פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
17/07/2017 10:54
שלום רב, סיימתי תואר ראשון במדעי החברה והרוח, מה ניתן לעשות עם תואר זה? תודה
17/07/2017 11:42
היי אורחת,

אם הבנתי נכון, את בוגרת תואר ראשון בלימודים רב-תחומיים במדעי החברה והרוח. לרוב, תואר זה מהווה עבור רבים פלטפורמה ללימודי תואר שני ולעיסוק אקדמי.

עם זאת, אינך חייבת להמשיך ללימודי תואר שני או לעסוק במחקר, וקיימות אפשרויות תעסוקה שונות, כגון משרות הקשורות לשיווק, ניהול, משאבי אנוש, השמת עובדים, עריכת תכנים, כתיבה אקדמית, עבודה בארכיונים, עבודה במשרדי ממשלה, עבודה במשרדי פרסום, חברות תיירות ועוד.

נוסף על כך, רבים מבוגרי מדעי החברה והרוח פונים ללימודי הסבה להוראה אשר אורכים שנה ובסופם תוכלי לעסוק בתחום.

מקווה שעזרתי ובהצלחה!
04/07/2017 9:04
הי, אני מחפשת מקום מקצועי ומעשי ללמוד בו עיצוב אופנה, לא לתואר. כבר בדקתי כמה מקומות (קונספט, מרים, אבני..) וחוץ מרושם ראשוני אין לי דרך לדעת אם המקום טוב או שחבל על ה(לא מעט)כסף שמבקשים. המלצות? תודה!
עיצוב אופנה  שמעון
04/07/2017 9:49
היי,

לצערי, בפורום הזה לא אוכל להמליץ לך על מוסד ספציפי :-)

באופן כללי, הייתי ממליץ לך לגשת לימים פתוחים או לקבוע פגישות ייעוץ במוסדות הלימוד בהם יש לימודי עיצוב אופנה. נסי לדבר עם סטודנטים או בוגרים ולשאול אותם על הלימודים במוסד.

נוסף על כך, אני ממליץ לך בחום להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו, ולשמוע מהנציגים פרטים נוספים שיעזרו לך להחליט.

בהצלחה!
29/06/2017 21:23
היי מעוניינת להרשם למסלול של עבודה סוציאלית ומשפטים בעברית, אני צריכה לשפר בגרויות, מהן הבגרויות אותן מומלץ לשפר להעלאת הממוצע?
02/07/2017 9:34
היי נגה,

באופן כללי, מומלץ לשפר מקצועות בעלי מספר יחידות לימוד גבוה, אשר בהם יש לך ציון נמוך. זכרי שעל מקצועות מורחבים אפשר לקבל בונוס משמעותי, לכן אין טעם לשפר מקצועות של שתי יחידות לימוד אשר שיפור בהם לא יעלה את הממוצע באופן משמעותי.

נסי להרחיב ל-5 יח"ל מקצועות שאת יכולה להצליח בהם. את יכולה להרחיב מקצועות כגון היסטוריה, תנ"ך ספרות וכדומה.

שיפור בגרויות אינו מחייב קורס וניתן לעשות זאת ע"י למידה עצמית, אך אם בכל זאת את מעוניינת לשפר בגרויות באמצעות מוסד לימודי, תוכלי לברר דרכו מהן האופציות המתאימות לך ביותר בהתאם לתעודת הבגרות שלך ולתנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית ומשפטים. תוכלי להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לבירור נוסף.

בהצלחה!
27/06/2017 10:40
שלום אני בוגרת תואר ראשון במוזיקה קלאסית ומתעניינת בהסבת מקצוע לתחום אדריכלות נוף. האם זה יתן לי מקצוע ביד עם אפשרויות תעסוקה מגוונות? האם רופין נחשב למכללה טכנולוגית ברמה גבוהה?
אדריכלות נוף  שמעון
27/06/2017 13:34
היי,

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף בהחלט יספקו לך אפשרויות תעסוקה בתחום, יחד עם זאת, אני ממליץ לך לעיין באתרי דרושים ולאמוד את הדרישה להנדסאי אדריכלות נוף.

אין באפשרותי להמליץ לך על מוסד לימודים זה או אחר :-)

תוכלי להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו על מוסדות הלימוד בהם קיימים לימודי הנדסאי אדריכול נוף. השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
26/06/2017 22:35
היי, אני ממש מתלבטת אם ללמוד תואר שני במנהל עסקים (התמחות בשיווק) במכללה למנהל או באוניברסיטת בן גוריון. מה בתכל׳ס יותר מעניין ויפתח לי יותר דלתות בהמשך? (חוץ מניסיון שאצבור תוך כדי), האם זה משנה אם התואר השני בתחום הזה הוא מאוניברסיטה או מכללה? תודה מראש לעוזרים :)
27/06/2017 10:03
היי רוני,

לצערי, לא אוכל להמליץ לך על מוסד לימודים ספציפי :-)

כן אוכל להמליץ לך, להגיע לפגישת ייעוץ במוסדות הלימוד שציינת, להרגיש את האווירה ולדבר עם סטודנטים מהפקולטה הרלוונטית.

בהצלחה!
26/06/2017 23:39
היי בן 19 פסיכומטרי (שישופר עתיד , 506 ) , תעודת בגרות מלאה ממוצע 85 , הרחה ללימודי ביולוגיה 5 יח ממוצע 87 מתמטיקה 4 יח ממוצע 65 אנגלית 5 יח ממוצע 90 אם יש לי פטור מהצבא (פרופיל 21 ) , אצטרך לחתום וויתור סודיות\ ישפיע על תנאי הקבלה באיזה שהיא דרך , יימנע את ההתקלות שלי ללימודים במקצועות אלו ?
27/06/2017 9:48
היי,

תוכל למצוא מידע על תנאי הקבלה ללימודי כימיה ועל תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה באתר שלנו. עד כמה שידוע לי, לשירות הצבאי אין משמעות בעת מועמדות ללימודים אקדמיים. תוכל להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף על תנאי הקבלה ועל תחומי הלימוד שציינת.

בהצלחה!
25/06/2017 14:11
היי, אני בעלת תואר ראשון בחינוך(ליקויי למידה)BA,אינני רוצה להמשיך ללימודי הוראה כי זה לא ממש הכיוון שלי. אני מעוניינת לעשות תואר שני ע"מ להתמקצע,חשבתי יותר לכיוון של ריפוי בעיסוק, אך למיטב הבנתי זה מצריך תואר ראשון בריפוי בעיסוק. אשמח לשמוע אם יש מוסד אקדמאי שיש בו את האפשרות לעשות הסבה/קורסי השלמה בכדיי ללמוד רפוי בעיסוק. בנוסף אשמח לשמוע הצעות ללימודים הקשורים לטיפול בגיל הרך. תודה:)
26/06/2017 9:59
היי בת אל,

למיטב ידיעתי, את צודקת, תואר שני בריפוי בעיסוק מחייב לימודי תואר ראשון. עם זאת, באתר של אוניברסיטת חיפה רשום "תיתכן קבלתם של מועמדים שאינם בוגרי תואר ראשון בריפוי בעיסוק, לאחר ביצוע השלמות מתאימות בהתאם להחלטת וועדת המוסמך ללימודי התואר השני". לכן אני ממליץ לך לפנות ישירות למוסדות הלימוד בהם קיים תואר מוסמך בריפוי בעיסוק ולברר את האפשרות הזו. תוכלי גם להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו לצורך קבלת מידע נוסף.

לגבי תואר שני בחינוך לגיל הרך, ברוב המקרים נדרשת תעודת הוראה לגיל הרך וכן נדרש ניסיון של מספר שנים בתחום. בנוסף, קיימות תכניות הסבה להוראת הגיל הרך. לבירור על לימודים נוספים בתחום הגיל הרך, אני ממליץ לך, שוב, לפנות לשירות ייעוץ הלימודים שלנו :-)

מקווה שעזרתי ובהצלחה!
23/06/2017 14:55
השנה אסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון. אני די צעירה וללא ניסיון ומתלבטת כיצד לנצל את מה שיש בידי כעת הכי טוב. איפה ובאילו תחומים לחפש עבודה? והאם ישנו תואר שני מומלץ להמשך הדרך אשר ימנף אותי בעולם העסקי ויגדיל לי את ההכנסה? (לא פסיכולוגיה) אשמח לכל עצה שהיא! תודה
לימודי המשך  שמעון
25/06/2017 9:52
באופן כללי, הייתי ממליץ לך להשתלב בתחום מסוים ולאחר מכן לבחור תואר שני שיסייע לך להתקדם בקריירה.

בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול יכולים להשתלב כיועצי השמה ומאבחנים תעסוקתיים בחברות כוח אדם ובחברות השמה. כמו כן, ניתן להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים. תחומי עיסוק אלה כוללים אפשרויות קידום רבות למשרות ניהוליות.

לגבי תואר שני, תוכלי לפנות ללימודי תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בייעוץ ארגוני. שימי לב שאם תבחרי ללמוד תואר שני במנהל עסקים תצטרכי לבחור תחום התמחות כגון ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע וכדומה, לכן חשוב לדעת לאיזה כיוון את רוצה להתפתח.

זכרי שזוהי המלצה בלבד :-) כמובן שתוכלי לפנות לכיוונים שונים ומגוונים, תוכלי להיעזר בייעוץ תעסוקתי בו בוחנים לעומק איזה תחום מתאים לך. תוכלי גם להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף על תואר שני בתחומים שונים.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!
17/06/2017 16:13
שלום רב!, אני מעוניינת בהכשרה מקצועית, כלימודי תעודה, בתחום האבחון וההכוונה התעסוקתית. נושאים כמו הערכת והדרכת עובדים, אבחון תעסוקתי [כישורים והתנהגויות] ואחריו גם הכוונה תעסוקתית [כמו פיתוח או שינוי קריירה]- מאוד מדברים אליי. מכיוון שפסיכולוגיה תעסוקתית היא תואר [שני], התלבטתי בין לימודי משאבי אנוש לייעוץ תעסוקתי. שאלותיי הן- מבחינת פרקטיות אחרי הלימודים יש קורס עדיף יותר? היכן מומלץ יותר ללמוד תחומים אלה? במה שונים הייעוץ הארגוני ופיתוח/ניהול ההדרכה ממשאבי האנוש? [כי הבנתי שייעוץ תעסוקתי/קריירה הוא יותר מכיוון העובד ומשאבי אנוש הם יותר מכיוון הארגון] משני התחומים ניתן לצאת לעסק פרטי? יש הבדלים במשכורות בין בתחומים? והאם כבעלת תעודה עדיין אוכל למצוא עבודה או שחשוב במיוחד התואר? המון תהיות עלו לי בעקבות ההתלבטות הזו ואשמח לקבל מושב בהקדם, מודה מראש- ליעד.
היי ליעד  שמעון
18/06/2017 10:51
ייעוץ ארגוני ופיתוח/ניהול הדרכה הם תחומי עיסוק מעט שונים מייעוץ תעסוקתי. ייעוץ ארגוני עוסק באבחון וניתוח תהליכים בארגון, קביעת אסטרטגיה עסקית, ייעול מבחינה ניהולית ועוד. כלומר, ייעוץ ארגוני אינו עוסק בהכרח בהכוונה תעסוקתית. תחום פיתוח/ניהול הדרכה עוסק בפיתוח חומרי הדרכה מקצועיים לעובדים והכשרתם לתפקידים שונים, ליווי עובדים במהלך הקריירה בארגון, הכשרה למנהלים, עזרה מקצועית בהתמודדות עם שחיקה בעבודה ועוד.

באשר להבדל בין ייעוץ תעסוקתי לתחום משאבי האנוש הרי שהאחד הוא תחום בו עוסקים בייעוץ ללקוחות פרטיים או לעובדים בתוך ארגון בבחירת כיוון תעסוקתי, והשני (משאבי אנוש) הוא תחום רחב יותר שכולל תפקידים שונים אשר לא בהכרח עוסקים בייעוץ תעסוקתי, כגון, גיוס עובדים ותפקידים אדמיניסרטיביים. עם זאת ישנה לעתים חפיפה וקיימים תפקידי ייעוץ תעסוקתי במחלקות משאבי אנוש מסוימות.

אם את רוצה לעסוק באבחון וייעוץ תעסוקתי מומלץ ללמוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות, תוכלי להשתלב במכוני מיון מסוימים או בחברות השמה גם עם תואר ראשון בלבד. תואר ראשון במשאבי אנוש יאפשר לך להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים ובכללם ייעוץ תעסוקתי.

קיימים גם לימודי תעודה בתחומים אלו אולם תחום משאבי האנוש הוא תחרותי וישנם דורשי עבודה רבים, תואר ראשון בתחום מהווה יתרון והוא חיוני ביותר. לימודי תעודה בתחום פיתוח/ניהול הדרכה מתאימים בעיקר לאנשי מקצוע שכבר עובדים בתחום או לבעלי תואר ראשון. במקרים מסוימים ניתן להתקבל לקורס ללא רקע תעסוקתי או תואר ראשון אבל הדבר מקשה על מציאת עבודה בסיום הקורס.

כדי להבין יותר לעומק אני ממליץ שתפני ליועצי הלימודים שלנו שיעשו לך קצת סדר, השירות מוצע בחינם לגמרי, תוכלי לשאול על התחומים השונים ולקבל מידע נוסף על האפשרויות השונות.

בהצלחה!
18/06/2017 22:58
לאחר החלטה, רציתי לברר האם בכלל והיכן אני יכולה ללמוד, כתעודה וללא לימודים קודמים- ייעוץ קריירה ולימודים?.. ומה בעצם ההבדל בין מאמן ליועץ בתחום התעסוקה?..
19/06/2017 12:21
היי ליעד,

ישנם מספר מוסדות לימוד בהם יש קורסי יועצי קריירה/יועצי השמה, לדוגמה, אוניברסיטת תל-אביב, היחידה ללימודי חוץ באשקלון ועוד. למידע נוסף על הקורס ואילו מוסדות מציעים אותו מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד או שתוכלי להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

איני מכיר כל-כך את המושג מאמן תעסוקה, אני מניח שמדובר במקצוע הקרוב יותר לעולם הקואצ'ינג, כלומר, ליווי ועזרה נפשית במהלך חיפוש עבודה ומציאת כיוון תעסוקתי, אך שוב, איני מכיר לעומק את המקצוע.

מקווה שעזרתי,
בהצלחה!
לימודים  אורחת
15/06/2017 10:52
היי...אני בת 45 ...לא עבדתי כמה שנים עקב מחלה כרגע מעוניינת ללמוד או לעבוד...באילו תחומים אפשר להשתלב בגיל מאוחר ולמצוא עבודה...חוץ מאשר קוסמטיקה או טיפול בילדים
היי אורחת  שמעון
15/06/2017 11:52
אפשר להשתלב בתחומי לימוד שונים ובעבודות מגוונות בגיל 40 ומעלה ללא בעיה. זאת על אף שלעתים מעסיקים נוטים להעדיף מועמדים צעירים יותר (כמובן שלא בצדק).

לשאלתך, הדבר מאוד תלוי במה עסקת בעבר או האם למדת תחום אקדמי מסוים, ובנוסף, אילו תחומים מעניינים אותך?

לדוגמה, אם יש לך תואר אקדמי תוכלי ללמוד בתכניות הסבה שונות למקצועות בהם ישנה דרישה גבוהה לעובדים כגון הוראה או סיעוד.

ישנם תחומים נוספים שיכולים להתאים ואני ממליץ שתפני לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו ואחד היועצים יוכל לעזור לך לבחור תחום לימודים מעניין עם אפשרויות תעסוקה מגוונות, בהתאם לניסיון התעסוקתי ולשאיפות שלך.

בהצלחה!
12/06/2017 16:50
היכן ניתן ללמוד תואר ראשון עבודה סוציאלית -ללא פסיכומטרי ? תודה
13/06/2017 9:45
היי אורטל,

כיום ניתן ללמוד לתואר ראשון בעבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי במכללות רבות, כגון: מכללת ספיר, מכללת עמק יזרעאל ועוד. אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו שיוכלו לספק לך את כל המידע כולל תנאי הקבלה למוסדות לימוד רלוונטיים עבורך. השירות מוצע בחינם.

זכרי שקבלה לתואר ראשון ללא פסיכומטרי אינה פוטרת ממעבר מבחן לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם) תוכלי לקרוא על הנושא באתר שלנו.

בהצלחה רבה!
מה ללמוד  רועי
06/06/2017 16:47
מתלבט מה ללמוד ?
07/06/2017 10:05
היי רועי,

לא פשוט לבחור תחום לימודים ולכן אנו כאן!

ישנם שיקולים רבים לבחירת תחום לימודים, אך ראשית, שאל את עצמך "מה מתאים לי?" חקור היטב את קווי האופי שלך כדי למצוא את התחום אשר יעניין אותך, שאליו אתה מתחבר ושממנו תצליח להפיק הנאה וסיפוק עצמי. תוכל להשתמש בשאלון האישי באתר שלנו אשר מבוסס על תיאוריית הטיפוסים של הפסיכולוג ג'ון הולנד.

דבר נוסף, חפש מידע על כל תחומי הלימודים שקיימים באתרים שונים ברשת. בחן את נושאי הלימוד בהם, אפשרויות התעסוקה ואם אפשר תתייעץ עם סטודנטים ובוגרי הפקולוטות השונות. זכור שאינך חייב ללמוד לתואר ראשון וישנם גם קורסי תעודה רבים שעשויים להתאים לך.

לאחר שתמצא את תחומי הלימוד המתאימים לך ביותר תוכל לגשת למוסדות הלימוד ולהתייעץ עם החוגים הרלוונטיים. תוכל גם להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

לסיום, בנימה אישית, בסוף כולם מוצאים תחום שמתאים להם וגם אם תבחר תחום ולא תהיה מרוצה, תמיד אפשר לשנות במהלך התואר.

בהצלחה!
05/06/2017 16:23
שלום, אני בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מגישה כרגע מועמדות לתואר שני בפסיכולוגיה. עם זאת, אני לא בטוחה שזה המסלול הנכון בשבילי ומתוך העבודה שלי בעמותה התחלתי לחשוב על תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (תוכנית השלמה). זהו תואר שיותר קל להתקבל אליו והוא אורך 3 שנים (השלמה) אך עולה הרבה יותר מתואר שני סטנטדרטי בפסיכולוגיה. השאלה שלי היא כזאת- האם יש איפשהו בארץ מסלול שממנו אפשר לעבור מתואר שני בפסיכולוגיה לתואר שני בעבודה סוציאלית (שלא ייקח 3 שנים)? תודה מור
07/06/2017 9:40
היי מור,
למיטב ידיעתי, לימודי הסבה משולבים עם תואר שני בעבודה סוציאלית אורכים 3 שנים ולא קיים מסלול קצר יותר. עם זאת, מומלץ מאוד לברר זאת מול מוסדות הלימוד.

בנוסף, תוכלי להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו, השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
01/06/2017 12:35
שלום רב, אני בוגר תואר ראשון בביוכימיה ומדעי המזון (סיימתי לפני כשנה), מאז לא ממש יצא לי לעבוד בתחום. את רוב זמני העברתי בחיפוש עבודה, הגעתי לשתי משרות מעבדה שנטשתי אותן אחרי תקופה קצרה (אחת בבדיקות של מזון ואחת במעבדה רפואית,תחום אחר לגמרי). עבודה במפעל אני לא יודע עד כמה מתאימה לי, מה גם שרוב המפעלים מרוחקים ממני. על סף ייאוש עשיתי את המבחן הממוחשב כאן וגיליתי שאני יותר טיפוס אומנותי, ואז בסדר יורד: קונבנציונלי, חקרני, יזם, חברתי, ריאלי. האם אני יכול להשתלב בתחום שלי עם נטיות אומנותיות או שאני צריך לחשוב על הסבת קריירה? תודה רבה!
היי עידן  שמעון
01/06/2017 13:51
תחום הלימודים שבחרת ללמוד מכוון לעולם תעסוקתי מאוד מסוים, וכפי הנראה אינך נהנה בו, אך האם הלימודים עצמם עניינו אותך? אולי אם תפנה לכיוון המחקר האקדמי (עוזר מחקר באוניברסיטה לדוגמה) או להוראת התחום תהנה יותר. נסה לחפש עבודה בעלת אופי מחקרי יותר שעוסקת בפיתוח וכוללת אלמנטים יצירתיים ובמקביל תחשוב על לימודי הסבה להוראה אם תחום זה מעניין אותך.

בכל מקרה אם אינך מעוניין לעסוק במקצוע שבו למדת, תוכל ללמוד לתואר שני בתחומים אחרים אליהם אפשר להתקבל בעזרת לימודי השלמה. אני ממליץ לך להיעזר ביועצי הלימודים שלנו שיוכלו לעזור לך במציאת תחום לימודים מתאים. השירות מוצע בחינם.

זכור שאין מה להתייאש, רבים מגלים לאחר הלימודים שהתחום אינו מתאים להם ומחפשים כיוון אחר. בימינו ישנם מסלולים רבים המקלים על שינוי תחום הלימודים. כאמור תוכל להתייעץ עם יועצי הלימודים.

בהצלחה!
תודה רבה  עידן
01/06/2017 13:56
תודה רבה על ההכוונה, אני אפנה ליועץ לימודים. רציתי לשאול- עבודות בעלות אופי מחקרי בפיתוח נמצאות בתעשייה או רק במחקר באקדמייה? ואיזה תחומים לתואר שני יכולים להתאים ? אני מרגיש ממש אבוד כי מצד אחד הייתי רוצה לנסות תחומים אומנותיים יצירתיים (עיצוב, אומנות) ומצד שני חבל לי על השנים שהשקעתי בתואר וכמובן הכסף. שוב המון תודה!
היי שוב  שמעון
01/06/2017 14:28
היי עידן, שמחתי לעזור.

ישנן גם משרות מחקר ופיתוח מחוץ לאקדמיה, לדוגמה, חברות שעוסקות בפיתוח מזון בריא מחזיקות צוותי מחקר בעלי השכלה במדעי המזון.

התואר שעשית לא הולך לאיבוד בכל מקרה, גם אם תעסוק בתחום אחר, מעסיקים פוטנציאלים יעריכו את היותך אקדמאי, ונוסף על כך, אין לדעת כיצד תתפתח הקריירה שלך בהמשך, ייתכן שהתואר יועיל לך בעתיד.

בעזרת לימודי השלמה, ניתן ללמוד מספר לא מעט של תחומי לימוד, השאלה איזה תחום מושך אותך. קרא על לימודי תואר שני ונסה למצוא תחום שבו אפשרויות התעסוקה מתאימות לך. בנוסף, בתחומי העיצוב והאמנות, ישנם גם לימודי תעודה שיכולים להתאים לך, כגון עיצוב גרפי, עיצוב פנים ועוד.

בהצלחה!
תודה רבה רבה!!! (ל"ת) עידן
01/06/2017 14:30
24/05/2017 11:10
שלום, אני בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול ואני מתעניין בלימודי תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. רציתי לדעת אם החומר שנילמד בתואר שני בסטטיסטקה נותן את הבסיס והידע כמו שנילמד בתואר הראשון (במהלך התואר עברתי מספר קורסי מבואות בסטטיסטיקה הסתברות ואקונומטריקה אבל לא מעבר לזה) או שהתואר השני לא יהיה רלוונטי למי שלא בוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה? בנוסף אשמח לקבל חוות דעת על המסלול- האם הידע הנלמד הוא פרקטי למציאת עבודה ואם כן מה סוג המשרות שאפשר להתקבל אליהן? או שהחומר הוא תאורתי בלבד. תודה
24/05/2017 12:05
היי אור,

תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים עוסק בנושאים מתקדמים יותר ויש להגיע עם ידע בסיסי הנלמד בתואר הראשון. עם זאת, ניתן להתקבל ללימודי תואר שני גם ללא תואר ראשון בסטטיסטיקה. אוניברסיטת תל-אביב לדוגמה מאפשרת לבוגרי תואר ראשון בכלכלה להתקבל ללימודי תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. בדרך כלל, בעלי תארים בתחומים שאינם סטטיסטיקה נדרשים ללימודי השלמה מסוימים הכוללים, לרוב, לימודי בסיס ומבואות. אם למדת במהלך התואר הראשון קורסים בסטטיסטיקה ייתכן ותוכל לקבל פטור מקורסים מסוימים בלימודי ההשלמה.

כדי לדעת במדויק על אודות לימודי ההשלמה ועל הקורסים הנלמדים בתואר השני, אני ממליץ מאוד ליצור קשר עם מוסד הלימודים בו אתה מעוניין ללמוד.

החומר הנלמד בלימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים כולל נושאים יישומיים לצד תיאורטיים. בוגרי תואר שני בסטטיסטיקה זוכים ליתרון בעת התמודדות על משרות כגון אנליסטים, אנשי data scientist, מנתחי נתונים ועוד.

כדי לקבל חוות דעת מעמיקה על הלימודים ועל אפשרויות התעסוקה מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד או אם יועצי הלימודים המצוינים שלנו אשר ישמחו לעזור לך. השירות מוצע ללא עלות.

בהצלחה! 
27/05/2017 22:33
היי, תודה רבה על המידע. עזר לי מאד. בקשר למוסד לימודים שניתן ללמוד בו, חוץ מתל אביב אני יודע שאפשר ללמוד סטטיסטיקה וחקר ביצועים במוסדות אחרים כמו האוניברסיטה העברית לדוגמה. האם יש מוסד מסוים שבו נחשבת מחלקת הסטטיסטיקה כעדיפה או שהרמה ואיכות הלימוד שווה בין האוניברסיטאות השונות? תודה רבה
28/05/2017 9:30
היי אור,

למיטב ידיעתי, אין הבדל משמעותי באיכות הלימודים באוניברסיטאות השונות. האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל-אביב הן מוסדות מובילים ומצוינים.

בעת בחירת מוסד לימודים ישנם היבטים נוספים שחשוב לקחת בחשבון לדוגמה, האווירה הכללית בכל מוסד, היכן תרצה לגור, כיצד תוכל לשלב עבודה אם תרצה ועוד. כלומר, גם אם ישנו הבדל מסוים באיכות הלימוד הוא אינו משמעותי מספיק במכלול הדברים.

המלצתי היא שתגיע לשני המוסדות שציינת (או למוסדות נוספים) ותתרשם מהאווירה הכללית בחוג הספציפי ובאוניברסיטה בכלל. תוכל לקבוע פגישת ייעוץ בחוג בו אתה מעוניין ולשמוע פרטים נוספים.

שמחתי לעזור ובהצלחה רבה!
גנטיקה  ליאור
22/05/2017 16:44
שלום, בת 22, מתעניינת בלימודי גנטיקה, אך לא מצליחה להבין את המסלול שלהם. האם מדובר רק בלימודי תואר שני? חובה לתואר ראשון בבילוגיה או שאפשרי תואר בתחום אחר וקורס משלים בביולוגיה? תודה!
22/05/2017 17:34
היי ליאור,

נכון להיום, קיימים לימודי גנטיקה לתואר מוסמך בלבד (תואר שני), ותנאי הקבלה לתואר זה עשויים להשתנות ממוסד לימודים אחד למשנהו.

באופן כללי, לימודי גנטיקה מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החיים ובעיקר בביולוגיה. עם זאת, בעלי תואר ראשון בתחום שאינו ביולוגיה יכולים להתקבל ללימודי תואר שני בגנטיקה, אך הם מחויבים בלימודי השלמה.

לצורך בירור מדויק של תנאי הקבלה והיקף לימודי ההשלמה מומלץ ביותר ליצור קשר עם מוסד הלימודים הרלוונטי. בנוסף, אני ממליץ לך בחום להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל פרטים על אודות מסלולי הלימוד בתחום מדעי החיים. השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
21/05/2017 23:31
שלום רב , האם קיימת וועדת חריגים במכללת רופין ללימוד סיעוד ומה התנאים?
22/05/2017 9:27
היי,
נכון לשנת הלימודים הקרובה, תנאי הקבלה ללימודי סיעוד ברופין כוללים בגרות מלאה(ממוצע 75 ומעלה), ציון פסיכומטרי 520 ומעלה וריאיון אישי אשר נועד לקבוע את התאמת המועמדים לתכנית.

לא ידוע לי על ועדת חריגים בחוג לסיעוד, אך מומלץ ביותר לברר זאת מול המכללה עצמה. לעתים ישנה ועדת חריגים על אף שלא קיים מידע על כך. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו ולברר פרטים נוספים על אפשרויות הלימוד במכללת רופין ובמכללות נוספות.

כמו כן, את יכולה ליצור קשר עם מרכז הרישום של מכללת רופין בטלפון שמספרו 09-8981042/3/4.

שימי לב, הרישום ללימודי סיעוד במכללת רופין מסתיים ב-31 למאי, כך שכדאי לך להזדרז.

בהצלחה!
17/05/2017 21:06
שלום אני בת 25 בוגרת תואר ראשון B.a בחינוך וליקויי למידה לצערי אין לי כלכך מה לעשות עם התואר אני מתלבטת אם להמשיך לכיוון הוראה בביולוגיה כיוון שביולוגיה זה מקצוע מאוד חשוב בבתי הספר והוא תחום של מגמות , האם באמת כדאי להמשיך לביולוגיה ? עד כמה יש ביקוש ? האם הוראה בביולוגיה דורשת הרבה השקעה ולימודים קשים ? אני רציתי בהתחלה סיעוד אך לאחר התייעצויות רבות הגעתי למסכנה שזה מקצוע קשה לאמא ללא איכות חיים האם זה נכון ?
18/05/2017 10:23
היי מיה,
ישנו מחסור במורים לביולוגיה והביקוש הוא די גבוה. השאלה האם כדאי ללמוד הוראת ביולוגיה תלויה בך וברצון שלך להשתלב בתחום. לימודי הוראת ביולוגיה דורשים השקעה כמו כל תחום לימודים אך הם אינם קשים במיוחד או יוצאי דופן. בתור בוגרת תואר ראשון בחינוך אני מאמין שתשתלבי ללא קשיים מיוחדים. בנוסף, ייתכן מאוד שקיימים מסלולי לימוד מותאמים לבעלי תואר ראשון בחינוך ועל נושא זה אני ממליץ לך להתייעץ עם יועצי הלימודים המקצועיים שלנו. השירות מוצע בחינם.

לגבי לימודי סיעוד, אין ספק שעבודה בתחום דורשת חוסן מנטלי אך היא יכולה גם לגרום לתחושת סיפוק גדולה. קחי בחשבון שלימודי סיעוד יותר אינטנסיביים מלימודי הוראת ביולוגיה.

המון בהצלחה!
28/04/2017 15:45
היי, יש לי שתי שאלות א. במה יש יותר סיכוי למצוא עבודה במדעי ההתנהגות או בשירותי אנוש לאחר תואר ראשון. ב. אילו מקצועות ניתן ללמוד לתואר שני לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש או במדעי ההתנהגות ללא השלמות. תודה מראש על התשובה
30/04/2017 10:00
היי אורחת,
זו שאלה מעט בעייתית היות שמציאת עבודה לאחר הלימודים תלויה בגורמים רבים מעבר לתחום הלימודים. באופן כללי, אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש הנן רבות משום שתוכלי להשתלב במגוון חברות בהן יש מחלקת משאבי אנוש, חברות כח אדם למיניהן ועוד. גם לבוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות קיימות אפשרויות תעסוקה מגוונות, בין השאר, בתחום משאבי אנוש, חינוך והדרכה ועוד.

בנוסף, באפשרותך, ואף זה מומלץ, ללמוד במתכונת דו-חוגית וכך תוכלי לשלב לימודי מדעי ההתנהגות יחד עם משאבי אנוש. ישנם מסלולי לימוד מגוונים המשלבים תחומים אלו, לדוגמה תוכלי לקרוא על לימודי מדעי ההתנהגות, משאבי אנוש ותקשורת.

לאחר לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומים, אך למיטב ידיעתי תזדקקי ללימודי השלמה מסוימים בכל אחד מהם, יחד עם זאת, מומלץ לבדוק זאת מול מוסדות הלימוד. לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש, ללא צורך בלימודי השלמה.

את מוזמנת להשתמש בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף.

בהצלחה רבה! 

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר