פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
23/06/2017 14:55
השנה אסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון. אני די צעירה וללא ניסיון ומתלבטת כיצד לנצל את מה שיש בידי כעת הכי טוב. איפה ובאילו תחומים לחפש עבודה? והאם ישנו תואר שני מומלץ להמשך הדרך אשר ימנף אותי בעולם העסקי ויגדיל לי את ההכנסה? (לא פסיכולוגיה) אשמח לכל עצה שהיא! תודה
לימודי המשך  שמעון
25/06/2017 9:52
באופן כללי, הייתי ממליץ לך להשתלב בתחום מסוים ולאחר מכן לבחור תואר שני שיסייע לך להתקדם בקריירה.

בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול יכולים להשתלב כיועצי השמה ומאבחנים תעסוקתיים בחברות כוח אדם ובחברות השמה. כמו כן, ניתן להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים. תחומי עיסוק אלה כוללים אפשרויות קידום רבות למשרות ניהוליות.

לגבי תואר שני, תוכלי לפנות ללימודי תואר שני במנהל עסקים או תואר שני בייעוץ ארגוני. שימי לב שאם תבחרי ללמוד תואר שני במנהל עסקים תצטרכי לבחור תחום התמחות כגון ניהול משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע וכדומה, לכן חשוב לדעת לאיזה כיוון את רוצה להתפתח.

זכרי שזוהי המלצה בלבד :-) כמובן שתוכלי לפנות לכיוונים שונים ומגוונים, תוכלי להיעזר בייעוץ תעסוקתי בו בוחנים לעומק איזה תחום מתאים לך. תוכלי גם להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף על תואר שני בתחומים שונים.

מקווה שעזרתי, בהצלחה!
17/06/2017 16:13
שלום רב!, אני מעוניינת בהכשרה מקצועית, כלימודי תעודה, בתחום האבחון וההכוונה התעסוקתית. נושאים כמו הערכת והדרכת עובדים, אבחון תעסוקתי [כישורים והתנהגויות] ואחריו גם הכוונה תעסוקתית [כמו פיתוח או שינוי קריירה]- מאוד מדברים אליי. מכיוון שפסיכולוגיה תעסוקתית היא תואר [שני], התלבטתי בין לימודי משאבי אנוש לייעוץ תעסוקתי. שאלותיי הן- מבחינת פרקטיות אחרי הלימודים יש קורס עדיף יותר? היכן מומלץ יותר ללמוד תחומים אלה? במה שונים הייעוץ הארגוני ופיתוח/ניהול ההדרכה ממשאבי האנוש? [כי הבנתי שייעוץ תעסוקתי/קריירה הוא יותר מכיוון העובד ומשאבי אנוש הם יותר מכיוון הארגון] משני התחומים ניתן לצאת לעסק פרטי? יש הבדלים במשכורות בין בתחומים? והאם כבעלת תעודה עדיין אוכל למצוא עבודה או שחשוב במיוחד התואר? המון תהיות עלו לי בעקבות ההתלבטות הזו ואשמח לקבל מושב בהקדם, מודה מראש- ליעד.
היי ליעד  שמעון
18/06/2017 10:51
ייעוץ ארגוני ופיתוח/ניהול הדרכה הם תחומי עיסוק מעט שונים מייעוץ תעסוקתי. ייעוץ ארגוני עוסק באבחון וניתוח תהליכים בארגון, קביעת אסטרטגיה עסקית, ייעול מבחינה ניהולית ועוד. כלומר, ייעוץ ארגוני אינו עוסק בהכרח בהכוונה תעסוקתית. תחום פיתוח/ניהול הדרכה עוסק בפיתוח חומרי הדרכה מקצועיים לעובדים והכשרתם לתפקידים שונים, ליווי עובדים במהלך הקריירה בארגון, הכשרה למנהלים, עזרה מקצועית בהתמודדות עם שחיקה בעבודה ועוד.

באשר להבדל בין ייעוץ תעסוקתי לתחום משאבי האנוש הרי שהאחד הוא תחום בו עוסקים בייעוץ ללקוחות פרטיים או לעובדים בתוך ארגון בבחירת כיוון תעסוקתי, והשני (משאבי אנוש) הוא תחום רחב יותר שכולל תפקידים שונים אשר לא בהכרח עוסקים בייעוץ תעסוקתי, כגון, גיוס עובדים ותפקידים אדמיניסרטיביים. עם זאת ישנה לעתים חפיפה וקיימים תפקידי ייעוץ תעסוקתי במחלקות משאבי אנוש מסוימות.

אם את רוצה לעסוק באבחון וייעוץ תעסוקתי מומלץ ללמוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה או במדעי ההתנהגות, תוכלי להשתלב במכוני מיון מסוימים או בחברות השמה גם עם תואר ראשון בלבד. תואר ראשון במשאבי אנוש יאפשר לך להשתלב במחלקות משאבי אנוש בתפקידים שונים ובכללם ייעוץ תעסוקתי.

קיימים גם לימודי תעודה בתחומים אלו אולם תחום משאבי האנוש הוא תחרותי וישנם דורשי עבודה רבים, תואר ראשון בתחום מהווה יתרון והוא חיוני ביותר. לימודי תעודה בתחום פיתוח/ניהול הדרכה מתאימים בעיקר לאנשי מקצוע שכבר עובדים בתחום או לבעלי תואר ראשון. במקרים מסוימים ניתן להתקבל לקורס ללא רקע תעסוקתי או תואר ראשון אבל הדבר מקשה על מציאת עבודה בסיום הקורס.

כדי להבין יותר לעומק אני ממליץ שתפני ליועצי הלימודים שלנו שיעשו לך קצת סדר, השירות מוצע בחינם לגמרי, תוכלי לשאול על התחומים השונים ולקבל מידע נוסף על האפשרויות השונות.

בהצלחה!
18/06/2017 22:58
לאחר החלטה, רציתי לברר האם בכלל והיכן אני יכולה ללמוד, כתעודה וללא לימודים קודמים- ייעוץ קריירה ולימודים?.. ומה בעצם ההבדל בין מאמן ליועץ בתחום התעסוקה?..
19/06/2017 12:21
היי ליעד,

ישנם מספר מוסדות לימוד בהם יש קורסי יועצי קריירה/יועצי השמה, לדוגמה, אוניברסיטת תל-אביב, היחידה ללימודי חוץ באשקלון ועוד. למידע נוסף על הקורס ואילו מוסדות מציעים אותו מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד או שתוכלי להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

איני מכיר כל-כך את המושג מאמן תעסוקה, אני מניח שמדובר במקצוע הקרוב יותר לעולם הקואצ'ינג, כלומר, ליווי ועזרה נפשית במהלך חיפוש עבודה ומציאת כיוון תעסוקתי, אך שוב, איני מכיר לעומק את המקצוע.

מקווה שעזרתי,
בהצלחה!
לימודים  אורחת
15/06/2017 10:52
היי...אני בת 45 ...לא עבדתי כמה שנים עקב מחלה כרגע מעוניינת ללמוד או לעבוד...באילו תחומים אפשר להשתלב בגיל מאוחר ולמצוא עבודה...חוץ מאשר קוסמטיקה או טיפול בילדים
היי אורחת  שמעון
15/06/2017 11:52
אפשר להשתלב בתחומי לימוד שונים ובעבודות מגוונות בגיל 40 ומעלה ללא בעיה. זאת על אף שלעתים מעסיקים נוטים להעדיף מועמדים צעירים יותר (כמובן שלא בצדק).

לשאלתך, הדבר מאוד תלוי במה עסקת בעבר או האם למדת תחום אקדמי מסוים, ובנוסף, אילו תחומים מעניינים אותך?

לדוגמה, אם יש לך תואר אקדמי תוכלי ללמוד בתכניות הסבה שונות למקצועות בהם ישנה דרישה גבוהה לעובדים כגון הוראה או סיעוד.

ישנם תחומים נוספים שיכולים להתאים ואני ממליץ שתפני לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו ואחד היועצים יוכל לעזור לך לבחור תחום לימודים מעניין עם אפשרויות תעסוקה מגוונות, בהתאם לניסיון התעסוקתי ולשאיפות שלך.

בהצלחה!
12/06/2017 16:50
היכן ניתן ללמוד תואר ראשון עבודה סוציאלית -ללא פסיכומטרי ? תודה
13/06/2017 9:45
היי אורטל,

כיום ניתן ללמוד לתואר ראשון בעבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי במכללות רבות, כגון: מכללת ספיר, מכללת עמק יזרעאל ועוד. אני ממליץ לך בחום להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו שיוכלו לספק לך את כל המידע כולל תנאי הקבלה למוסדות לימוד רלוונטיים עבורך. השירות מוצע בחינם.

זכרי שקבלה לתואר ראשון ללא פסיכומטרי אינה פוטרת ממעבר מבחן לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם) תוכלי לקרוא על הנושא באתר שלנו.

בהצלחה רבה!
מה ללמוד  רועי
06/06/2017 16:47
מתלבט מה ללמוד ?
07/06/2017 10:05
היי רועי,

לא פשוט לבחור תחום לימודים ולכן אנו כאן!

ישנם שיקולים רבים לבחירת תחום לימודים, אך ראשית, שאל את עצמך "מה מתאים לי?" חקור היטב את קווי האופי שלך כדי למצוא את התחום אשר יעניין אותך, שאליו אתה מתחבר ושממנו תצליח להפיק הנאה וסיפוק עצמי. תוכל להשתמש בשאלון האישי באתר שלנו אשר מבוסס על תיאוריית הטיפוסים של הפסיכולוג ג'ון הולנד.

דבר נוסף, חפש מידע על כל תחומי הלימודים שקיימים באתרים שונים ברשת. בחן את נושאי הלימוד בהם, אפשרויות התעסוקה ואם אפשר תתייעץ עם סטודנטים ובוגרי הפקולוטות השונות. זכור שאינך חייב ללמוד לתואר ראשון וישנם גם קורסי תעודה רבים שעשויים להתאים לך.

לאחר שתמצא את תחומי הלימוד המתאימים לך ביותר תוכל לגשת למוסדות הלימוד ולהתייעץ עם החוגים הרלוונטיים. תוכל גם להשתמש בשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

לסיום, בנימה אישית, בסוף כולם מוצאים תחום שמתאים להם וגם אם תבחר תחום ולא תהיה מרוצה, תמיד אפשר לשנות במהלך התואר.

בהצלחה!
05/06/2017 16:23
שלום, אני בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה מגישה כרגע מועמדות לתואר שני בפסיכולוגיה. עם זאת, אני לא בטוחה שזה המסלול הנכון בשבילי ומתוך העבודה שלי בעמותה התחלתי לחשוב על תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (תוכנית השלמה). זהו תואר שיותר קל להתקבל אליו והוא אורך 3 שנים (השלמה) אך עולה הרבה יותר מתואר שני סטנטדרטי בפסיכולוגיה. השאלה שלי היא כזאת- האם יש איפשהו בארץ מסלול שממנו אפשר לעבור מתואר שני בפסיכולוגיה לתואר שני בעבודה סוציאלית (שלא ייקח 3 שנים)? תודה מור
07/06/2017 9:40
היי מור,
למיטב ידיעתי, לימודי הסבה משולבים עם תואר שני בעבודה סוציאלית אורכים 3 שנים ולא קיים מסלול קצר יותר. עם זאת, מומלץ מאוד לברר זאת מול מוסדות הלימוד.

בנוסף, תוכלי להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו, השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
01/06/2017 12:35
שלום רב, אני בוגר תואר ראשון בביוכימיה ומדעי המזון (סיימתי לפני כשנה), מאז לא ממש יצא לי לעבוד בתחום. את רוב זמני העברתי בחיפוש עבודה, הגעתי לשתי משרות מעבדה שנטשתי אותן אחרי תקופה קצרה (אחת בבדיקות של מזון ואחת במעבדה רפואית,תחום אחר לגמרי). עבודה במפעל אני לא יודע עד כמה מתאימה לי, מה גם שרוב המפעלים מרוחקים ממני. על סף ייאוש עשיתי את המבחן הממוחשב כאן וגיליתי שאני יותר טיפוס אומנותי, ואז בסדר יורד: קונבנציונלי, חקרני, יזם, חברתי, ריאלי. האם אני יכול להשתלב בתחום שלי עם נטיות אומנותיות או שאני צריך לחשוב על הסבת קריירה? תודה רבה!
היי עידן  שמעון
01/06/2017 13:51
תחום הלימודים שבחרת ללמוד מכוון לעולם תעסוקתי מאוד מסוים, וכפי הנראה אינך נהנה בו, אך האם הלימודים עצמם עניינו אותך? אולי אם תפנה לכיוון המחקר האקדמי (עוזר מחקר באוניברסיטה לדוגמה) או להוראת התחום תהנה יותר. נסה לחפש עבודה בעלת אופי מחקרי יותר שעוסקת בפיתוח וכוללת אלמנטים יצירתיים ובמקביל תחשוב על לימודי הסבה להוראה אם תחום זה מעניין אותך.

בכל מקרה אם אינך מעוניין לעסוק במקצוע שבו למדת, תוכל ללמוד לתואר שני בתחומים אחרים אליהם אפשר להתקבל בעזרת לימודי השלמה. אני ממליץ לך להיעזר ביועצי הלימודים שלנו שיוכלו לעזור לך במציאת תחום לימודים מתאים. השירות מוצע בחינם.

זכור שאין מה להתייאש, רבים מגלים לאחר הלימודים שהתחום אינו מתאים להם ומחפשים כיוון אחר. בימינו ישנם מסלולים רבים המקלים על שינוי תחום הלימודים. כאמור תוכל להתייעץ עם יועצי הלימודים.

בהצלחה!
תודה רבה  עידן
01/06/2017 13:56
תודה רבה על ההכוונה, אני אפנה ליועץ לימודים. רציתי לשאול- עבודות בעלות אופי מחקרי בפיתוח נמצאות בתעשייה או רק במחקר באקדמייה? ואיזה תחומים לתואר שני יכולים להתאים ? אני מרגיש ממש אבוד כי מצד אחד הייתי רוצה לנסות תחומים אומנותיים יצירתיים (עיצוב, אומנות) ומצד שני חבל לי על השנים שהשקעתי בתואר וכמובן הכסף. שוב המון תודה!
היי שוב  שמעון
01/06/2017 14:28
היי עידן, שמחתי לעזור.

ישנן גם משרות מחקר ופיתוח מחוץ לאקדמיה, לדוגמה, חברות שעוסקות בפיתוח מזון בריא מחזיקות צוותי מחקר בעלי השכלה במדעי המזון.

התואר שעשית לא הולך לאיבוד בכל מקרה, גם אם תעסוק בתחום אחר, מעסיקים פוטנציאלים יעריכו את היותך אקדמאי, ונוסף על כך, אין לדעת כיצד תתפתח הקריירה שלך בהמשך, ייתכן שהתואר יועיל לך בעתיד.

בעזרת לימודי השלמה, ניתן ללמוד מספר לא מעט של תחומי לימוד, השאלה איזה תחום מושך אותך. קרא על לימודי תואר שני ונסה למצוא תחום שבו אפשרויות התעסוקה מתאימות לך. בנוסף, בתחומי העיצוב והאמנות, ישנם גם לימודי תעודה שיכולים להתאים לך, כגון עיצוב גרפי, עיצוב פנים ועוד.

בהצלחה!
תודה רבה רבה!!! (ל"ת) עידן
01/06/2017 14:30
24/05/2017 11:10
שלום, אני בוגר תואר ראשון בכלכלה וניהול ואני מתעניין בלימודי תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. רציתי לדעת אם החומר שנילמד בתואר שני בסטטיסטקה נותן את הבסיס והידע כמו שנילמד בתואר הראשון (במהלך התואר עברתי מספר קורסי מבואות בסטטיסטיקה הסתברות ואקונומטריקה אבל לא מעבר לזה) או שהתואר השני לא יהיה רלוונטי למי שלא בוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה? בנוסף אשמח לקבל חוות דעת על המסלול- האם הידע הנלמד הוא פרקטי למציאת עבודה ואם כן מה סוג המשרות שאפשר להתקבל אליהן? או שהחומר הוא תאורתי בלבד. תודה
24/05/2017 12:05
היי אור,

תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים עוסק בנושאים מתקדמים יותר ויש להגיע עם ידע בסיסי הנלמד בתואר הראשון. עם זאת, ניתן להתקבל ללימודי תואר שני גם ללא תואר ראשון בסטטיסטיקה. אוניברסיטת תל-אביב לדוגמה מאפשרת לבוגרי תואר ראשון בכלכלה להתקבל ללימודי תואר שני בסטטיסטיקה וחקר ביצועים. בדרך כלל, בעלי תארים בתחומים שאינם סטטיסטיקה נדרשים ללימודי השלמה מסוימים הכוללים, לרוב, לימודי בסיס ומבואות. אם למדת במהלך התואר הראשון קורסים בסטטיסטיקה ייתכן ותוכל לקבל פטור מקורסים מסוימים בלימודי ההשלמה.

כדי לדעת במדויק על אודות לימודי ההשלמה ועל הקורסים הנלמדים בתואר השני, אני ממליץ מאוד ליצור קשר עם מוסד הלימודים בו אתה מעוניין ללמוד.

החומר הנלמד בלימודי סטטיסטיקה וחקר ביצועים כולל נושאים יישומיים לצד תיאורטיים. בוגרי תואר שני בסטטיסטיקה זוכים ליתרון בעת התמודדות על משרות כגון אנליסטים, אנשי data scientist, מנתחי נתונים ועוד.

כדי לקבל חוות דעת מעמיקה על הלימודים ועל אפשרויות התעסוקה מומלץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד או אם יועצי הלימודים המצוינים שלנו אשר ישמחו לעזור לך. השירות מוצע ללא עלות.

בהצלחה! 
27/05/2017 22:33
היי, תודה רבה על המידע. עזר לי מאד. בקשר למוסד לימודים שניתן ללמוד בו, חוץ מתל אביב אני יודע שאפשר ללמוד סטטיסטיקה וחקר ביצועים במוסדות אחרים כמו האוניברסיטה העברית לדוגמה. האם יש מוסד מסוים שבו נחשבת מחלקת הסטטיסטיקה כעדיפה או שהרמה ואיכות הלימוד שווה בין האוניברסיטאות השונות? תודה רבה
28/05/2017 9:30
היי אור,

למיטב ידיעתי, אין הבדל משמעותי באיכות הלימודים באוניברסיטאות השונות. האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל-אביב הן מוסדות מובילים ומצוינים.

בעת בחירת מוסד לימודים ישנם היבטים נוספים שחשוב לקחת בחשבון לדוגמה, האווירה הכללית בכל מוסד, היכן תרצה לגור, כיצד תוכל לשלב עבודה אם תרצה ועוד. כלומר, גם אם ישנו הבדל מסוים באיכות הלימוד הוא אינו משמעותי מספיק במכלול הדברים.

המלצתי היא שתגיע לשני המוסדות שציינת (או למוסדות נוספים) ותתרשם מהאווירה הכללית בחוג הספציפי ובאוניברסיטה בכלל. תוכל לקבוע פגישת ייעוץ בחוג בו אתה מעוניין ולשמוע פרטים נוספים.

שמחתי לעזור ובהצלחה רבה!
גנטיקה  ליאור
22/05/2017 16:44
שלום, בת 22, מתעניינת בלימודי גנטיקה, אך לא מצליחה להבין את המסלול שלהם. האם מדובר רק בלימודי תואר שני? חובה לתואר ראשון בבילוגיה או שאפשרי תואר בתחום אחר וקורס משלים בביולוגיה? תודה!
22/05/2017 17:34
היי ליאור,

נכון להיום, קיימים לימודי גנטיקה לתואר מוסמך בלבד (תואר שני), ותנאי הקבלה לתואר זה עשויים להשתנות ממוסד לימודים אחד למשנהו.

באופן כללי, לימודי גנטיקה מיועדים לבוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החיים ובעיקר בביולוגיה. עם זאת, בעלי תואר ראשון בתחום שאינו ביולוגיה יכולים להתקבל ללימודי תואר שני בגנטיקה, אך הם מחויבים בלימודי השלמה.

לצורך בירור מדויק של תנאי הקבלה והיקף לימודי ההשלמה מומלץ ביותר ליצור קשר עם מוסד הלימודים הרלוונטי. בנוסף, אני ממליץ לך בחום להיעזר בשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל פרטים על אודות מסלולי הלימוד בתחום מדעי החיים. השירות מוצע בחינם.

בהצלחה!
21/05/2017 23:31
שלום רב , האם קיימת וועדת חריגים במכללת רופין ללימוד סיעוד ומה התנאים?
22/05/2017 9:27
היי,
נכון לשנת הלימודים הקרובה, תנאי הקבלה ללימודי סיעוד ברופין כוללים בגרות מלאה(ממוצע 75 ומעלה), ציון פסיכומטרי 520 ומעלה וריאיון אישי אשר נועד לקבוע את התאמת המועמדים לתכנית.

לא ידוע לי על ועדת חריגים בחוג לסיעוד, אך מומלץ ביותר לברר זאת מול המכללה עצמה. לעתים ישנה ועדת חריגים על אף שלא קיים מידע על כך. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו ולברר פרטים נוספים על אפשרויות הלימוד במכללת רופין ובמכללות נוספות.

כמו כן, את יכולה ליצור קשר עם מרכז הרישום של מכללת רופין בטלפון שמספרו 09-8981042/3/4.

שימי לב, הרישום ללימודי סיעוד במכללת רופין מסתיים ב-31 למאי, כך שכדאי לך להזדרז.

בהצלחה!
17/05/2017 21:06
שלום אני בת 25 בוגרת תואר ראשון B.a בחינוך וליקויי למידה לצערי אין לי כלכך מה לעשות עם התואר אני מתלבטת אם להמשיך לכיוון הוראה בביולוגיה כיוון שביולוגיה זה מקצוע מאוד חשוב בבתי הספר והוא תחום של מגמות , האם באמת כדאי להמשיך לביולוגיה ? עד כמה יש ביקוש ? האם הוראה בביולוגיה דורשת הרבה השקעה ולימודים קשים ? אני רציתי בהתחלה סיעוד אך לאחר התייעצויות רבות הגעתי למסכנה שזה מקצוע קשה לאמא ללא איכות חיים האם זה נכון ?
18/05/2017 10:23
היי מיה,
ישנו מחסור במורים לביולוגיה והביקוש הוא די גבוה. השאלה האם כדאי ללמוד הוראת ביולוגיה תלויה בך וברצון שלך להשתלב בתחום. לימודי הוראת ביולוגיה דורשים השקעה כמו כל תחום לימודים אך הם אינם קשים במיוחד או יוצאי דופן. בתור בוגרת תואר ראשון בחינוך אני מאמין שתשתלבי ללא קשיים מיוחדים. בנוסף, ייתכן מאוד שקיימים מסלולי לימוד מותאמים לבעלי תואר ראשון בחינוך ועל נושא זה אני ממליץ לך להתייעץ עם יועצי הלימודים המקצועיים שלנו. השירות מוצע בחינם.

לגבי לימודי סיעוד, אין ספק שעבודה בתחום דורשת חוסן מנטלי אך היא יכולה גם לגרום לתחושת סיפוק גדולה. קחי בחשבון שלימודי סיעוד יותר אינטנסיביים מלימודי הוראת ביולוגיה.

המון בהצלחה!
28/04/2017 15:45
היי, יש לי שתי שאלות א. במה יש יותר סיכוי למצוא עבודה במדעי ההתנהגות או בשירותי אנוש לאחר תואר ראשון. ב. אילו מקצועות ניתן ללמוד לתואר שני לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש או במדעי ההתנהגות ללא השלמות. תודה מראש על התשובה
30/04/2017 10:00
היי אורחת,
זו שאלה מעט בעייתית היות שמציאת עבודה לאחר הלימודים תלויה בגורמים רבים מעבר לתחום הלימודים. באופן כללי, אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במשאבי אנוש הנן רבות משום שתוכלי להשתלב במגוון חברות בהן יש מחלקת משאבי אנוש, חברות כח אדם למיניהן ועוד. גם לבוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות קיימות אפשרויות תעסוקה מגוונות, בין השאר, בתחום משאבי אנוש, חינוך והדרכה ועוד.

בנוסף, באפשרותך, ואף זה מומלץ, ללמוד במתכונת דו-חוגית וכך תוכלי לשלב לימודי מדעי ההתנהגות יחד עם משאבי אנוש. ישנם מסלולי לימוד מגוונים המשלבים תחומים אלו, לדוגמה תוכלי לקרוא על לימודי מדעי ההתנהגות, משאבי אנוש ותקשורת.

לאחר לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני במגוון תחומים, אך למיטב ידיעתי תזדקקי ללימודי השלמה מסוימים בכל אחד מהם, יחד עם זאת, מומלץ לבדוק זאת מול מוסדות הלימוד. לאחר לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש תוכלי להמשיך ללימודי תואר שני בניהול משאבי אנוש, ללא צורך בלימודי השלמה.

את מוזמנת להשתמש בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לקבלת מידע נוסף.

בהצלחה רבה! 
24/04/2017 13:13
רציתי לדעת מה ההבדל בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה בתואר עצמו, ואחרי התואר? מה יותר עדיף מבחינת תעסוקה?
24/04/2017 15:25
לימודי מדעי המחשב ולימודי הנדסת תוכנה עוסקים באותו התחום עם הבדלים מסוימים, תוכל לקרוא על לימודים אלה באתר שלנו. בקצרה, ההבדל הוא שלימודי מדעי המחשב עוסקים בתיאוריה ובבסיס המדעי, בעוד שלימודי הנדסת תוכנה עוסקים גם בפרקטיקה, כלומר, מלמדים לפתח ולתכנן מערכות ויישומים. כך שלמעשה, בלימודי הנדסת תוכנה תקבל גם ניסיון מעשי נוסף על התיאוריה וכמובן תהיה מהנדס. לימודי מדעי המחשב אורכים 3 שנים ולימודי הנדסת תוכנה אורכים 4 שנים.

ישנם כאלה שטוענים, וכנראה בצדק, שלאחר הלימודים לבוגרי הנדסת תוכנה יהיה יותר קל למצוא עבודה היות ויהיה להם יותר ניסיון מעשי, אך כמובן שזה תלוי במה תרצה לעסוק עם סיום הלימודים.

אם אתה מעוניין בייעוץ נוסף, אל תהסס לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

בהצלחה!
24/04/2017 19:49
עוד שאלה קטנה, אני עכשיו נמצא בצומת דרכים שמחייבת אותי לבחור בין השתיים. בהנחה ואני יכול להתקבל לשני המגמות, עדיף לבחור בהנדסת תוכנה?
25/04/2017 10:28
היי נדב,
שני התארים מאוד יוקרתיים ומספקים מגוון אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים. הבחירה ביניהם תלויה אך ורק בך ובשאיפות שלך.

האם אתה מעדיף ללמוד 3 שנים או שאתה מוכן ללמוד 4 שנים ולסיים עם יותר ניסיון?
האם אתה נמשך יותר לתחום התיאורטי והמתמטי (מדעי המחשב) או שאתה מתעניין בעיקר בפרקטיקה ובפיזיקה (הנדסת תוכנה)?

והשאלה החשובה מכל היא במה תרצה לעסוק לאחר הלימודים?
אני ממליץ לך לחפש משרות בהן תרצה לעסוק בתום הלימודים ולבחון את דרישות הקבלה, ייתכן וזה יעזור לך להחליט.

בהצלחה רבה!
23/04/2017 11:33
שלום השאלה שלי היא כזו.. הגעתי למסקנה שמה שמעניין אותי זה תחום הספורט וגם הטיפול.. ואני מתלבט בין לימודי ספורטתרפיה בווינגייט שהם לימודי תעודה לבין לגשת לפסיכומטרי וגם לשפר בגרות ב מטמתיקה ולנסות להתקבל לפזיותרפיה בתל אביב העניין שאני כרגע עוד מעט בן 25 ולהתחיל פזיותרפיה אוכל רק בשנה הבא.. לכן אסיים את הלימודים בגיל 30 שזה ניראלי קצת מאוחר.. אבל השאלה היא אם אלמד את הקורס ספורטתרפיה, אם זה מקצוע שאוכל למצוא בו עבודה ולהתפרנס לטווח הרחוק או שאלה רק לימודים שיהיו מעניינים ואז אצטרך לחשוב על מה עוד ללמוד.. אשמח להכוונה/עצה/דעה תודה
23/04/2017 12:34
היי רומן,
לפי דעתי, אין שום פסול בלהתחיל לימודים אקדמיים בגיל 25-26, הדבר אינו חריג בנוף האקדמי. לסטודנטים רבים, יותר מתאים ללמוד בגילאים האלו משום שהם יותר בוגרים ויודעים לאן הם שואפים. לסיים תואר בפיזיותרפיה בגיל 30 זה בהחלט לא מאוחר.

גם לימודי תעודה וגם לימודים לתואר ראשון יכולים לתרום לך מבחינת ידע ותעסוקה. לשאלתך, אני מאמין שתוכל למצוא אפשרויות תעסוקה מסוימות עם תעודה בספורטתרפיה, אך כמובן שככל שהתעודה יותר נחשבת כך ישנן יותר אפשרויות תעסוקה, ותואר בפיזיותרפיה יספק לך יותר אפשרויות. בנוסף, אני מאמין שתואר יספק לך יותר אפשרויות להתפתח בעתיד לעומת לימודי תעודה בלבד.

לגבי תנאי קבלה לתואר בפיזיותרפיה, ייתכן שקיימות מכינות קדם-אקדמיות שיכולות לעזור לך או שישנם מסלולי קבלה ללא פסיכומטרי. אני ממליץ בחום לפנות לשירות ייעוץ הלימודים שלנו ולקבל בחינם מידע רב על הנושא.

בהצלחה רבה!
שמעון
13/04/2017 16:47
היי! אני בעלת תואר B.A במנהל עסקים, בהתמחות מימון ובנקאות. אני מחפשת תחום להתמקצע בו וקראתי קצת על תחום מערכות המידע. ראיתי שהקורס מציע מלבד ידע רב בתחום המחשבים, גם ידע רב בתחומי הבינה עסקית, ניתוח מסדי נתונים, SQL ואני אישית מאוד מתחברת לזה. האם הקורס הזה מתאים לבוגרי מנהל עסקים? אני מגיעה ללא ניסיון או ידע בעולם התכנות או המחשבים, האם זה בכל זאת יכול להתאים לי? אשמח להכוונה.... :) תודה!
13/04/2017 17:57
היי נופר,

למיטב ידיעתי, ברוב המקרים נדרשת אוריינטציה טכנולוגית מסוימת, אך איני יודע בדיוק באיזו רמה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר מולם. ישנם מוסדות לימוד שמעניקים יתרון לבעלי תואר אקדמי, ותואר במנהל עסקים יכול לעזור לך להתקבל. את מוזמנת להיעזר בייעוץ הלימודים החינמי שלנו לצורך בירור נוסף על אודות תנאי הקבלה ומוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד את התחום.

חג שמח!
שמעון
09/04/2017 17:58
אהלן! אני מעוניינת בשנה הבאה ללמוד משפטים. לא עשיתי עד כה פסיכומטרי. ראיתי באתרים של כמה אוניברסיטאות שאפשר להתקבל רק עם פסיכומטרי עד מועד אפריל. האם ידוע לכם על אוניברסיטה שבה אפשר להתקבל ללא פסיכומטרי (יש לי ממוצע בגרות מאוד גבוה) או שאפשר להתקבל ע"י פסיכומטרי של המועד הבא? תודה רבה!
12/04/2017 10:25
היי טל,

הנושא קצת מורכב, למיטב ידיעתי, אכן רוב מוסדות הלימוד מקבלים מועמדים שנבחנו לכל המאוחר במועד אפריל, אך ייתכן שישנם יוצאים מן הכלל או שינויים מפקולטה אחת לשנייה. אני ממליץ ליצור קשר עם מוסדות הלימוד ולברר על קבלה ללימודים "על תנאי" ולגשת לבחינה הפסיכומטרית במועד יולי. לעתים ישנן ועדות קבלה מיוחדות לאלה שאינם עומדים בתנאי הקבלה.

קבלה ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי אפשרית במכללות מסוימות ברחבי הארץ, אך ישנה דרישה למבחן מיון לסיווג רמת האנגלית (מבחן אמי"ר או מבחן אמיר"ם). את מוזמנת לקרוא באתר על מוסדות הלימוד בהם ניתן ללמוד משפטים ללא פסיכומטרי.

חג שמח!
שמעון
רכש  קרן
05/04/2017 17:15
שלום רב. רציתי לשאול האם יש ביקוש לעבודה בתחום הרכש? והאם לימודי תעודה מספיקים? והאם ניתן לשלב את זה במשרת אדמינסטרציה?
תחום הרכש  שמעון
06/04/2017 9:48
היי קרן,
תחום הרכש הינו רחב ומגוון וישנן לא מעט משרות בתחום. למיטב ידיעתי, ישנן משרות שמשלבות את תחום הרכש עם תפקידי אדמיניסטרציה, בעיקר בחברות קטנות אשר אין בהן מחלקות רכש גדולות. בכל מקרה, ניסיון אדמיניסטרטיבי יכול להוות יתרון במקרים מסוימים.

לימודי תעודה ברכש יכולים לספק היכרות עם המקצוע ולספק ידע על הכלים בהם עושים שימוש בעבודת הרכש, ולכן, לספק לך אפשרויות תעסוקה מסוימות. אך אין כל הבטחה לתעסוקה לאחר הלימודים, הדבר תלוי בגורמים נוספים, כגון, הניסיון שלך בתחום ודרישות המשרה. 

ישנם מעסיקים שמתייחסים בעיקר לניסיון של המועמד וישנם כאלה שמעסיקים לפי השכלה אקדמית. בכל מקרה בחלק מן המקרים ישנו יתרון לבעלי תואר ראשון. כיום, אין תואר ראשון ברכש, אך ישנם תארים בתחומים משיקים שמהווים יתרון למועמדים למשרות שונות, לדוגמה, לימודי כלכלה, לימודי לוגיסטיקה, לימודי מנהל עסקים וכדומה.

כאמור, תחום הרכש הינו מגוון, אני ממליץ לך לעיין במשרות רכש המוצעות באתרים השונים ולראות מהם תנאי הקבלה למשרות בהן את מעוניינת. כך תוכלי לדעת איזה תחום לימודים יעזור לך להתקבל למשרה הרצויה.

בהצלחה!
שמעון
03/04/2017 14:10
היי, אני בת 22, חושבת ללמוד תואר ראשון בבלשנות. מההתעניינות שלי עד כה, הבנתי שכדאי לשלב עם חוג נוסף. מתלבטת אם ללכת לתחום של חינוך או ללמוד תוכנית רב תחומית במדעי הרוח או משהו אחר (לא בטוחה מה). פחות מתחברת לתחומי המדעים והטכני.. למרות שאומרים שכדאי לשלב דברים כאלו עם בלשנות. בכל מקרה אין לי פסיכומטרי אבל ממוצע הבגרויות שלי גבוה מ-100. האם כדאי לנסות להתקבל עכשיו ללימודים בבלשנות ומשהו נוסף? או לחכות שנה נוספת, לעשות פסיכומטרי ולהגדיל את סיכויי הקבלה שלי?
03/04/2017 15:44
היי טל,
ראשית אומר שלימודי תואר ראשון בבלשנות מרתקים ביותר ואני ממליץ בחום ללמוד את התחום. לשאלתך, שילוב החוג עם חוג נוסף תלוי במידה רבה בשאיפות הקריירה שלך. למשל, לאלה שמעוניינים לעסוק בעיבוד שפה טבעית או בינה מלאכותית, תחומים הנוגעים לבלשנות ולמחשבים, מומלץ לשלב בלשנות עם מדעי המחשב. דוגמה נוספת, כתבת שחשבת על לימודי חינוך, שילוב כזה (או עם תעודת הוראה) יכול לאפשר לך לעסוק בהוראת שפות. כמובן שאם את שואפת לעסוק במחקר בלשני אקדמי, תוכלי גם ללמוד במתכונת חד-חוגית ולהמשיך לאחר מכן לתואר שני בבלשנות.

לאחר שתמצאי את השילוב המתאים לך ביותר, הן מבחינת תחומי עניין והן מבחינת אפשרויות תעסוקה, תוכלי לדעת האם כדאי להתחיל ללמוד כעת או שכדאי להמתין מעט כדי ללמוד את מה שאת באמת רוצה.

אמנם ישנם מוסדות לימוד בהם תוכלי להתחיל ללמוד ללא פסיכומטרי, אך לפי דעתי כדאי לך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית בכל זאת. בעזרת ציון פסיכומטרי טוב תוכלי להתקבל לתכניות שונות, לבחור באיזה מוסד לימודים ללמוד ואולי אף לזכות במלגות.

להתייעצות מעמיקה יותר, תוכלי לפנות לשירות ייעוץ הלימודים החינמי שלנו. בנוסף, להלן קישורים למספר תחומי לימוד אשר משיקים לתחום הבלשנות ונהוג לשלבם במתכונת דו-חוגית.
פילוסופיה, קוגניציה, מדעי המחשב, סוציולוגיה.

מקווה שעזרתי והמון בהצלחה!
שמעון
24/03/2017 17:26
שלום, הבנתי שישנה אפשרת ללמוד לתואר שני בסוציולוגיה ללא תואר ראשון, באונ' חיפה. על שזה נשמע לא הגיוני,האם נכון הדבר? תודה חנית
היי חנית  טלי ס.
25/03/2017 14:31
מתוך האתר הרשמי של אוניברסיטת חיפה: 
"מי זכאי להגיש מועמדות להשלמות לקראת תואר מ.א.?
תלמידים בעלי תואר בוגר בחוגים אחרים, אשר סיימו את התואר בציון 82 לפחות בכל אחד מן החוגים, או תלמידים העומדים לסיים את כל חובות השמיעה בחוגים אחרים בשנת לימודים תשע"ז, בתנאי שממוצע הציונים עד להרשמה אינו נמוך מ- 82, רשאים להרשם לתוכנית ההשלמות."
במילים אחרות, ניתן להירשם לתואר שני בסוציולוגיה גם אם יש לך תואר אחר (שאינו סוציולוגיה), בהנחה שתעמדי ביתר התנאים. כמו כן, מצוין באתרם שעל מנת להתחיל את הלימודים, תהיי מחויבת בתואר "בוגר" קודם, כלומר, ללא תואר כלשהו, לא תוכלי ללמוד תואר שני בסוציולוגיה. מידע נוסף תוכלי למצוא גם כאן - תואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה
בהצלחה!

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר