פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
24/04/2017 13:13
רציתי לדעת מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה בתואר עצמו, ואחרי התואר? מה יותר עדיף מבחינת תעסוקה?
24/04/2017 15:25
לימודי מדעי המחשב ולימודי הנדסת תוכנה עוסקים באותו התחום עם הבדלים מסוימים, תוכל לקרוא על לימודים אלה באתר שלנו. בקצרה, ההבדל הוא שלימודי מדעי המחשב עוסקים בתיאוריה ובבסיס המדעי, בעוד שלימודי הנדסת תוכנה עוסקים גם בפרקטיקה, כלומר, מלמדים לפתח ולתכנן מערכות ויישומים. כך שלמעשה, בלימודי הנדסת תוכנה תקבל גם ניסיון מעשי נוסף על התיאוריה וכמובן תהיה מהנדס. לימודי מדעי המחשב אורכים 3 שנים ולימודי הנדסת תוכנה אורכים 4 שנים.

ישנם כאלה שטוענים, וכנראה בצדק, שלאחר הלימודים לבוגרי הנדסת תוכנה יהיה יותר קל למצוא עבודה היות ויהיה להם יותר ניסיון מעשי, אך כמובן שזה תלוי במה תרצה לעסוק עם סיום הלימודים.

אם אתה מעוניין בייעוץ נוסף, אל תהסס לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

בהצלחה!
23/04/2017 11:33
שלום השאלה שלי היא כזו.. הגעתי למסקנה שמה שמעניין אותי זה תחום הספורט וגם הטיפול.. ואני מתלבט בין לימודי ספורטתרפיה בווינגייט שהם לימודי תעודה לבין לגשת לפסיכומטרי וגם לשפר בגרות ב מטמתיקה ולנסות להתקבל לפזיותרפיה בתל אביב העניין שאני כרגע עוד מעט בן 25 ולהתחיל פזיותרפיה אוכל רק בשנה הבא.. לכן אסיים את הלימודים בגיל 30 שזה ניראלי קצת מאוחר.. אבל השאלה היא אם אלמד את הקורס ספורטתרפיה, אם זה מקצוע שאוכל למצוא בו עבודה ולהתפרנס לטווח הרחוק או שאלה רק לימודים שיהיו מעניינים ואז אצטרך לחשוב על מה עוד ללמוד.. אשמח להכוונה/עצה/דעה תודה
23/04/2017 12:34
היי רומן,
לפי דעתי, אין שום פסול בלהתחיל לימודים אקדמיים בגיל 25-26, הדבר אינו חריג בנוף האקדמי. לסטודנטים רבים, יותר מתאים ללמוד בגילאים האלו משום שהם יותר בוגרים ויודעים לאן הם שואפים. לסיים תואר בפיזיותרפיה בגיל 30 זה בהחלט לא מאוחר.

גם לימודי תעודה וגם לימודים לתואר ראשון יכולים לתרום לך מבחינת ידע ותעסוקה. לשאלתך, אני מאמין שתוכל למצוא אפשרויות תעסוקה מסוימות עם תעודה בספורטתרפיה, אך כמובן שככל שהתעודה יותר נחשבת כך ישנן יותר אפשרויות תעסוקה, ותואר בפיזיותרפיה יספק לך יותר אפשרויות. בנוסף, אני מאמין שתואר יספק לך יותר אפשרויות להתפתח בעתיד לעומת לימודי תעודה בלבד.

לגבי תנאי קבלה לתואר בפיזיותרפיה, ייתכן שקיימות מכינות קדם-אקדמיות שיכולות לעזור לך או שישנם מסלולי קבלה ללא פסיכומטרי. אני ממליץ בחום לפנות לשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל בחינם מידע רב על הנושא.

בהצלחה רבה!
שמעון
13/04/2017 16:47
היי! אני בעלת תואר B.A במנהל עסקים, בהתמחות מימון ובנקאות. אני מחפשת תחום להתמקצע בו וקראתי קצת על תחום מערכות המידע. ראיתי שהקורס מציע מלבד ידע רב בתחום המחשבים, גם ידע רב בתחומי הבינה עסקית, ניתוח מסדי נתונים, SQL ואני אישית מאוד מתחברת לזה. האם הקורס הזה מתאים לבוגרי מנהל עסקים? אני מגיעה ללא ניסיון או ידע בעולם התכנות או המחשבים, האם זה בכל זאת יכול להתאים לי? אשמח להכוונה.... :) תודה!
13/04/2017 17:57
היי נופר,

למיטב ידיעתי, ברוב המקרים נדרשת אוריינטציה טכנולוגית מסוימת, אך איני יודע בדיוק באיזו רמה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר מולם. ישנם מוסדות לימוד שמעניקים יתרון לבעלי תואר אקדמי, ותואר במנהל עסקים יכול לעזור לך להתקבל. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לצורך בירור נוסף על אודות תנאי הקבלה ומוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד את התחום.

חג שמח!
שמעון
09/04/2017 17:58
אהלן! אני מעוניינת בשנה הבאה ללמוד משפטים. לא עשיתי עד כה פסיכומטרי. ראיתי באתרים של כמה אוניברסיטאות שאפשר להתקבל רק עם פסיכומטרי עד מועד אפריל. האם ידוע לכם על אוניברסיטה שבה אפשר להתקבל ללא פסיכומטרי (יש לי ממוצע בגרות מאוד גבוה) או שאפשר להתקבל ע"י פסיכומטרי של המועד הבא? תודה רבה!
12/04/2017 10:25
היי טל,

הנושא קצת מורכב, למיטב ידיעתי, אכן רוב מוסדות הלימוד מקבלים מועמדים שנבחנו לכל המאוחר במועד אפריל, אך ייתכן שישנם יוצאים מן הכלל או שינויים מפקולטה אחת לשנייה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר על קבלה ללימודים "על תנאי" ולגשת לבחינה הפסיכומטרית במועד יולי. לעתים ישנן ועדות קבלה מיוחדות לאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה.

קבלה ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי אפשרית במכללות מסוימות ברחבי הארץ, אך ישנה דרישה למבחן מיון לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם). את מוזמנת לקרוא באתר על מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד משפטים ללא פסיכומטרי.

חג שמח!
שמעון
רכש  קרן
05/04/2017 17:15
שלום רב. רציתי לשאול האם יש ביקוש לעבודה בתחום הרכש? והאם לימודי תעודה מספיקים? והאם ניתן לשלב את זה במשרת אדמינסטרציה?
תחום הרכש  שמעון
06/04/2017 9:48
היי קרן,
תחום הרכש הינו רחב ומגוון וישנן לא מעט משרות בתחום. למיטב ידיעתי, ישנן משרות שמשלבות את תחום הרכש עם תפקידי אדמיניסטרציה, בעיקר בחברות קטנות אשר אין בהן מחלקות רכש גדולות. בכל מקרה, ניסיון אדמיניסטרטיבי יכול להוות יתרון במקרים מסוימים.

לימודי תעודה ברכש יכולים לספק היכרות עם המקצוע ולספק ידע על הכלים בהם עושים שימוש בעבודת הרכש, ולכן, לספק לך אפשרויות תעסוקה מסוימות. אך אין כל הבטחה לתעסוקה לאחר הלימודים, הדבר תלוי בגורמים נוספים, כגון, הניסיון שלך בתחום ודרישות המשרה. 

ישנם מעסיקים שמתייחסים בעיקר לניסיון של המועמד וישנם כאלה שמעסיקים לפי השכלה אקדמית. בכל מקרה בחלק מן המקרים ישנו יתרון לבעלי תואר ראשון. כיום, אין תואר ראשון ברכש, אך ישנם תארים בתחומים משיקים שמהווים יתרון למועמדים למשרות שונות, לדוגמה, לימודי כלכלה, לימודי לוגיסטיקה, לימודי מנהל עסקים וכדומה.

כאמור, תחום הרכש הינו מגוון, אני ממליץ לך לעיין במשרות רכש המוצעות באתרים השונים ולראות מהם תנאי הקבלה למשרות בהן את מעוניינת. כך תוכלי לדעת איזה תחום לימודים יעזור לך להתקבל למשרה הרצויה.

בהצלחה!
שמעון
03/04/2017 14:10
היי, אני בת 22, חושבת ללמוד תואר ראשון בבלשנות. מההתעניינות שלי עד כה, הבנתי שכדאי לשלב עם חוג נוסף. מתלבטת אם ללכת לתחום של חינוך או ללמוד תוכנית רב תחומית במדעי הרוח או משהו אחר (לא בטוחה מה). פחות מתחברת לתחומי המדעים והטכני.. למרות שאומרים שכדאי לשלב דברים כאלו עם בלשנות. בכל מקרה אין לי פסיכומטרי אבל ממוצע הבגרויות שלי גבוה מ-100. האם כדאי לנסות להתקבל עכשיו ללימודים בבלשנות ומשהו נוסף? או לחכות שנה נוספת, לעשות פסיכומטרי ולהגדיל את סיכויי הקבלה שלי?
03/04/2017 15:44
היי טל,
ראשית אומר שלימודי תואר ראשון בבלשנות מרתקים ביותר ואני ממליץ בחום ללמוד את התחום. לשאלתך, שילוב החוג עם חוג נוסף תלוי במידה רבה בשאיפות הקריירה שלך. למשל, לאלה שמעוניינים לעסוק בעיבוד שפה טבעית או בינה מלאכותית, תחומים הנוגעים לבלשנות ולמחשבים, מומלץ לשלב בלשנות עם מדעי המחשב. דוגמה נוספת, כתבת שחשבת על לימודי חינוך, שילוב כזה (או עם תעודת הוראה) יכול לאפשר לך לעסוק בהוראת שפות. כמובן שאם את שואפת לעסוק במחקר בלשני אקדמי, תוכלי גם ללמוד במתכונת חד-חוגית ולהמשיך לאחר מכן לתואר שני בבלשנות.

לאחר שתמצאי את השילוב המתאים לך ביותר, הן מבחינת תחומי עניין והן מבחינת אפשרויות תעסוקה, תוכלי לדעת האם כדאי להתחיל ללמוד כעת או שכדאי להמתין מעט כדי ללמוד את מה שאת באמת רוצה.

אמנם ישנם מוסדות לימוד בהם תוכלי להתחיל ללמוד ללא פסיכומטרי, אך לפי דעתי כדאי לך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית בכל זאת. בעזרת ציון פסיכומטרי טוב תוכלי להתקבל לתכניות שונות, לבחור באיזה מוסד לימודים ללמוד ואולי אף לזכות במלגות.

להתייעצות מעמיקה יותר, תוכלי לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו. בנוסף, להלן קישורים למספר תחומי לימוד אשר משיקים לתחום הבלשנות ונהוג לשלבם במתכונת דו-חוגית.
פילוסופיה, קוגניציה, מדעי המחשב, סוציולוגיה.

מקווה שעזרתי והמון בהצלחה!
שמעון
24/03/2017 17:26
שלום, הבנתי שישנה אפשרת ללמוד לתואר שני בסוציולוגיה ללא תואר ראשון, באונ' חיפה. על שזה נשמע לא הגיוני,האם נכון הדבר? תודה חנית
היי חנית  טלי ס.
25/03/2017 14:31
מתוך האתר הרשמי של אוניברסיטת חיפה: 
"מי זכאי להגיש מועמדות להשלמות לקראת תואר מ.א.?
תלמידים בעלי תואר בוגר בחוגים אחרים, אשר סיימו את התואר בציון 82 לפחות בכל אחד מן החוגים, או תלמידים העומדים לסיים את כל חובות השמיעה בחוגים אחרים בשנת לימודים תשע"ז, בתנאי שממוצע הציונים עד להרשמה אינו נמוך מ- 82, רשאים להרשם לתוכנית ההשלמות."
במילים אחרות, ניתן להירשם לתואר שני בסוציולוגיה גם אם יש לך תואר אחר (שאינו סוציולוגיה), בהנחה שתעמדי ביתר התנאים. כמו כן, מצוין באתרם שעל מנת להתחיל את הלימודים, תהיי מחויבת בתואר "בוגר" קודם, כלומר, ללא תואר כלשהו, לא תוכלי ללמוד תואר שני בסוציולוגיה. מידע נוסף תוכלי למצוא גם כאן - תואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה
בהצלחה!
21/03/2017 10:29
היי, אני מתעניינת ללמוד לימודי תזונה. הפרס הבעיה שזה רק לימודי ערב ושישי ואין מסלול של בוקר.. וכמה שזה מקנה את היכולת לעבוד הבנתי שזהו תואר מאוד עמוס ורציני.. והבנתי שזהו תחום לימוד חדש שהם מלמדיםץץ עד כמה הם פחות נחשבים מאוניברסיטת אריאל בתחום זה? מתלבטת בניהם לבין אריאל... (באריאל עושים לי בעיות קצת עם התנאי קבלה ויכולה להתקבל רק למסלול ארוך יותר מהרגיל)
היי נוי  שמעון
21/03/2017 11:18
ראשית, נסי להחליט האם אחד המסלולים מתאים לך יותר מהאחר, הן מבחינת מתכונת הלימוד והן מבחינת אורך ההכשרה. האם חשובה לך היכולת לעבוד במהלך התואר? האם נוח לך עם המסלול הארוך? בנוסף, קראי שוב על לימודי תזונה באוניבריסטת אריאל ועל לימודי תזונה במרכז האקדמי פרס, ונסי להתייעץ עם סטודנטים במוסדות אלה.

אני ממליץ בחום לגשת למוסדות הלימוד הרלוונטיים, טרם ההרשמה, כדי שתוכלי להתרשם בעצמך מאיכות הלימודים והאווירה הלימודית בכל מוסד. הגעה פיזית למוסד הלימוד משפיעה לעתים על ההחלטה היכן ללמוד. תוכלי לקבוע פגישות ייעוץ והתרשמות או להגיע ליום פתוח (באוניברסיטת אריאל מתקיים יום פתוח ב-26/5/17).

תוכלי גם להתייעץ בחינם עם הנציגים שלנו בייעוץ לימודים. ייתכן ופרטים נוספים על מוסדות הלימוד יעזרו לך להגיע להחלטה.

בהצלחה,
שמעון
20/03/2017 12:48
לאיזה תואר שני ניתן להמשיך? איזה תואר שני אכן מבטיח לי עבודה כלשהי בסיומו?
לימודי המשך  שמעון
20/03/2017 15:26
היי שיר,
בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה נוטים להמשיך ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה, אך ניתן גם לפנות לכיוונים אחרים. חשוב לציין שתואר שני יותר יעיל לצורך קידום הקריירה ופחות לרכישת מקצוע חדש. לא ציינת במה את רוצה לעסוק ולכן קשה לי להמליץ לך על תואר שני מסוים. אני ממליץ בחום לפנות לייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

אציין, בכל זאת, מספר אפשרויות שיכולות לעזור לך במציאת עבודה. ראשית, ישנם לימודי הסבת אקדמאים להוראה שיספקו לך מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום החינוך. לאחר מכן תוכלי לפנות ללימודי תואר שני בחינוך. באופן כללי, אני חושב שכדאי לך לשקול לימודי תעודה אשר בסיומם תוכלי להשתלב במקומות עבודה מגוונים.

אם בכל זאת תעדיפי ללמוד לתואר שני, אני ממליץ על תואר שני בפסיכולוגיה או תואר שני בעבודה סוציאלית. מקצועות אלה, הקרובים לתחום ממנו את מגיעה, יכולים לספק לך אפשרויות תעסוקה נוספות. שימי לב שברוב המקרים נדרשים לימודי הסבה לפני הלימודים לתואר שני במקצועות האלו.
02/03/2017 16:48
היי, רציתי לדעת איזה מיקצוע יכול להתאים לי: אם יש לי רעיונות ודימיון רב ,אני רואה את עצמי בעתיד מפתחת כל מיני דברים לבד או עם אנשי צוות בחברה גדולה, השאלה באיזה תחומים זה יכול להתאים? תודה, הודיה
בחירת מקצוע  שמעון
20/03/2017 13:35
היי הודיה,
לפי מה שתיארת נראה שיכולים להתאים לך לימודי הנדסאים. תכניות הלימוד השונות במקצועות ההנדסה השונים נועדו להכשיר אנשי מקצוע לעיסוק עם טכנולוגיה ומכונות. בוגרי לימודי הנדסאים עוסקים בפיתוח, תפעול ובנייה של טכנולוגיות מתקדמות. ישנם המון מסלולים בתחום זה ואני ממליץ מאוד על הייעוץ החינמי שלנו על מנת למצוא את המסלול המתאים לך. שימי לב שבלימודי הנדסאים ישנם גם תחומים אמנותיים יותר, כגון: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים או הנדסאי תקשורת חזותית.

המון בהצלחה,
שמעון
יעוץ לימודים  הודיה
28/02/2017 11:39
היי, קודם כל תודה על הפורום הזה מאוד יעיל ועוזר, כיום אני בגיל 30 ,לאחר הרבה שנים שלא ידעתי מה ללמוד, עשיתי כאן את שאלון האופי שמאוד עזר לי ושיקף אותי, וגיבש אותי לגבי החלטה סופית בבחירת לימודים, חשבתי על לימודי הנדסת אלקטרוניקה, גם כאן אני קצת מיתלבטת, אם לא יתאים, אז סתם ליזרוק זמן וכסף... השאלה מה עושים? ורציתי לשתף איזה רעיון שיש לי לגבי איזה מיקצוע לימודים הוא קשור? חשבתי על הנושא של תאונות דרכים, אם יש משהו שיכול למנוע, בעת התאונה, אז דיימנתי מין מערכת הגנה חיצונית שעשויה מחומר חזק כגון: ברזל וכ'ו שיוצאת מהכלי רכב עצמו ועוטפת אותו , וכך מונעת כל תאונה שלא תהיה, סליחה על האריכות, אשמח לקבל תשובה בנושא, תודה הודיה.-;)
01/03/2017 12:33

שלום הודיה,

ראשית, משמח לקרוא על הסיוע שמצאת באתר. לגבי התלבטויות ומחשבה על הדרך- לטעמי יש מן החיוב בחיפושים ותוך כדי שאת צוברת נסיון יימצא הכיוון הנכון. 
מצרפת לך קישורים לתחומי לימוד שיכולים להתאים לרצונות שתיארת; הנדסות אלקטרוניקה, מכונות, חומרים, ובנוסף ייעוץ לימודים חינמי שאנו מציעים.
עבור שאלת הזמן והכסף: ישנם מסלולי הנדסאים שהינם קצרים ומרוכזים יותר מאשר תואר שלם (תשלום בהתאם). כמו כן- במידה ותרצי, תוכלי להשלים לתואר מלא בתום מסלול התעודה.

בהצלחה רבה,
מאיה

26/02/2017 9:56
שלום,

אני מתלבטת האם ללמוד ריפוי בעיסוק או קלינאות תקשורת. מה עדיף?
תודה רבה
27/02/2017 10:08

שלום ריקי,

מצרפת עבורך קישורים המפרטים לגבי כל אחד מהתארים : ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת.

להחלטה מושכלת תוכלי לקחת בחשבון את - תנאי הקבלה, מוסדות הלימוד הקיימים, מיקום גיאוגרפי מיטבי, שכ"ל.

מעבר לכך, מוזמנת להעזר בשירות ייעוץ לימודים חינמי, ולבדוק התאמות בשאלון האישיות.

בהצלחה רבה!

12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
11/02/2017 21:25
יש תואר במשפטים וקרימנוגלויה שנחשב לתואר אחד? כי אצלכם באתר כתוב שכן אבל ניסיתי חפש במקרורות אחרים וזה לחוד כל נושא ולא ביחד .
12/02/2017 11:55
שלום מיטל,

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים את יכולה ללמוד לתואר ראשון במשפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה. כמו כן, גם אני יודעת שגם באוניברסיטה העברית יש תואר שכולל שילוב בין קרימינולוגיה ומשפטים, וכן תכנית מיוחדת לתואר ראשון במשפטים הכולל הכנה לתואר שני בקרימינולוגיה. אני ממליצה לך לבדוק שם.

בהצלחה!
ליהי
10/02/2017 16:36
היי, רציתי לשאול לגבי התואר ניהול מערכות בריאות. האם יש לו ביקוש בשוק? האם ניתן להתפתח ממנו או שמא הרוב מוצאים את עצמם פקידים/ות בקופת חולים? זהו מקצוע שממבט ראשון נשמע מעניין ומספק (ניהול, עבודה עם אנשים ועולם הרפואה) אך האם זה באמת כך? ניגשתי למבחן הפסיכומטרי ולצערי קיבלתי ציון שחוסם אותי מהמון תארים ומקצועות, אך תנאי הקבלה אל תואר זה מאפשרים לי להתקבל ויחד עם זאת הבנתי שהתואר בכלל לא מבוקש. האם יש לכך השפעה בעתיד? יסתכלו פחות טוב על בוגרי ניהול מערכות בריאות מאשר בוגרי תארים אחרים? אני בדילמה האם ללכת ללמוד את התואר הזה או אולי עדיף לי לנסות ולשפר ציונים כדי להתקבל ללימודים הדומים אליו (כלכלה ומנהל עסקים, ניהול מערכות מידע) אשר יותר "נחשבים" בשוק. תודה על העזרה
12/02/2017 11:41
שלום רותם,

תחום ניהול מערכות הבריאות הוא תחום שבהחלט הולך ונהיה יותר ויותר מבוקש. לצערי אין לי מידע מדויק ומפורט על אודות תנאי שכר של מנהלי מערכות מידע, אולם אני יודעת שתחום זה הוא בהתפתחות מתמדת במערכת הבריאות הישראלית, ועל כן יש צורך באנשי מקצוע. כמו כן, תמיד ניתן להתקדם בתחום על ידי לימודי המשך לתארים מתקדמים.

בהצלחה!
ליהי
סיעוד  רמי
04/02/2017 23:19
איפה אפשר ללמוד סיעוד ללא בחינה פסיכומטרית
05/02/2017 10:02
שלום רמי,

לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי אפשריים לרוב אם יש ברשותך תואר ראשון או לאחר גיל 30. בנוסף, אתה יכול לראות את תנאי הקבלה לחוגי הסיעוד במוסדות השונים בקישור הבא
אם ברשותך יש B.A בכל תחום שהוא - אתה יכול לפנות ללימודי הסבה לסיעוד (שאורכים שנתיים וחצי) והם מתקיימים בבתי הספר השונים שצמודים לבתי החולים. 
אם אין ברשותך תואר ראשון - הצעתי היא לפנות עם נתוניך לחוג הלימודים שבו תרצה ללמוד, ולהתייעץ עמם. מאוד יכול להיות שיקבלו אותך "על תנאי". פעמים רבות מוסדות הלימוד גמישים בתנאי הקבלה שלהם, ולכן אני מציעה לך לפנות לחוג.

בהצלחה!
ליהי
תקשורת  שני
01/02/2017 1:04
היי, אני מתעניינת מאוד בתקשורת אך לא מוכנה לוותר על הפן המעשי (לצד התיאורטי). אני כרגע בכיוון של אריאל, וקצת הלכתי לאיבוד אחרי שקיבלתי ציון פסיכומטרי גבוה והתחלתי לשקול שילוב של כמה תחומים בדו חוגי (שלדעתי אין באריאל). אשמח לדעת איפה הכי נחשב? איזה שילובים מתאימים כדאי (חושבת על בלשנות, גיאוגרפיה, סוציולוגיה, אנרופולוגיה ועוד..)? בקיצור טבעתי בכמויות המידע. ד"א אני יותר בכיוון של אוניברסיטאות, בעיקר בגלל שכר הלימוד המטורף במכללות המתמחות. תודה!!
01/02/2017 9:27
שלום שני,

ציון גבוה בפסיכומטרי בהחלט פותח דלתות, וכמוך, אני גם חושבת שיש מוסדות לימוד נוספים שאת יכולה ללמוד בהם תקשורת. תואר ראשון דו-חוגי הוא רעיון טוב, משום שהוא חושף אותך לכל מיני עולמות ורעיונות שבהמשך תוכלי לשלב ביניהם (לדוגמה: אם תרצי לעסוק בעריכה, יש להניח כי תואר בלשון העברית יסייע לך). לדעתי, כדאי לך להסתכל על תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית - אלו הם בהחלט בתי ספר לתקשורת רציניים ומבוקשים.
לגבי השילוב של תקשורת עם חוג נוסף - כאמור, אני מאוד ממליצה לך על זה. כמובן, שרצוי שזה יהיה תחום שמעניין אותך (ואת יודעת מה מעניין אותך). מלבד לשון עברית או בלשנות, תוכלי ללמוד אולי כלכלה, היסטוריה או פילוסופיה וכמובן משפטים (אלו הם תחומים שמרחיבים את הדעת, ומאוד נחוצים לאנשי תקשורת).

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
10/01/2017 23:25
האם צריך תואר בשביל עיצוב תעשייתי? האם יש אפשרות למוד מחוץ למסגרת של תואר? האם לימודים פרטיים של תוכנת סוליוורקס יספיקו? תודה!
11/01/2017 9:32
שלום דבורה,

עיצוב תעשייתי ניתן ללמוד כתואר ראשון או כלימודי תעודה. יש להניח
שלימודים פרטיים של סוליוורקס יקנו לך ידע רב. השאלה היא למה כוונתך ב"מספיק" - מספיק כדי לקבל ידע או מספיק כדי למצוא עבודה בתחום? לדעתי, כדי למצוא עבודה (כמובן שתלוי איזו עבודה) אז תמיד כדאי שתהיה תעודה "ביד". כמובן שאין זה אומר שלא תוכלי למצוא עבודה ללא תעודת מקצוע, אולם יש להניח שזה יהיה קשה יותר. ודאי שאם ברצונך ללמוד כדי להרחיב אופקים, אין את זקוקה ללמוד במסגרת תואר - את יכולה להתחיל בשיעורים פרטיים ולראות האם ברצונך להעמיק.

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
11/01/2017 19:09
תודה על התגובה המהירה. כל התוספות שלומדים בלימודי תעודה מלבד בקורס סולידוורקס, הם זה חומר שאפשר להשלים על ידי קריאת ספרים ומאמרים בנושא, או שלא יקבלו אותי לעבודות בלי לימודים רשמיים?
12/01/2017 9:24
שלום דבורה,

מאוד יכול להיות שתצליחי ללמוד את עיקר החומר מספרים, מהאינטרנט ואולי מקורסים אינטרנטיים. מן הסתם זה תלוי בכושר הלמידה שלך ומיכולותייך באנגלית. לגבי מציאת עבודה - זה באמת תלוי איזו עבודה. בכל מקום עבודה תנאי הקבלה הם שונים, וקשה לומר משהו חד משמעי וגורף. בהחלט ייתכן שיש מקומות שאינם דורשים תעודה ומסתפקים בתיק עבודות שבו תציגי את יכולותייך המקצועיות. 

בהצלחה!
ליהי

אפיק מעבר  שירלי אלוש
22/12/2016 0:17
שלום, שמי שירליבת 23, גרה בירושלים. לומדת השנה באפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. אשמח לעזרתך! אני מסיימת את האפיק מעבר רק לקראת תחילת ספטמבר (השגת ממוצע 90 ופטור מאנגלית) האם לדעתך בתאריך זה האוניברסיטה העברית תאפשר את קבלתי? זה חודש כמעט לפני פתיחת שנת הלימודים. ובמידה ולא. מה עליי לעשות? אני מאוד רוצה ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטה וניגשתי לפסיכומטרי וקיבלתי ציון נמוך שלא מאפשר לי ללמוד באוניברסיטה בלי איזושהי חלופה אחרת כמו אפיק מעבר. על איזו עוד תארים את ממליצה באוניברסיטה העברית? ואם בסופו של דבר הם לא יאפשרו את קבלתי על איזה תואר את ממליצה להוסיף בשילוב עם חינוך? והאם את ממליצה להתחיל תואר ראשון בחינוך ולאחר 3 שנים לעשות הסבה לעבודה סוציאלית\ריפוי בעיסוק באונ' העברית. אודה לעזרתך, אני ממש בלחץ וחוששת להפסיד כסף וזמן מיותר!
אפיק מעבר  ליהי
22/12/2016 11:15
שלום שירלי,

אפיק מעבר זו דרך טובה מאוד להתקבל ללימודים. הצעתי היא קודם כול ליצור קשר עם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, ולשאול אותם לגבי לו"ז ההרשמה והקבלה שלהם. אם זהו מסלול מבוקש (סביר להניח שכן) אז יתכן שההרשמה כבר תיסגר עד ספטמבר. אולם, אם את לומדת באפיק מעבר, יתכן שתוכלי להירשם ללימודים של שנת הלימודים הבאה עוד בטרם תסיימי את שנת הלימודים שאת נמצאת בה. בהחלט יכול להיות שתתקבלי "על תנאי", ותידרשי לציונים מסוימים באפיק המעבר שאת לומדת בו. לכן, קודם כל צרי קשר עם המחלקה, והסבירי להם את המצב.
שנית, מלבד תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר בחינוך בהחלט יכול להיות אופציה עבורך. בנוסף, יתכן שתוכלי ללמוד לשנה א' בחינוך ולאחר מכן, על סמך ציונייך, להתקבל לעבודה סוציאלית (אפשרויות שכאלו קיימות באוניברסיטאות, ושוב, עלייך לברר זאת מולן). 
במרבית המקרים האוניברסיטאות מאפשרות קבלה לתארים מתקדמים על סמך לימודים קודמים בתחומים אחרים. בכל אופן, שלושת התחומים שעליהם דיברת - עבודה סוציאלית, חינוך וריפוי בעיסוק - הם למעשה מקצועות שתוכלי למצוא בהם פרנסה לאחר הלימודים.

בהצלחה!
ליהי
11/12/2016 19:04
הי לאחר 12 שנות וותק בחינוך והוראה אני מחפשת לצאת מהתחום ויפה שעה אחת קודם. הייתי בייעוץ תעסוקתי ואחד המקצועות שהומלצו לי הוא מידענות. עם זאת אני קצת חוששת האם אמצא עבודה בתחום (אני גרה באיזור הצפון -חיפה) ובכלל אני רואה שדווקא בעלי תואר ורקע בכלכלה הם אלה המבוקשים בתחום זה. מצד שני חשבתי גם על לימודי תעשייה וניהול (הנדסאי) מתוך חשיבה שיש יותר ביקוש בתחום... מבחינת עניין מידענות הוא מקצוע שמושך ומאתגר אותי יותר, אך אני רוצה גם להיות פרקטית.
12/12/2016 10:17
שלום מיקי,

לימודי מידענות אכן עשויים לפתוח לך אפיקים מקצועיים. מלבד ספריות (אקדמיות או עירוניות) מידענות נדרשת גם בחברות הייטק. מידענות (לעתים גם נקראת "ניהול מידע וידע") ניתן ללמוד כתעודה, כתואר ראשון או כתואר שני. ספציפית בחיפה, ישנן שתי ספריות אקדמיות (טכניון ואוניברסיטת חיפה) ויש מספר לא מבוטל של חברות הייטק. לעניות דעתי, תואר בכלכלה אינו "תנאי" בקבלה לעבודה במידענות.
לגבי הנדסאי תעשייה וניהול - זהו אכן תחום יחסית מבוקש, אם כי אני בכלל לא משוכנעת שהוא יותר מבוקש ממידענות. אם מידענות מושך אותך יותר, אז לדעתי מוטב לך ללכת לכיוון זה, משום ששם תוכלי להתפתח יותר מקצועית ולהמשיך לאורך זמן.

בהצלחה!
ליהי

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר