שני בסוציולוגיה גם אם יש לך תואר אחר (שאינו סוציולוגיה), בהנחה שתעמדי ביתר התנאים. כמו כן, מצוין באתרם שעל מנת להתחיל את הלימודים, תהיי מחויבת בתואר "בוגר" קודם, כלומר, ללא תואר כלשהו, לא תוכלי ללמוד תואר שני בסוציולוגיה. מידע נוסף תוכלי למצוא גם כאן - תואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה
בהצלחה!
21/03/2017 10:29
היי, אני מתעניינת ללמוד לימודי תזונה. הפרס הבעיה שזה רק לימודי ערב ושישי ואין מסלול של בוקר.. וכמה שזה מקנה את היכולת לעבוד הבנתי שזהו תואר מאוד עמוס ורציני.. והבנתי שזהו תחום לימוד חדש שהם מלמדיםץץ עד כמה הם פחות נחשבים מאוניברסיטת אריאל בתחום זה? מתלבטת בניהם לבין אריאל... (באריאל עושים לי בעיות קצת עם התנאי קבלה ויכולה להתקבל רק למסלול ארוך יותר מהרגיל)
היי נוי  שמעון
21/03/2017 11:18
ראשית, נסי להחליט האם אחד המסלולים מתאים לך יותר מהאחר, הן מבחינת מתכונת הלימוד והן מבחינת אורך ההכשרה. האם חשובה לך היכולת לעבוד במהלך התואר? האם נוח לך עם המסלול הארוך? בנוסף, קראי שוב על לימודי תזונה באוניבריסטת אריאל ועל לימודי תזונה במרכז האקדמי פרס, ונסי להתייעץ עם סטודנטים במוסדות אלה.

אני ממליץ בחום לגשת למוסדות הלימוד הרלוונטיים, טרם ההרשמה, כדי שתוכלי להתרשם בעצמך מאיכות הלימודים והאווירה הלימודית בכל מוסד. הגעה פיזית למוסד הלימוד משפיעה לעתים על ההחלטה היכן ללמוד. תוכלי לקבוע פגישות ייעוץ והתרשמות או להגיע ליום פתוח (באוניברסיטת אריאל מתקיים יום פתוח ב-26/5/17).

תוכלי גם להתייעץ בחינם עם הנציגים שלנו בייעוץ לימודים. ייתכן ופרטים נוספים על מוסדות הלימוד יעזרו לך להגיע להחלטה.

בהצלחה,
שמעון
20/03/2017 12:48
לאיזה תואר שני ניתן להמשיך? איזה תואר שני אכן מבטיח לי עבודה כלשהי בסיומו?
לימודי המשך  שמעון
20/03/2017 15:26
היי שיר,
בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה נוטים להמשיך ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה, אך ניתן גם לפנות לכיוונים אחרים. חשוב לציין שתואר שני יותר יעיל לצורך קידום הקריירה ופחות לרכישת מקצוע חדש. לא ציינת במה את רוצה לעסוק ולכן קשה לי להמליץ לך על תואר שני מסוים. אני ממליץ בחום לפנות לייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

אציין, בכל זאת, מספר אפשרויות שיכולות לעזור לך במציאת עבודה. ראשית, ישנם לימודי הסבת אקדמאים להוראה שיספקו לך מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום החינוך. לאחר מכן תוכלי לפנות ללימודי תואר שני בחינוך. באופן כללי, אני חושב שכדאי לך לשקול לימודי תעודה אשר בסיומם תוכלי להשתלב במקומות עבודה מגוונים.

אם בכל זאת תעדיפי ללמוד לתואר שני, אני ממליץ על תואר שני בפסיכולוגיה או תואר שני בעבודה סוציאלית. מקצועות אלה, הקרובים לתחום ממנו את מגיעה, יכולים לספק לך אפשרויות תעסוקה נוספות. שימי לב שברוב המקרים נדרשים לימודי הסבה לפני הלימודים לתואר שני במקצועות האלו.
02/03/2017 16:48
היי, רציתי לדעת איזה מיקצוע יכול להתאים לי: אם יש לי רעיונות ודימיון רב ,אני רואה את עצמי בעתיד מפתחת כל מיני דברים לבד או עם אנשי צוות בחברה גדולה, השאלה באיזה תחומים זה יכול להתאים? תודה, הודיה
בחירת מקצוע  שמעון
20/03/2017 13:35
היי הודיה,
לפי מה שתיארת נראה שיכולים להתאים לך לימודי הנדסאים. תכניות הלימוד השונות במקצועות ההנדסה השונים נועדו להכשיר אנשי מקצוע לעיסוק עם טכנולוגיה ומכונות. בוגרי לימודי הנדסאים עוסקים בפיתוח, תפעול ובנייה של טכנולוגיות מתקדמות. ישנם המון מסלולים בתחום זה ואני ממליץ מאוד על הייעוץ החינמי שלנו על מנת למצוא את המסלול המתאים לך. שימי לב שבלימודי הנדסאים ישנם גם תחומים אמנותיים יותר, כגון: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים או הנדסאי תקשורת חזותית.

המון בהצלחה,
שמעון
יעוץ לימודים  הודיה
28/02/2017 11:39
היי, קודם כל תודה על הפורום הזה מאוד יעיל ועוזר, כיום אני בגיל 30 ,לאחר הרבה שנים שלא ידעתי מה ללמוד, עשיתי כאן את שאלון האופי שמאוד עזר לי ושיקף אותי, וגיבש אותי לגבי החלטה סופית בבחירת לימודים, חשבתי על לימודי הנדסת אלקטרוניקה, גם כאן אני קצת מיתלבטת, אם לא יתאים, אז סתם ליזרוק זמן וכסף... השאלה מה עושים? ורציתי לשתף איזה רעיון שיש לי לגבי איזה מיקצוע לימודים הוא קשור? חשבתי על הנושא של תאונות דרכים, אם יש משהו שיכול למנוע, בעת התאונה, אז דיימנתי מין מערכת הגנה חיצונית שעשויה מחומר חזק כגון: ברזל וכ'ו שיוצאת מהכלי רכב עצמו ועוטפת אותו , וכך מונעת כל תאונה שלא תהיה, סליחה על האריכות, אשמח לקבל תשובה בנושא, תודה הודיה.-;)
01/03/2017 12:33

שלום הודיה,

ראשית, משמח לקרוא על הסיוע שמצאת באתר. לגבי התלבטויות ומחשבה על הדרך- לטעמי יש מן החיוב בחיפושים ותוך כדי שאת צוברת נסיון יימצא הכיוון הנכון. 
מצרפת לך קישורים לתחומי לימוד שיכולים להתאים לרצונות שתיארת; הנדסות אלקטרוניקה, מכונות, חומרים, ובנוסף ייעוץ לימודים חינמי שאנו מציעים.
עבור שאלת הזמן והכסף: ישנם מסלולי הנדסאים שהינם קצרים ומרוכזים יותר מאשר תואר שלם (תשלום בהתאם). כמו כן- במידה ותרצי, תוכלי להשלים לתואר מלא בתום מסלול התעודה.

בהצלחה רבה,
מאיה

26/02/2017 9:56
שלום,

אני מתלבטת האם ללמוד ריפוי בעיסוק או קלינאות תקשורת. מה עדיף?
תודה רבה
27/02/2017 10:08

שלום ריקי,

מצרפת עבורך קישורים המפרטים לגבי כל אחד מהתארים : ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת.

להחלטה מושכלת תוכלי לקחת בחשבון את - תנאי הקבלה, מוסדות הלימוד הקיימים, מיקום גיאוגרפי מיטבי, שכ"ל.

מעבר לכך, מוזמנת להעזר בשירות ייעוץ לימודים חינמי, ולבדוק התאמות בשאלון האישיות.

בהצלחה רבה!

12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
11/02/2017 21:25
יש תואר במשפטים וקרימנוגלויה שנחשב לתואר אחד? כי אצלכם באתר כתוב שכן אבל ניסיתי חפש במקרורות אחרים וזה לחוד כל נושא ולא ביחד .
12/02/2017 11:55
שלום מיטל,

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים את יכולה ללמוד לתואר ראשון במשפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה. כמו כן, גם אני יודעת שגם באוניברסיטה העברית יש תואר שכולל שילוב בין קרימינולוגיה ומשפטים, וכן תכנית מיוחדת לתואר ראשון במשפטים הכולל הכנה לתואר שני בקרימינולוגיה. אני ממליצה לך לבדוק שם.

בהצלחה!
ליהי
10/02/2017 16:36
היי, רציתי לשאול לגבי התואר ניהול מערכות בריאות. האם יש לו ביקוש בשוק? האם ניתן להתפתח ממנו או שמא הרוב מוצאים את עצמם פקידים/ות בקופת חולים? זהו מקצוע שממבט ראשון נשמע מעניין ומספק (ניהול, עבודה עם אנשים ועולם הרפואה) אך האם זה באמת כך? ניגשתי למבחן הפסיכומטרי ולצערי קיבלתי ציון שחוסם אותי מהמון תארים ומקצועות, אך תנאי הקבלה אל תואר זה מאפשרים לי להתקבל ויחד עם זאת הבנתי שהתואר בכלל לא מבוקש. האם יש לכך השפעה בעתיד? יסתכלו פחות טוב על בוגרי ניהול מערכות בריאות מאשר בוגרי תארים אחרים? אני בדילמה האם ללכת ללמוד את התואר הזה או אולי עדיף לי לנסות ולשפר ציונים כדי להתקבל ללימודים הדומים אליו (כלכלה ומנהל עסקים, ניהול מערכות מידע) אשר יותר "נחשבים" בשוק. תודה על העזרה
12/02/2017 11:41
שלום רותם,

תחום ניהול מערכות הבריאות הוא תחום שבהחלט הולך ונהיה יותר ויותר מבוקש. לצערי אין לי מידע מדויק ומפורט על אודות תנאי שכר של מנהלי מערכות מידע, אולם אני יודעת שתחום זה הוא בהתפתחות מתמדת במערכת הבריאות הישראלית, ועל כן יש צורך באנשי מקצוע. כמו כן, תמיד ניתן להתקדם בתחום על ידי לימודי המשך לתארים מתקדמים.

בהצלחה!
ליהי
סיעוד  רמי
04/02/2017 23:19
איפה אפשר ללמוד סיעוד ללא בחינה פסיכומטרית
05/02/2017 10:02
שלום רמי,

לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי אפשריים לרוב אם יש ברשותך תואר ראשון או לאחר גיל 30. בנוסף, אתה יכול לראות את תנאי הקבלה לחוגי הסיעוד במוסדות השונים בקישור הבא
אם ברשותך יש B.A בכל תחום שהוא - אתה יכול לפנות ללימודי הסבה לסיעוד (שאורכים שנתיים וחצי) והם מתקיימים בבתי הספר השונים שצמודים לבתי החולים. 
אם אין ברשותך תואר ראשון - הצעתי היא לפנות עם נתוניך לחוג הלימודים שבו תרצה ללמוד, ולהתייעץ עמם. מאוד יכול להיות שיקבלו אותך "על תנאי". פעמים רבות מוסדות הלימוד גמישים בתנאי הקבלה שלהם, ולכן אני מציעה לך לפנות לחוג.

בהצלחה!
ליהי

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר