פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
24/03/2017 17:26
שלום, הבנתי שישנה אפשרת ללמוד לתואר שני בסוציולוגיה ללא תואר ראשון, באונ' חיפה. על שזה נשמע לא הגיוני,האם נכון הדבר? תודה חנית
היי חנית  טלי ס.
25/03/2017 14:31
מתוך האתר הרשמי של אוניברסיטת חיפה: 
"מי זכאי להגיש מועמדות להשלמות לקראת תואר מ.א.?
תלמידים בעלי תואר בוגר בחוגים אחרים, אשר סיימו את התואר בציון 82 לפחות בכל אחד מן החוגים, או תלמידים העומדים לסיים את כל חובות השמיעה בחוגים אחרים בשנת לימודים תשע"ז, בתנאי שממוצע הציונים עד להרשמה אינו נמוך מ- 82, רשאים להרשם לתוכנית ההשלמות."
במילים אחרות, ניתן להירשם לתואר שני בסוציולוגיה גם אם יש לך תואר אחר (שאינו סוציולוגיה), בהנחה שתעמדי ביתר התנאים. כמו כן, מצוין באתרם שעל מנת להתחיל את הלימודים, תהיי מחויבת בתואר "בוגר" קודם, כלומר, ללא תואר כלשהו, לא תוכלי ללמוד תואר שני בסוציולוגיה. מידע נוסף תוכלי למצוא גם כאן - תואר שני בסוציולוגיה באוניברסיטת חיפה
בהצלחה!
21/03/2017 10:29
היי, אני מתעניינת ללמוד לימודי תזונה. הפרס הבעיה שזה רק לימודי ערב ושישי ואין מסלול של בוקר.. וכמה שזה מקנה את היכולת לעבוד הבנתי שזהו תואר מאוד עמוס ורציני.. והבנתי שזהו תחום לימוד חדש שהם מלמדיםץץ עד כמה הם פחות נחשבים מאוניברסיטת אריאל בתחום זה? מתלבטת בניהם לבין אריאל... (באריאל עושים לי בעיות קצת עם התנאי קבלה ויכולה להתקבל רק למסלול ארוך יותר מהרגיל)
היי נוי  שמעון
21/03/2017 11:18
ראשית, נסי להחליט האם אחד המסלולים מתאים לך יותר מהאחר, הן מבחינת מתכונת הלימוד והן מבחינת אורך ההכשרה. האם חשובה לך היכולת לעבוד במהלך התואר? האם נוח לך עם המסלול הארוך? בנוסף, קראי שוב על לימודי תזונה באוניבריסטת אריאל ועל לימודי תזונה במרכז האקדמי פרס, ונסי להתייעץ עם סטודנטים במוסדות אלה.

אני ממליץ בחום לגשת למוסדות הלימוד הרלוונטיים, טרם ההרשמה, כדי שתוכלי להתרשם בעצמך מאיכות הלימודים והאווירה הלימודית בכל מוסד. הגעה פיזית למוסד הלימוד משפיעה לעתים על ההחלטה היכן ללמוד. תוכלי לקבוע פגישות ייעוץ והתרשמות או להגיע ליום פתוח (באוניברסיטת אריאל מתקיים יום פתוח ב-26/5/17).

תוכלי גם להתייעץ בחינם עם הנציגים שלנו בייעוץ לימודים. ייתכן ופרטים נוספים על מוסדות הלימוד יעזרו לך להגיע להחלטה.

בהצלחה,
שמעון
20/03/2017 12:48
לאיזה תואר שני ניתן להמשיך? איזה תואר שני אכן מבטיח לי עבודה כלשהי בסיומו?
לימודי המשך  שמעון
20/03/2017 15:26
היי שיר,
בוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה נוטים להמשיך ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה, אך ניתן גם לפנות לכיוונים אחרים. חשוב לציין שתואר שני יותר יעיל לצורך קידום הקריירה ופחות לרכישת מקצוע חדש. לא ציינת במה את רוצה לעסוק ולכן קשה לי להמליץ לך על תואר שני מסוים. אני ממליץ בחום לפנות לייעוץ הלימודים החינמי שלנו.

אציין, בכל זאת, מספר אפשרויות שיכולות לעזור לך במציאת עבודה. ראשית, ישנם לימודי הסבת אקדמאים להוראה שיספקו לך מגוון אפשרויות תעסוקה בתחום החינוך. לאחר מכן תוכלי לפנות ללימודי תואר שני בחינוך. באופן כללי, אני חושב שכדאי לך לשקול לימודי תעודה אשר בסיומם תוכלי להשתלב במקומות עבודה מגוונים.

אם בכל זאת תעדיפי ללמוד לתואר שני, אני ממליץ על תואר שני בפסיכולוגיה או תואר שני בעבודה סוציאלית. מקצועות אלה, הקרובים לתחום ממנו את מגיעה, יכולים לספק לך אפשרויות תעסוקה נוספות. שימי לב שברוב המקרים נדרשים לימודי הסבה לפני הלימודים לתואר שני במקצועות האלו.
02/03/2017 16:48
היי, רציתי לדעת איזה מיקצוע יכול להתאים לי: אם יש לי רעיונות ודימיון רב ,אני רואה את עצמי בעתיד מפתחת כל מיני דברים לבד או עם אנשי צוות בחברה גדולה, השאלה באיזה תחומים זה יכול להתאים? תודה, הודיה
בחירת מקצוע  שמעון
20/03/2017 13:35
היי הודיה,
לפי מה שתיארת נראה שיכולים להתאים לך לימודי הנדסאים. תכניות הלימוד השונות במקצועות ההנדסה השונים נועדו להכשיר אנשי מקצוע לעיסוק עם טכנולוגיה ומכונות. בוגרי לימודי הנדסאים עוסקים בפיתוח, תפעול ובנייה של טכנולוגיות מתקדמות. ישנם המון מסלולים בתחום זה ואני ממליץ מאוד על הייעוץ החינמי שלנו על מנת למצוא את המסלול המתאים לך. שימי לב שבלימודי הנדסאים ישנם גם תחומים אמנותיים יותר, כגון: הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים או הנדסאי תקשורת חזותית.

המון בהצלחה,
שמעון
יעוץ לימודים  הודיה
28/02/2017 11:39
היי, קודם כל תודה על הפורום הזה מאוד יעיל ועוזר, כיום אני בגיל 30 ,לאחר הרבה שנים שלא ידעתי מה ללמוד, עשיתי כאן את שאלון האופי שמאוד עזר לי ושיקף אותי, וגיבש אותי לגבי החלטה סופית בבחירת לימודים, חשבתי על לימודי הנדסת אלקטרוניקה, גם כאן אני קצת מיתלבטת, אם לא יתאים, אז סתם ליזרוק זמן וכסף... השאלה מה עושים? ורציתי לשתף איזה רעיון שיש לי לגבי איזה מיקצוע לימודים הוא קשור? חשבתי על הנושא של תאונות דרכים, אם יש משהו שיכול למנוע, בעת התאונה, אז דיימנתי מין מערכת הגנה חיצונית שעשויה מחומר חזק כגון: ברזל וכ'ו שיוצאת מהכלי רכב עצמו ועוטפת אותו , וכך מונעת כל תאונה שלא תהיה, סליחה על האריכות, אשמח לקבל תשובה בנושא, תודה הודיה.-;)
01/03/2017 12:33

שלום הודיה,

ראשית, משמח לקרוא על הסיוע שמצאת באתר. לגבי התלבטויות ומחשבה על הדרך- לטעמי יש מן החיוב בחיפושים ותוך כדי שאת צוברת נסיון יימצא הכיוון הנכון. 
מצרפת לך קישורים לתחומי לימוד שיכולים להתאים לרצונות שתיארת; הנדסות אלקטרוניקה, מכונות, חומרים, ובנוסף ייעוץ לימודים חינמי שאנו מציעים.
עבור שאלת הזמן והכסף: ישנם מסלולי הנדסאים שהינם קצרים ומרוכזים יותר מאשר תואר שלם (תשלום בהתאם). כמו כן- במידה ותרצי, תוכלי להשלים לתואר מלא בתום מסלול התעודה.

בהצלחה רבה,
מאיה

26/02/2017 9:56
שלום,

אני מתלבטת האם ללמוד ריפוי בעיסוק או קלינאות תקשורת. מה עדיף?
תודה רבה
27/02/2017 10:08

שלום ריקי,

מצרפת עבורך קישורים המפרטים לגבי כל אחד מהתארים : ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת.

להחלטה מושכלת תוכלי לקחת בחשבון את - תנאי הקבלה, מוסדות הלימוד הקיימים, מיקום גיאוגרפי מיטבי, שכ"ל.

מעבר לכך, מוזמנת להעזר בשירות ייעוץ לימודים חינמי, ולבדוק התאמות בשאלון האישיות.

בהצלחה רבה!

12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
11/02/2017 21:25
יש תואר במשפטים וקרימנוגלויה שנחשב לתואר אחד? כי אצלכם באתר כתוב שכן אבל ניסיתי חפש במקרורות אחרים וזה לחוד כל נושא ולא ביחד .
12/02/2017 11:55
שלום מיטל,

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים את יכולה ללמוד לתואר ראשון במשפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה. כמו כן, גם אני יודעת שגם באוניברסיטה העברית יש תואר שכולל שילוב בין קרימינולוגיה ומשפטים, וכן תכנית מיוחדת לתואר ראשון במשפטים הכולל הכנה לתואר שני בקרימינולוגיה. אני ממליצה לך לבדוק שם.

בהצלחה!
ליהי
10/02/2017 16:36
היי, רציתי לשאול לגבי התואר ניהול מערכות בריאות. האם יש לו ביקוש בשוק? האם ניתן להתפתח ממנו או שמא הרוב מוצאים את עצמם פקידים/ות בקופת חולים? זהו מקצוע שממבט ראשון נשמע מעניין ומספק (ניהול, עבודה עם אנשים ועולם הרפואה) אך האם זה באמת כך? ניגשתי למבחן הפסיכומטרי ולצערי קיבלתי ציון שחוסם אותי מהמון תארים ומקצועות, אך תנאי הקבלה אל תואר זה מאפשרים לי להתקבל ויחד עם זאת הבנתי שהתואר בכלל לא מבוקש. האם יש לכך השפעה בעתיד? יסתכלו פחות טוב על בוגרי ניהול מערכות בריאות מאשר בוגרי תארים אחרים? אני בדילמה האם ללכת ללמוד את התואר הזה או אולי עדיף לי לנסות ולשפר ציונים כדי להתקבל ללימודים הדומים אליו (כלכלה ומנהל עסקים, ניהול מערכות מידע) אשר יותר "נחשבים" בשוק. תודה על העזרה
12/02/2017 11:41
שלום רותם,

תחום ניהול מערכות הבריאות הוא תחום שבהחלט הולך ונהיה יותר ויותר מבוקש. לצערי אין לי מידע מדויק ומפורט על אודות תנאי שכר של מנהלי מערכות מידע, אולם אני יודעת שתחום זה הוא בהתפתחות מתמדת במערכת הבריאות הישראלית, ועל כן יש צורך באנשי מקצוע. כמו כן, תמיד ניתן להתקדם בתחום על ידי לימודי המשך לתארים מתקדמים.

בהצלחה!
ליהי
סיעוד  רמי
04/02/2017 23:19
איפה אפשר ללמוד סיעוד ללא בחינה פסיכומטרית
05/02/2017 10:02
שלום רמי,

לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי אפשריים לרוב אם יש ברשותך תואר ראשון או לאחר גיל 30. בנוסף, אתה יכול לראות את תנאי הקבלה לחוגי הסיעוד במוסדות השונים בקישור הבא
אם ברשותך יש B.A בכל תחום שהוא - אתה יכול לפנות ללימודי הסבה לסיעוד (שאורכים שנתיים וחצי) והם מתקיימים בבתי הספר השונים שצמודים לבתי החולים. 
אם אין ברשותך תואר ראשון - הצעתי היא לפנות עם נתוניך לחוג הלימודים שבו תרצה ללמוד, ולהתייעץ עמם. מאוד יכול להיות שיקבלו אותך "על תנאי". פעמים רבות מוסדות הלימוד גמישים בתנאי הקבלה שלהם, ולכן אני מציעה לך לפנות לחוג.

בהצלחה!
ליהי
תקשורת  שני
01/02/2017 1:04
היי, אני מתעניינת מאוד בתקשורת אך לא מוכנה לוותר על הפן המעשי (לצד התיאורטי). אני כרגע בכיוון של אריאל, וקצת הלכתי לאיבוד אחרי שקיבלתי ציון פסיכומטרי גבוה והתחלתי לשקול שילוב של כמה תחומים בדו חוגי (שלדעתי אין באריאל). אשמח לדעת איפה הכי נחשב? איזה שילובים מתאימים כדאי (חושבת על בלשנות, גיאוגרפיה, סוציולוגיה, אנרופולוגיה ועוד..)? בקיצור טבעתי בכמויות המידע. ד"א אני יותר בכיוון של אוניברסיטאות, בעיקר בגלל שכר הלימוד המטורף במכללות המתמחות. תודה!!
01/02/2017 9:27
שלום שני,

ציון גבוה בפסיכומטרי בהחלט פותח דלתות, וכמוך, אני גם חושבת שיש מוסדות לימוד נוספים שאת יכולה ללמוד בהם תקשורת. תואר ראשון דו-חוגי הוא רעיון טוב, משום שהוא חושף אותך לכל מיני עולמות ורעיונות שבהמשך תוכלי לשלב ביניהם (לדוגמה: אם תרצי לעסוק בעריכה, יש להניח כי תואר בלשון העברית יסייע לך). לדעתי, כדאי לך להסתכל על תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית - אלו הם בהחלט בתי ספר לתקשורת רציניים ומבוקשים.
לגבי השילוב של תקשורת עם חוג נוסף - כאמור, אני מאוד ממליצה לך על זה. כמובן, שרצוי שזה יהיה תחום שמעניין אותך (ואת יודעת מה מעניין אותך). מלבד לשון עברית או בלשנות, תוכלי ללמוד אולי כלכלה, היסטוריה או פילוסופיה וכמובן משפטים (אלו הם תחומים שמרחיבים את הדעת, ומאוד נחוצים לאנשי תקשורת).

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
10/01/2017 23:25
האם צריך תואר בשביל עיצוב תעשייתי? האם יש אפשרות למוד מחוץ למסגרת של תואר? האם לימודים פרטיים של תוכנת סוליוורקס יספיקו? תודה!
11/01/2017 9:32
שלום דבורה,

עיצוב תעשייתי ניתן ללמוד כתואר ראשון או כלימודי תעודה. יש להניח
שלימודים פרטיים של סוליוורקס יקנו לך ידע רב. השאלה היא למה כוונתך ב"מספיק" - מספיק כדי לקבל ידע או מספיק כדי למצוא עבודה בתחום? לדעתי, כדי למצוא עבודה (כמובן שתלוי איזו עבודה) אז תמיד כדאי שתהיה תעודה "ביד". כמובן שאין זה אומר שלא תוכלי למצוא עבודה ללא תעודת מקצוע, אולם יש להניח שזה יהיה קשה יותר. ודאי שאם ברצונך ללמוד כדי להרחיב אופקים, אין את זקוקה ללמוד במסגרת תואר - את יכולה להתחיל בשיעורים פרטיים ולראות האם ברצונך להעמיק.

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
11/01/2017 19:09
תודה על התגובה המהירה. כל התוספות שלומדים בלימודי תעודה מלבד בקורס סולידוורקס, הם זה חומר שאפשר להשלים על ידי קריאת ספרים ומאמרים בנושא, או שלא יקבלו אותי לעבודות בלי לימודים רשמיים?
12/01/2017 9:24
שלום דבורה,

מאוד יכול להיות שתצליחי ללמוד את עיקר החומר מספרים, מהאינטרנט ואולי מקורסים אינטרנטיים. מן הסתם זה תלוי בכושר הלמידה שלך ומיכולותייך באנגלית. לגבי מציאת עבודה - זה באמת תלוי איזו עבודה. בכל מקום עבודה תנאי הקבלה הם שונים, וקשה לומר משהו חד משמעי וגורף. בהחלט ייתכן שיש מקומות שאינם דורשים תעודה ומסתפקים בתיק עבודות שבו תציגי את יכולותייך המקצועיות. 

בהצלחה!
ליהי

אפיק מעבר  שירלי אלוש
22/12/2016 0:17
שלום, שמי שירליבת 23, גרה בירושלים. לומדת השנה באפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. אשמח לעזרתך! אני מסיימת את האפיק מעבר רק לקראת תחילת ספטמבר (השגת ממוצע 90 ופטור מאנגלית) האם לדעתך בתאריך זה האוניברסיטה העברית תאפשר את קבלתי? זה חודש כמעט לפני פתיחת שנת הלימודים. ובמידה ולא. מה עליי לעשות? אני מאוד רוצה ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטה וניגשתי לפסיכומטרי וקיבלתי ציון נמוך שלא מאפשר לי ללמוד באוניברסיטה בלי איזושהי חלופה אחרת כמו אפיק מעבר. על איזו עוד תארים את ממליצה באוניברסיטה העברית? ואם בסופו של דבר הם לא יאפשרו את קבלתי על איזה תואר את ממליצה להוסיף בשילוב עם חינוך? והאם את ממליצה להתחיל תואר ראשון בחינוך ולאחר 3 שנים לעשות הסבה לעבודה סוציאלית\ריפוי בעיסוק באונ' העברית. אודה לעזרתך, אני ממש בלחץ וחוששת להפסיד כסף וזמן מיותר!
אפיק מעבר  ליהי
22/12/2016 11:15
שלום שירלי,

אפיק מעבר זו דרך טובה מאוד להתקבל ללימודים. הצעתי היא קודם כול ליצור קשר עם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, ולשאול אותם לגבי לו"ז ההרשמה והקבלה שלהם. אם זהו מסלול מבוקש (סביר להניח שכן) אז יתכן שההרשמה כבר תיסגר עד ספטמבר. אולם, אם את לומדת באפיק מעבר, יתכן שתוכלי להירשם ללימודים של שנת הלימודים הבאה עוד בטרם תסיימי את שנת הלימודים שאת נמצאת בה. בהחלט יכול להיות שתתקבלי "על תנאי", ותידרשי לציונים מסוימים באפיק המעבר שאת לומדת בו. לכן, קודם כל צרי קשר עם המחלקה, והסבירי להם את המצב.
שנית, מלבד תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר בחינוך בהחלט יכול להיות אופציה עבורך. בנוסף, יתכן שתוכלי ללמוד לשנה א' בחינוך ולאחר מכן, על סמך ציונייך, להתקבל לעבודה סוציאלית (אפשרויות שכאלו קיימות באוניברסיטאות, ושוב, עלייך לברר זאת מולן). 
במרבית המקרים האוניברסיטאות מאפשרות קבלה לתארים מתקדמים על סמך לימודים קודמים בתחומים אחרים. בכל אופן, שלושת התחומים שעליהם דיברת - עבודה סוציאלית, חינוך וריפוי בעיסוק - הם למעשה מקצועות שתוכלי למצוא בהם פרנסה לאחר הלימודים.

בהצלחה!
ליהי
11/12/2016 19:04
הי לאחר 12 שנות וותק בחינוך והוראה אני מחפשת לצאת מהתחום ויפה שעה אחת קודם. הייתי בייעוץ תעסוקתי ואחד המקצועות שהומלצו לי הוא מידענות. עם זאת אני קצת חוששת האם אמצא עבודה בתחום (אני גרה באיזור הצפון -חיפה) ובכלל אני רואה שדווקא בעלי תואר ורקע בכלכלה הם אלה המבוקשים בתחום זה. מצד שני חשבתי גם על לימודי תעשייה וניהול (הנדסאי) מתוך חשיבה שיש יותר ביקוש בתחום... מבחינת עניין מידענות הוא מקצוע שמושך ומאתגר אותי יותר, אך אני רוצה גם להיות פרקטית.
12/12/2016 10:17
שלום מיקי,

לימודי מידענות אכן עשויים לפתוח לך אפיקים מקצועיים. מלבד ספריות (אקדמיות או עירוניות) מידענות נדרשת גם בחברות הייטק. מידענות (לעתים גם נקראת "ניהול מידע וידע") ניתן ללמוד כתעודה, כתואר ראשון או כתואר שני. ספציפית בחיפה, ישנן שתי ספריות אקדמיות (טכניון ואוניברסיטת חיפה) ויש מספר לא מבוטל של חברות הייטק. לעניות דעתי, תואר בכלכלה אינו "תנאי" בקבלה לעבודה במידענות.
לגבי הנדסאי תעשייה וניהול - זהו אכן תחום יחסית מבוקש, אם כי אני בכלל לא משוכנעת שהוא יותר מבוקש ממידענות. אם מידענות מושך אותך יותר, אז לדעתי מוטב לך ללכת לכיוון זה, משום ששם תוכלי להתפתח יותר מקצועית ולהמשיך לאורך זמן.

בהצלחה!
ליהי
09/12/2016 19:24
שלום. השאלה שלי היא כזו..לאחרונה אני חושב מה ללמוד (מקווה מאוד להתחיל בשנה הבאה..(בן 24)) ואחד הנושאים שמעניינים אותי הוא תחום הרפואה. עכשיו אני יודע שלהתקבל ללימודי רפואה בארץ זאת משימה לא פשוטה.. (ואני גם לא יודע עד כמה אני מוכן ויכול ללמוד עכשיו 6 שנים "במשרה מלאה") יצא לי להיתקל באינטרנט בתארים כמו "מדעי החיים" או "מדעי הרפואה"... שזה פשוט תואר ראשון בתחומים האלו..נירא מעניין, השאלה שלי היא מה מחכה אחרי הלימודים למי שלומד את התארים האלו? מה התחומי עבודה שהם יכולים לפנות אליהם? (חוץ מהתוכנית ה 4 שנתית לרפואה)? תודה! ערוך הודעה ערוך הודעה הגב עם ציטוט הגב עם ציטוט ציטוט כפול להודעה
11/12/2016 15:42
שלום רומן,


תנאי הקבלה לרפואה בישראל הם בהחלט קשים. תחומים שקרובים לרפואה הם מדעי הרפואה, ביולוגיה, ביולוגיה רפואית - וכמובן, מקצועות פרא-רפואיים, כמו רוקחותסיעוד ופיזיותרפיה.
בשלושת התחומים הראשונים ניתן להתפרנס בעיקר דרך מחקר. ניתן להשתלב כלבורנט בכל מיני מעבדות (בבתי ספר, במעבדות רפואיות, במעבדות מחקר).
שלושת התחומים האחרים - רוקחות, סיעוד ופיזיותרפיה - הם מקצועות של ממש, שמכוונים לעבודות ברורות בשוק העבודה. ודאי שגם מקצועות מסוגזה מאפשרים גיוון (לדוגמה- לא רק בבתי מרקחת יש צורך ברוקחים, אלא גם בכל מיני חברות תרופות וכדומה). כמו כן, באפשרותך ללמוד גם רפואת חירום (פרמדיק), באוניברסיטת בן-גוריון או במכללת הנדסאים אריאל.

המון בהצלחה!
ליהי
03/12/2016 11:50
אני בת 22 ואני רוצה ללמוד אך לא יודעת מה.. עשיתי מבחן דרך העמותה לחיילים משוחררים אך לא באמת קיבלתי תוצאות ברורות ומובנות לגבי העתיד הלימודי שלי. מה ניתן לעשות אם אין לי כיוון והמבחן לא עזר לי להבין או להחליט כלום..
לימודים  ליהי
04/12/2016 9:32
שלום סיון,

הרבה מאוד צעירים לא יודעים מה ללמוד, בטח שלא בגיל 22. יש צעירים שברור להם מהילדות במה הם רוצים לעסוק (אגב, פעמים רבות בשלב מאוחר יותר החלום מתנפץ). יש צעירים שבוחרים מה ללמוד בעקבות לחצים של ההורים שלהם (גם זה כמובן לא מומלץ). והרבה אחרים צריכים לחוות ולהתעמק בכל מיני חוויות כדי לקבל כיוון. את לא צריכה להרגיש ש"משהו לא בסדר" משום שעדיין לא החלטת מה ללמוד ובמה ברצונך לעסוק, זה טבעי!
מניסיוני, לרוב לא עוזרת מאוד "הכוונה חיצונית", משום שאין "פתרון קסם". עם זאת, בהחלט הייתי מציעה לך לערוך את שאלון האישיות (החינמי), שעשוי לסייע לך להבין את הכיוונים הכלליים שאת נוטה אליהם.

בהצלחה!!
ליהי
28/11/2016 11:59
היי שמי אדווה, סיימתי תואר ראשון בתקשורת ואני מעוניינת ללמוד קורס בתסריטאות אבל לא תואר רציני עכשיו משהו קליל כיפי אבל רציני ומעניין. איפה אפשר ללמוד את זה?
01/12/2016 10:29
שלום אדוה,

לימודי תסריטאות הם בד"כ אינם בתכנית של תואר שלם, אלא שהם לימודי תעודה. את מומנת להביט בקישור הבא על מנת לקרוא קצת על הלימודים ולראות אילו מוסדות מלמדים קורסי תסריטאות. כמו כן, אני מציעה לך  להסתכל גם על קורסי כתיבה יוצרת, שיתכן שחלקם גם יתאימו למה שאת מכוונת.

בהצלחה!
ליהי
20/11/2016 17:34
שלום, התחלתי שנה א' באונ' בר אילן בחוג המשולב מסלול פרט (פסיכו', סוציו' וקרימינולוגיה), מתוך שאיפה להמשיך משם לתואר שני בייעוץ ארגוני. אני מתלבטת האם לא עדיף ללמוד תואר אחר בתואר הראשון, מבחינת תעסוקה? למשל מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש.. הרי אצטרך להתחיל לעבוד עד שאסיים את התואר בייעוץ ארגוני, ואולי עדיף שהתואר הראשון יהיה במשהו שקשור לתואר בו אני רוצה לעסוק. בנוסף, אולי תואר אחר יהיה טוב יותר בקורות חיים ויפתח דלתות, בהקשר של ייעוץ ארגוני. המון תודה
21/11/2016 11:36
שלום שושנה,

מבחינת אפשרויות הקבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני - איני חושבת שיש משמעות לאיזה מסלול את בוחרת ללמוד לB.A מאלו שציינת. כך, אני גם סבורה לגבי השאלה בדבר קורות החיים - שני התארים הללו שציינת הם במדעי החברה, ויש להם הרבה במשותף. לדעתי, מבחינת "נראות בקורות החיים" אין הבדל משמעותי לכאן או לכאן.
עם זאת, למיטב ידיעתי, מבחינה תעסוקתית (ללא קשר לM.A בייעוץ ארגוני), תואר במשאבי אנוש הוא הפרקטי מבין אלו שמנית. כמובן שאין זה אומר שעם תואר בפסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה לא תוכלי למצוא עבודה, אבל לגבי הכיוונים שאת מכוונת אליהם - משאבי אנוש הוא המתאים ביותר.

בהצלחה!
ליהי
מה ללמוד  דור בן דוד
17/11/2016 12:13
היי, אני רוצה להתחיל ללמוד בשנה הבאה ומתלבטת מאד מה להתחיל ללמוד . בעיקרון אני בעניין של ייעוץ או טיפול . רציתי ללכת לכיוון קלינאות תקשורת או ריפוי בעיסוק אך התנאי קבלה גבוהים מידי בשבילי למרות שהממוצע בגרויות שלי די גבוה אך זה לא מספיק . לכן חשבתי ללכת על כיוון יעוץ חינוכי , דיברתי עם אונברסיטת בר אילן והנציגה שם אמרה לי שאני חייבת לעשות תעודת הוראה במקצוע כלשהו ע"מ להיות יועצת חינוכית והיא טענה שייעוץ חינוכי הינו שליש משרה ולכן משלבים עם זה משרת מורה במקצוע כלשהו , דבר שרחוק מאד ממני . כעת מתלבטת מאד.. אולי תוכלי לעזור לי .. תודה מראש !
לימודים  ליהי
17/11/2016 13:40
שלום דור,

אני מבינה שאת מעוניינת לעסוק בתחום טיפולי, אבל אני חושבת שכדאי לך לחשוב לעומק באיזה תחום את רוצה לעסוק (כי תחום טיפולי הוא רחב מאוד).
אכן, קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק או קלינאות תקשורת אינה קלה. עם זאת, אם זהו חלומך, ואת חושבת שהוא בגדר האפשר - הייתי מציעה לך לנסות ולהיבחן בבחינת הפסיכומטרי פעם נוספת.
לגבי ייעוץ חינוכי - במרבית מוסדות הלימוד ניתן ללמוד לייעוץ חינוכי כתואר שני. חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם מסלול בייעוץ חינוכי במסגרת לימודי החינוך בתואר הראשון - אולם יש לבדוק היטב מה מאפשר מסלול זה מבחינה תעסוקתית (אגב, במסגרת זו גם תוכלי לעשות תעודת הוראה, שיסייע לך תעסוקתית גם אם לא תעבדי כמורה).
באשר לגודל המשרה של יועצת חינוכית - גם אם המצב אינו אולטימטיבי, ניתן להסתדר עמו. יועצים חינוכיים רבים עובדים בכמה משרות חלקיות וכך מרכיבים להם משכורת ראויה (בדומה לעובדים סוציאליים). כמו כן, יועצים תעסוקתיים רבים רוכשים הכשרות נוספות במהלך עבודתם, וכך הם גם מרחיבים את השכלתם וגם פותחים לעצמם דלתות בהקשר תעסוקתי (לדוגמה: ניתוח התנהגותי).

מקווה שעזרתי במעט לכוונך,
שיהיה בהצלחה!
ליהי
16/11/2016 7:34
הי. שמי קרן וכיום אני עובדת במשרה מלאה כמתכנתת. הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לבצע בצורה הדרגתית מעבר לתחום ההוראה המתקנת ולקויות למידה. אני יותר מכוונת לתחום העבודה הפרטנית ופחות לכיוון הוראה פרונטלית מול כיתה. אשמח לעצתכם.
16/11/2016 15:27
שלום קרן,

יש מסלול לימודים שהוא מאוד שכיח של הסבת אקדמאים להוראה - דרך מסלול זה בעצם יכול כמעט כל אקדמאי בעל תואר ראשון לעשות הסבה וללמוד לתעודת הוראה (כמובן שיש לימודי השלמה בהתאם לתחום ההתמחות שבו מעוניינים ובהתאם ללימודים הקודמים).
למיטב ידיעתי, דרך מסלול של הסבת אקדמאים להוראה אין אפשרות להתמחות בהוראה מתקנת. ועל כן, לפי איך שאני רואה את הדברים, באפשרותך ללמוד לתואר ראשון בחינוך עם התמחות בלקויות למידה או לעשות את מסלול הסבת האקדמאים, ולאחריו להתמחות בלקויות למידה דרך לימודי תעודה.

בהצלחה!
ליהי

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר