פורום לימודים – ניב רווח ייעוץ לימודים וקריירה

* שם הכותב:
* דוא"ל:
קבלו תשובה במייל ללא עיכוב (המייל לא יפורסם בפורום)
* נושא ההודעה:
תוכן ההודעה:
* תגובתך תתפרסם לאחר אישור המערכת.
אנא הקלידו:
CAPTCHA code
12/02/2017 0:22
שלום רב ביתי בכיתה ט' לקראת לימודי התיכון, בשלב בחירת מגמות ההתמחות. היא רוצה ללמוד רפואה כשתגדל ורוצה לבחור את מקצועות ההתמחות (5 יח"ל) בביורפואה וביולוגיה. במתמתיקה היא תעשה 5יח"ל אך בפיזיקה וכימיה היא לא תעשה יחידות מוגברות. האם תוכל להתקבל כך לרפואה? האם לשם כך עליה לבחור בפיזיקה או כימיה מוגבר? תודה גדולה מרב
12/02/2017 12:03
שלום מרב,

תנאי הקבלה ללימוד רפואה בישראל הם מאוד קשים. עם זאת, אני החשיבות הגדולה שיש לתנאי הקבלה היא מספר יחידות הלימוד, וכמובן הציונים. אם בתך כבר מגבירה יחידות לימוד בביורפואה ובביולוגיה, אני לא חושבת שיש טעם שהיא "תיקרע" ותלמד בנוסף גם פיסיקה וכימיה. כדי שהדלת ללימודי רפואה תהיה פתוחה עבורה חשוב ממוצע הציונים שלה, אבל התמחות ספציפית אינה מאוד משנה. כמובן ש5 יח"ל מתמטיקה ו5 יח"ל אנגלית זה חשוב לשם הגדלת סיכויי קבלה.

בהצלחה!
ליהי
12/02/2017 13:17
האם לא עדיף ללמוד במקום ביו רפואה הנחשב הומני פיזיקה או כימיה הנחשב ראלי? מכיוון שראיתי בתנאי הקבלה של הטכניון ואונ' ת"א שדורשים פיזיקה 4 יח"ל . בתל אביב ראיתי גם כימיה 3 יח"ל האם את יודעת מה הדרישות הנוספות לקבלה לרפואה במוסדות השונים מלבד 5 יח"ל במתמטיקה ואנגלית. וציונים גבוהים? תודה גדולה מרב
12/02/2017 13:51
שלום מרב,

למיטב ידיעתי, כדי להתקבל ללימודי רפואה אין צורך לעשות בגרות בכמיה או בפיזיקה. לפי מה שאני יודעת, הדרישה באוניברסיטת תל אביב אינה דרישה לבגרות בכמיה/פיזיקה, אלא שהיא דרישה לרקע מסוים במקצועות אלו. סטודנטים רבים שמתקבלים ללימודי רפואה בתל-אביב לומדים סמסטר קיץ לפני תחילת השנה האקדמית, שבמסגרתה הם לומדים את הרקע הנדרש. זהו בסיס של ידע, ולא תנאי קבלה פורמאליים. 
כמו כן, גם בדרישות הקבלה של הטכניון איני רואה שיש צורך ספציפי בבגרות בכמיה/פיזיקה.
שאר הדרישות ללימודי רפואה הוא סכם גבוה - ציוני בגרות גבוהים וציון פסיכומטרי גבוה.

בהצלחה!
11/02/2017 21:25
יש תואר במשפטים וקרימנוגלויה שנחשב לתואר אחד? כי אצלכם באתר כתוב שכן אבל ניסיתי חפש במקרורות אחרים וזה לחוד כל נושא ולא ביחד .
12/02/2017 11:55
שלום מיטל,

במרכז האקדמי למשפט ולעסקים את יכולה ללמוד לתואר ראשון במשפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה. כמו כן, גם אני יודעת שגם באוניברסיטה העברית יש תואר שכולל שילוב בין קרימינולוגיה ומשפטים, וכן תכנית מיוחדת לתואר ראשון במשפטים הכולל הכנה לתואר שני בקרימינולוגיה. אני ממליצה לך לבדוק שם.

בהצלחה!
ליהי
10/02/2017 16:36
היי, רציתי לשאול לגבי התואר ניהול מערכות בריאות. האם יש לו ביקוש בשוק? האם ניתן להתפתח ממנו או שמא הרוב מוצאים את עצמם פקידים/ות בקופת חולים? זהו מקצוע שממבט ראשון נשמע מעניין ומספק (ניהול, עבודה עם אנשים ועולם הרפואה) אך האם זה באמת כך? ניגשתי למבחן הפסיכומטרי ולצערי קיבלתי ציון שחוסם אותי מהמון תארים ומקצועות, אך תנאי הקבלה אל תואר זה מאפשרים לי להתקבל ויחד עם זאת הבנתי שהתואר בכלל לא מבוקש. האם יש לכך השפעה בעתיד? יסתכלו פחות טוב על בוגרי ניהול מערכות בריאות מאשר בוגרי תארים אחרים? אני בדילמה האם ללכת ללמוד את התואר הזה או אולי עדיף לי לנסות ולשפר ציונים כדי להתקבל ללימודים הדומים אליו (כלכלה ומנהל עסקים, ניהול מערכות מידע) אשר יותר "נחשבים" בשוק. תודה על העזרה
12/02/2017 11:41
שלום רותם,

תחום ניהול מערכות הבריאות הוא תחום שבהחלט הולך ונהיה יותר ויותר מבוקש. לצערי אין לי מידע מדויק ומפורט על אודות תנאי שכר של מנהלי מערכות מידע, אולם אני יודעת שתחום זה הוא בהתפתחות מתמדת במערכת הבריאות הישראלית, ועל כן יש צורך באנשי מקצוע. כמו כן, תמיד ניתן להתקדם בתחום על ידי לימודי המשך לתארים מתקדמים.

בהצלחה!
ליהי
סיעוד  רמי
04/02/2017 23:19
איפה אפשר ללמוד סיעוד ללא בחינה פסיכומטרית
05/02/2017 10:02
שלום רמי,

לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי אפשריים לרוב אם יש ברשותך תואר ראשון או לאחר גיל 30. בנוסף, אתה יכול לראות את תנאי הקבלה לחוגי הסיעוד במוסדות השונים בקישור הבא
אם ברשותך יש B.A בכל תחום שהוא - אתה יכול לפנות ללימודי הסבה לסיעוד (שאורכים שנתיים וחצי) והם מתקיימים בבתי הספר השונים שצמודים לבתי החולים. 
אם אין ברשותך תואר ראשון - הצעתי היא לפנות עם נתוניך לחוג הלימודים שבו תרצה ללמוד, ולהתייעץ עמם. מאוד יכול להיות שיקבלו אותך "על תנאי". פעמים רבות מוסדות הלימוד גמישים בתנאי הקבלה שלהם, ולכן אני מציעה לך לפנות לחוג.

בהצלחה!
ליהי
תקשורת  שני
01/02/2017 1:04
היי, אני מתעניינת מאוד בתקשורת אך לא מוכנה לוותר על הפן המעשי (לצד התיאורטי). אני כרגע בכיוון של אריאל, וקצת הלכתי לאיבוד אחרי שקיבלתי ציון פסיכומטרי גבוה והתחלתי לשקול שילוב של כמה תחומים בדו חוגי (שלדעתי אין באריאל). אשמח לדעת איפה הכי נחשב? איזה שילובים מתאימים כדאי (חושבת על בלשנות, גיאוגרפיה, סוציולוגיה, אנרופולוגיה ועוד..)? בקיצור טבעתי בכמויות המידע. ד"א אני יותר בכיוון של אוניברסיטאות, בעיקר בגלל שכר הלימוד המטורף במכללות המתמחות. תודה!!
01/02/2017 9:27
שלום שני,

ציון גבוה בפסיכומטרי בהחלט פותח דלתות, וכמוך, אני גם חושבת שיש מוסדות לימוד נוספים שאת יכולה ללמוד בהם תקשורת. תואר ראשון דו-חוגי הוא רעיון טוב, משום שהוא חושף אותך לכל מיני עולמות ורעיונות שבהמשך תוכלי לשלב ביניהם (לדוגמה: אם תרצי לעסוק בעריכה, יש להניח כי תואר בלשון העברית יסייע לך). לדעתי, כדאי לך להסתכל על תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית - אלו הם בהחלט בתי ספר לתקשורת רציניים ומבוקשים.
לגבי השילוב של תקשורת עם חוג נוסף - כאמור, אני מאוד ממליצה לך על זה. כמובן, שרצוי שזה יהיה תחום שמעניין אותך (ואת יודעת מה מעניין אותך). מלבד לשון עברית או בלשנות, תוכלי ללמוד אולי כלכלה, היסטוריה או פילוסופיה וכמובן משפטים (אלו הם תחומים שמרחיבים את הדעת, ומאוד נחוצים לאנשי תקשורת).

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
10/01/2017 23:25
האם צריך תואר בשביל עיצוב תעשייתי? האם יש אפשרות למוד מחוץ למסגרת של תואר? האם לימודים פרטיים של תוכנת סוליוורקס יספיקו? תודה!
11/01/2017 9:32
שלום דבורה,

עיצוב תעשייתי ניתן ללמוד כתואר ראשון או כלימודי תעודה. יש להניח
שלימודים פרטיים של סוליוורקס יקנו לך ידע רב. השאלה היא למה כוונתך ב"מספיק" - מספיק כדי לקבל ידע או מספיק כדי למצוא עבודה בתחום? לדעתי, כדי למצוא עבודה (כמובן שתלוי איזו עבודה) אז תמיד כדאי שתהיה תעודה "ביד". כמובן שאין זה אומר שלא תוכלי למצוא עבודה ללא תעודת מקצוע, אולם יש להניח שזה יהיה קשה יותר. ודאי שאם ברצונך ללמוד כדי להרחיב אופקים, אין את זקוקה ללמוד במסגרת תואר - את יכולה להתחיל בשיעורים פרטיים ולראות האם ברצונך להעמיק.

בהצלחה!
ליהי
עיצוב תעשיתי  דבורה
11/01/2017 19:09
תודה על התגובה המהירה. כל התוספות שלומדים בלימודי תעודה מלבד בקורס סולידוורקס, הם זה חומר שאפשר להשלים על ידי קריאת ספרים ומאמרים בנושא, או שלא יקבלו אותי לעבודות בלי לימודים רשמיים?
12/01/2017 9:24
שלום דבורה,

מאוד יכול להיות שתצליחי ללמוד את עיקר החומר מספרים, מהאינטרנט ואולי מקורסים אינטרנטיים. מן הסתם זה תלוי בכושר הלמידה שלך ומיכולותייך באנגלית. לגבי מציאת עבודה - זה באמת תלוי איזו עבודה. בכל מקום עבודה תנאי הקבלה הם שונים, וקשה לומר משהו חד משמעי וגורף. בהחלט ייתכן שיש מקומות שאינם דורשים תעודה ומסתפקים בתיק עבודות שבו תציגי את יכולותייך המקצועיות. 

בהצלחה!
ליהי

אפיק מעבר  שירלי אלוש
22/12/2016 0:17
שלום, שמי שירליבת 23, גרה בירושלים. לומדת השנה באפיק המעבר של האוניברסיטה הפתוחה לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית. אשמח לעזרתך! אני מסיימת את האפיק מעבר רק לקראת תחילת ספטמבר (השגת ממוצע 90 ופטור מאנגלית) האם לדעתך בתאריך זה האוניברסיטה העברית תאפשר את קבלתי? זה חודש כמעט לפני פתיחת שנת הלימודים. ובמידה ולא. מה עליי לעשות? אני מאוד רוצה ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטה וניגשתי לפסיכומטרי וקיבלתי ציון נמוך שלא מאפשר לי ללמוד באוניברסיטה בלי איזושהי חלופה אחרת כמו אפיק מעבר. על איזו עוד תארים את ממליצה באוניברסיטה העברית? ואם בסופו של דבר הם לא יאפשרו את קבלתי על איזה תואר את ממליצה להוסיף בשילוב עם חינוך? והאם את ממליצה להתחיל תואר ראשון בחינוך ולאחר 3 שנים לעשות הסבה לעבודה סוציאלית\ריפוי בעיסוק באונ' העברית. אודה לעזרתך, אני ממש בלחץ וחוששת להפסיד כסף וזמן מיותר!
אפיק מעבר  ליהי
22/12/2016 11:15
שלום שירלי,

אפיק מעבר זו דרך טובה מאוד להתקבל ללימודים. הצעתי היא קודם כול ליצור קשר עם בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית, ולשאול אותם לגבי לו"ז ההרשמה והקבלה שלהם. אם זהו מסלול מבוקש (סביר להניח שכן) אז יתכן שההרשמה כבר תיסגר עד ספטמבר. אולם, אם את לומדת באפיק מעבר, יתכן שתוכלי להירשם ללימודים של שנת הלימודים הבאה עוד בטרם תסיימי את שנת הלימודים שאת נמצאת בה. בהחלט יכול להיות שתתקבלי "על תנאי", ותידרשי לציונים מסוימים באפיק המעבר שאת לומדת בו. לכן, קודם כל צרי קשר עם המחלקה, והסבירי להם את המצב.
שנית, מלבד תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר בחינוך בהחלט יכול להיות אופציה עבורך. בנוסף, יתכן שתוכלי ללמוד לשנה א' בחינוך ולאחר מכן, על סמך ציונייך, להתקבל לעבודה סוציאלית (אפשרויות שכאלו קיימות באוניברסיטאות, ושוב, עלייך לברר זאת מולן). 
במרבית המקרים האוניברסיטאות מאפשרות קבלה לתארים מתקדמים על סמך לימודים קודמים בתחומים אחרים. בכל אופן, שלושת התחומים שעליהם דיברת - עבודה סוציאלית, חינוך וריפוי בעיסוק - הם למעשה מקצועות שתוכלי למצוא בהם פרנסה לאחר הלימודים.

בהצלחה!
ליהי
11/12/2016 19:04
הי לאחר 12 שנות וותק בחינוך והוראה אני מחפשת לצאת מהתחום ויפה שעה אחת קודם. הייתי בייעוץ תעסוקתי ואחד המקצועות שהומלצו לי הוא מידענות. עם זאת אני קצת חוששת האם אמצא עבודה בתחום (אני גרה באיזור הצפון -חיפה) ובכלל אני רואה שדווקא בעלי תואר ורקע בכלכלה הם אלה המבוקשים בתחום זה. מצד שני חשבתי גם על לימודי תעשייה וניהול (הנדסאי) מתוך חשיבה שיש יותר ביקוש בתחום... מבחינת עניין מידענות הוא מקצוע שמושך ומאתגר אותי יותר, אך אני רוצה גם להיות פרקטית.
12/12/2016 10:17
שלום מיקי,

לימודי מידענות אכן עשויים לפתוח לך אפיקים מקצועיים. מלבד ספריות (אקדמיות או עירוניות) מידענות נדרשת גם בחברות הייטק. מידענות (לעתים גם נקראת "ניהול מידע וידע") ניתן ללמוד כתעודה, כתואר ראשון או כתואר שני. ספציפית בחיפה, ישנן שתי ספריות אקדמיות (טכניון ואוניברסיטת חיפה) ויש מספר לא מבוטל של חברות הייטק. לעניות דעתי, תואר בכלכלה אינו "תנאי" בקבלה לעבודה במידענות.
לגבי הנדסאי תעשייה וניהול - זהו אכן תחום יחסית מבוקש, אם כי אני בכלל לא משוכנעת שהוא יותר מבוקש ממידענות. אם מידענות מושך אותך יותר, אז לדעתי מוטב לך ללכת לכיוון זה, משום ששם תוכלי להתפתח יותר מקצועית ולהמשיך לאורך זמן.

בהצלחה!
ליהי
09/12/2016 19:24
שלום. השאלה שלי היא כזו..לאחרונה אני חושב מה ללמוד (מקווה מאוד להתחיל בשנה הבאה..(בן 24)) ואחד הנושאים שמעניינים אותי הוא תחום הרפואה. עכשיו אני יודע שלהתקבל ללימודי רפואה בארץ זאת משימה לא פשוטה.. (ואני גם לא יודע עד כמה אני מוכן ויכול ללמוד עכשיו 6 שנים "במשרה מלאה") יצא לי להיתקל באינטרנט בתארים כמו "מדעי החיים" או "מדעי הרפואה"... שזה פשוט תואר ראשון בתחומים האלו..נירא מעניין, השאלה שלי היא מה מחכה אחרי הלימודים למי שלומד את התארים האלו? מה התחומי עבודה שהם יכולים לפנות אליהם? (חוץ מהתוכנית ה 4 שנתית לרפואה)? תודה! ערוך הודעה ערוך הודעה הגב עם ציטוט הגב עם ציטוט ציטוט כפול להודעה
11/12/2016 15:42
שלום רומן,


תנאי הקבלה לרפואה בישראל הם בהחלט קשים. תחומים שקרובים לרפואה הם מדעי הרפואה, ביולוגיה, ביולוגיה רפואית - וכמובן, מקצועות פרא-רפואיים, כמו רוקחותסיעוד ופיזיותרפיה.
בשלושת התחומים הראשונים ניתן להתפרנס בעיקר דרך מחקר. ניתן להשתלב כלבורנט בכל מיני מעבדות (בבתי ספר, במעבדות רפואיות, במעבדות מחקר).
שלושת התחומים האחרים - רוקחות, סיעוד ופיזיותרפיה - הם מקצועות של ממש, שמכוונים לעבודות ברורות בשוק העבודה. ודאי שגם מקצועות מסוגזה מאפשרים גיוון (לדוגמה- לא רק בבתי מרקחת יש צורך ברוקחים, אלא גם בכל מיני חברות תרופות וכדומה). כמו כן, באפשרותך ללמוד גם רפואת חירום (פרמדיק), באוניברסיטת בן-גוריון או במכללת הנדסאים אריאל.

המון בהצלחה!
ליהי
03/12/2016 11:50
אני בת 22 ואני רוצה ללמוד אך לא יודעת מה.. עשיתי מבחן דרך העמותה לחיילים משוחררים אך לא באמת קיבלתי תוצאות ברורות ומובנות לגבי העתיד הלימודי שלי. מה ניתן לעשות אם אין לי כיוון והמבחן לא עזר לי להבין או להחליט כלום..
לימודים  ליהי
04/12/2016 9:32
שלום סיון,

הרבה מאוד צעירים לא יודעים מה ללמוד, בטח שלא בגיל 22. יש צעירים שברור להם מהילדות במה הם רוצים לעסוק (אגב, פעמים רבות בשלב מאוחר יותר החלום מתנפץ). יש צעירים שבוחרים מה ללמוד בעקבות לחצים של ההורים שלהם (גם זה כמובן לא מומלץ). והרבה אחרים צריכים לחוות ולהתעמק בכל מיני חוויות כדי לקבל כיוון. את לא צריכה להרגיש ש"משהו לא בסדר" משום שעדיין לא החלטת מה ללמוד ובמה ברצונך לעסוק, זה טבעי!
מניסיוני, לרוב לא עוזרת מאוד "הכוונה חיצונית", משום שאין "פתרון קסם". עם זאת, בהחלט הייתי מציעה לך לערוך את שאלון האישיות (החינמי), שעשוי לסייע לך להבין את הכיוונים הכלליים שאת נוטה אליהם.

בהצלחה!!
ליהי
28/11/2016 11:59
היי שמי אדווה, סיימתי תואר ראשון בתקשורת ואני מעוניינת ללמוד קורס בתסריטאות אבל לא תואר רציני עכשיו משהו קליל כיפי אבל רציני ומעניין. איפה אפשר ללמוד את זה?
01/12/2016 10:29
שלום אדוה,

לימודי תסריטאות הם בד"כ אינם בתכנית של תואר שלם, אלא שהם לימודי תעודה. את מומנת להביט בקישור הבא על מנת לקרוא קצת על הלימודים ולראות אילו מוסדות מלמדים קורסי תסריטאות. כמו כן, אני מציעה לך  להסתכל גם על קורסי כתיבה יוצרת, שיתכן שחלקם גם יתאימו למה שאת מכוונת.

בהצלחה!
ליהי
20/11/2016 17:34
שלום, התחלתי שנה א' באונ' בר אילן בחוג המשולב מסלול פרט (פסיכו', סוציו' וקרימינולוגיה), מתוך שאיפה להמשיך משם לתואר שני בייעוץ ארגוני. אני מתלבטת האם לא עדיף ללמוד תואר אחר בתואר הראשון, מבחינת תעסוקה? למשל מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש.. הרי אצטרך להתחיל לעבוד עד שאסיים את התואר בייעוץ ארגוני, ואולי עדיף שהתואר הראשון יהיה במשהו שקשור לתואר בו אני רוצה לעסוק. בנוסף, אולי תואר אחר יהיה טוב יותר בקורות חיים ויפתח דלתות, בהקשר של ייעוץ ארגוני. המון תודה
21/11/2016 11:36
שלום שושנה,

מבחינת אפשרויות הקבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני - איני חושבת שיש משמעות לאיזה מסלול את בוחרת ללמוד לB.A מאלו שציינת. כך, אני גם סבורה לגבי השאלה בדבר קורות החיים - שני התארים הללו שציינת הם במדעי החברה, ויש להם הרבה במשותף. לדעתי, מבחינת "נראות בקורות החיים" אין הבדל משמעותי לכאן או לכאן.
עם זאת, למיטב ידיעתי, מבחינה תעסוקתית (ללא קשר לM.A בייעוץ ארגוני), תואר במשאבי אנוש הוא הפרקטי מבין אלו שמנית. כמובן שאין זה אומר שעם תואר בפסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה לא תוכלי למצוא עבודה, אבל לגבי הכיוונים שאת מכוונת אליהם - משאבי אנוש הוא המתאים ביותר.

בהצלחה!
ליהי
מה ללמוד  דור בן דוד
17/11/2016 12:13
היי, אני רוצה להתחיל ללמוד בשנה הבאה ומתלבטת מאד מה להתחיל ללמוד . בעיקרון אני בעניין של ייעוץ או טיפול . רציתי ללכת לכיוון קלינאות תקשורת או ריפוי בעיסוק אך התנאי קבלה גבוהים מידי בשבילי למרות שהממוצע בגרויות שלי די גבוה אך זה לא מספיק . לכן חשבתי ללכת על כיוון יעוץ חינוכי , דיברתי עם אונברסיטת בר אילן והנציגה שם אמרה לי שאני חייבת לעשות תעודת הוראה במקצוע כלשהו ע"מ להיות יועצת חינוכית והיא טענה שייעוץ חינוכי הינו שליש משרה ולכן משלבים עם זה משרת מורה במקצוע כלשהו , דבר שרחוק מאד ממני . כעת מתלבטת מאד.. אולי תוכלי לעזור לי .. תודה מראש !
לימודים  ליהי
17/11/2016 13:40
שלום דור,

אני מבינה שאת מעוניינת לעסוק בתחום טיפולי, אבל אני חושבת שכדאי לך לחשוב לעומק באיזה תחום את רוצה לעסוק (כי תחום טיפולי הוא רחב מאוד).
אכן, קבלה ללימודי ריפוי בעיסוק או קלינאות תקשורת אינה קלה. עם זאת, אם זהו חלומך, ואת חושבת שהוא בגדר האפשר - הייתי מציעה לך לנסות ולהיבחן בבחינת הפסיכומטרי פעם נוספת.
לגבי ייעוץ חינוכי - במרבית מוסדות הלימוד ניתן ללמוד לייעוץ חינוכי כתואר שני. חלק ממוסדות הלימוד מציעים גם מסלול בייעוץ חינוכי במסגרת לימודי החינוך בתואר הראשון - אולם יש לבדוק היטב מה מאפשר מסלול זה מבחינה תעסוקתית (אגב, במסגרת זו גם תוכלי לעשות תעודת הוראה, שיסייע לך תעסוקתית גם אם לא תעבדי כמורה).
באשר לגודל המשרה של יועצת חינוכית - גם אם המצב אינו אולטימטיבי, ניתן להסתדר עמו. יועצים חינוכיים רבים עובדים בכמה משרות חלקיות וכך מרכיבים להם משכורת ראויה (בדומה לעובדים סוציאליים). כמו כן, יועצים תעסוקתיים רבים רוכשים הכשרות נוספות במהלך עבודתם, וכך הם גם מרחיבים את השכלתם וגם פותחים לעצמם דלתות בהקשר תעסוקתי (לדוגמה: ניתוח התנהגותי).

מקווה שעזרתי במעט לכוונך,
שיהיה בהצלחה!
ליהי
16/11/2016 7:34
הי. שמי קרן וכיום אני עובדת במשרה מלאה כמתכנתת. הייתי רוצה לדעת איך אני יכולה לבצע בצורה הדרגתית מעבר לתחום ההוראה המתקנת ולקויות למידה. אני יותר מכוונת לתחום העבודה הפרטנית ופחות לכיוון הוראה פרונטלית מול כיתה. אשמח לעצתכם.
16/11/2016 15:27
שלום קרן,

יש מסלול לימודים שהוא מאוד שכיח של הסבת אקדמאים להוראה - דרך מסלול זה בעצם יכול כמעט כל אקדמאי בעל תואר ראשון לעשות הסבה וללמוד לתעודת הוראה (כמובן שיש לימודי השלמה בהתאם לתחום ההתמחות שבו מעוניינים ובהתאם ללימודים הקודמים).
למיטב ידיעתי, דרך מסלול של הסבת אקדמאים להוראה אין אפשרות להתמחות בהוראה מתקנת. ועל כן, לפי איך שאני רואה את הדברים, באפשרותך ללמוד לתואר ראשון בחינוך עם התמחות בלקויות למידה או לעשות את מסלול הסבת האקדמאים, ולאחריו להתמחות בלקויות למידה דרך לימודי תעודה.

בהצלחה!
ליהי
13/11/2016 21:53
שלום , שמי עינב, ואני בת 28, מרפאה בעיסוק (סיימתי לימודים באוניברסיטה העברית לפני שנתיים וחצי). אני עובדת בתחום הריפוי בעיסוק בילדים ונוער, אך לצערי העבודה מאד לא מתגמלת כלכלית, וזה פוגע מאד בתחושת הסיפוק והרווחה שלי . בנוסף, אני בתחושה שלא מיציתי את הצורך הלמדני שלי, ומנסה להבין לאיזה כיוון להמשיך . בשנה האחרונה היו לי מחשבות רבות על לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית, אבל התחושה שלי היא שזה לא יענה על הצרכים שלי בלימוד מעמיק וגם במעמד מספק. לאחרונה התחלתי לחשוב על לימודי רפואה. אני מבינה שמדובר במסלול ארוך וירה מכך, שהליך הקבלה עשוי להימשך זמן רב. איך אוכל לדעת האם כדאי לי לפנות לכיוון זה , האם יש תהליך הערכה שיכול לסייע לי, מה עלי לקחת בחשבון , ומהם האפשרויות הריאליות ללימודי רפואה בארץ. אשמח לחוות דעתך הרבה תודה עינב
14/11/2016 10:16
שלום עינב,

שינוי תעסוקתי והסבה מקצועית הם מהלכים שקשה להחליט עליהם, קל וחומר לבצעם. עם זאת, במרבית הפעמים המהלך מתברר כחיובי מאוד עבור האדם, ובדיעבד מסתבר כהצלחה. כמובן, שאף אחד לא יכול לומר לך או להחליט בשבילך אילו צעדים לעשות ואילו טובים עבורך.
כפי שאת אומרת, לימודי רפואה דורשים הרבה מאוד משאבים, הם נמשכים על פני תקופה ארוכה ותנאי הקבלה שלהם קשים מאוד. עם זאת, זה אפשרי. מהיכרות עם בחורה שעשתה מהלך זהה (מריפוי בעיסוק לרפואה), ועם בחורה נוספת, בעלת תואר שני בפסיכוביולוגיה - שפנתה גם היא בגיל 28 ללימודי רפואה (ונבחנה שוב לפסיכומטרי!) - אני יכולה לומר שזה משתלם. הזמן והכסף המושקעים בתהליך הקבלה ובמשך הלימודים הם רבים, אך לדעתי ולפי השקפת עולמי - אם את נמשכת לתחום הלימודים הזה, שהוא מקצוע נדרש בישראל, לכי על זה!
לתפיסתי, גיל 28 הוא הרבה יותר מתאים לקבל החלטות בשלות באשר לפניות בחיים מאשר גיל 22.

מה עלייך לקחת בחשבון? - שתהליך הקבלה ללימודי רפואה לא מתייחס הרבה לממוצע התואר הראשון, ודורש ציון פסיכומטרי גבוה (כמובן שממוצע גבוה של התואר מסייע מאוד, אולם הוא לא יבוא במקום ציון פסיכומטרי גבוה). 
לגבי האפשרויות הריאליות ללימודי רפואה בארץ - ניתן ללמוד רפואה באוניברסיטת תל-אביב, בטכניון, באוניברסיטה העברית, באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת בר אילן (בצפת). בשונה מיתר האוניברסיטאות, מסלול הלימודים של בר-אילן לא כולל את כל שנות הלימוד, אלא מחולק לשתי תכניות - האחת נמשכת 3 שנים והשניה 4 שנים - ואליהן מתקבלים רק בעלי תואר שעומדים בדרישות.

לגבי עבודה סוציאלית - כפי שאת אומרת בעצמך, זהו תחום מעניין, אלא שהביטחון התעסוקתי בו הוא נמוך. אולם, אין זה אומר שלא ניתן להתפרנס ממנו.

לדעתי האישית, אין לך צורך בתהליך הערכה שיכוון אותך. מדברייך נשמע שאת אינך "אבודה", אלא שאת כן בעלת כיוון וכן לוקחת בחשבון באופן שקול את הפרמטרים השונים. אלא שלקבל החלטה ולהתחיל בתהליך זה תמיד קשה.

שיהיה המון בהצלחה,
ליהי
10/11/2016 7:04
שלום, יש לי יותר מ-10 שנות וותק בהוראה ואני חייבת שינוי. אני בעלת תואר שני בניהול מערכות חינוך. חשבתי על לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, אך אני תוהה מה הביקוש בשוק ומה השכר ההתחלתי? אנשים המליצו לי גם על קורס ביצוא ויבוא - אבל שוב אני תוהה מה הביקוש ומהו השכר? תודה
10/11/2016 10:25
שלום מיקי,

פעמים רבות שינוי תעסוקתי הוא מבורך.
לגבי שאלתך על הנדסאי תעשיה וניהול - יש ביקוש לתחום זה, ואף שמעט קשה להיכנס לשוק העבודה ללא ניסיון, זה לחלוטין בגדר האפשר. ממה שידוע לי השכר ההתחלתי הוא בין 6000 ל10000 לחודש.

לגבי קורס יבוא יצוא - למיטב ידיעתי, עם הכשרה זו קשה יותר למצוא עבודה, וגם השכר שלה נמוך יותר. לרוב, החברות הגדולות מעדיפות שאנשי כלכלה או מנהל עסקים יעסקו ביבוא/יצוא.

בהצלחה!
ליהי
08/11/2016 15:10
מעוניינת לשלב עם עבודה.אפשרי גם מכללה או לימודים באוניברסיטה הפתוחה. תודה
08/11/2016 16:34
שלום סיגל,

אני מצרפת לך קישור שבו תוכלי לראות את מוסדות הלימוד המלמדים תואר בתזונה. לגבי רצונותייך לעבוד תוך כדי הלימודים - אני מציעה לך לבדוק מול מוסדות הלימוד עצמם אילו תוכניות לימוד הם מציעים - כמה שעות לימוד שבועיות ועד כמה עומס יש. 
בנוסף, תוכלי ללמוד תזונה גם כחלק מלימודי תעודה (ולא תואר)- אז המסלול פחות עמוס וגם קצר יותר.

בכל מקרה, אני מציעה לך לפנות ליועצי הלימודים שלנו, אשר עשויים לסייע לך (ייעוץ חינם).

בהצלחה!
ליהי
תואר ראשון  נופר
06/11/2016 17:23
נרשמתי לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה ואני ממש מתלבטת אם באמת להמשיך וללמוד את זה. אמנם זה מעניין, אבל האם יש מה לעשות עם התואר הזה? הרי הוא לא נועד למטרת מקצוע מסוים. אז כדאי לעשות שאת או שמדובר בבזבוז זמן? אני בת 23 ורוצה להתחיל לבנות את הקריירה שלי... תודה :)
07/11/2016 8:00
שלום נופר,

כפי שאת אומרת, תואר במדעי הרוח והחברה אינו מכוון למקצוע מסוים (בשונה מהנדסה או משפטים). עם זאת, ישנם מקצועות שאליהם תוכלי להתקדם דרך לימודי תעודה או תארים מתקדמים, אחרי סיום התואר, לדוגמה - הוראה (לרוב אפשר לשלב תעודת הוראה בלימודי הB.A), עיסוק במדעי ההתנהגות, ניהול משאבי אנוש וכדומה. 
לגבי שאלתך האם כדאי לך לעזוב את התואר - לצערי, אף אחד לא יוכל לענות על השאלה הזו במקומך. לדעתי האישית, גם לימודים אקדמיים שאינם מכוונים מקצוע ספציפי הם בעלי ערך, ולכן אינם "בזבוז זמן". עם זאת, אין ספק כי מבחינה כלכלית קשה (אבל לא בלתי אפשרי) להתקיים עם תואר שכזה. ישנם מקומות עבודה רבים שתנאי הקבלה אליהם כוללים לימודים אקדמיים, אולם אין הם דורשים לימודים ספציפיים. לדעתי, עלייך לשאול את עצמך "איזה סוג קריירה" ברצונך לבנות, וכך תוכלי לבדוק עם עצמך האם את במסלול הנכון עבורך.

בהצלחה!
ליהי
31/10/2016 6:39
שלום, מעוניינת ללמוד לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, העניין הוא שלמיטב הבנתי אין ביקוש לכך בשוק העבודה הישראלי. האם זה נכון? שנית, אם ברצוני לעסוק בתרופות ומזון תואר בהנדסה כימית יכול להוביל אותי לכך? תודה רבה
הנדסה  ליהי
02/11/2016 10:49
שלום שי,

גם לפי מה שאני יודעת, הנדסת ביוטכנולוגיה הוא תחום שיחסית למקצועות ההנדסה, יותר קשה למצוא בו פרנסה. עם זאת, אין זה אומר שזה בלתי אפשרי. כן תוכלי להיכנס לתחום המזון, שנשמע שהוא מרתק.

הנדסה כימית היא תחום שיותר נדרש בתעשייה. אולם, אם ברצונך ללכת לכיוון הרפואה - מה לגבי הנדסה ביורפואית? זהו תחום שגם כן ניתן למצוא בו פרנסה, ונשמע כי הוא קשור לתחומי העניין שלך.

בהצלחה!
ליהי

29/10/2016 20:05
שלום רב, תקופה ארוכה שאני מתלבט מה ללמוד ולעסוק בו בחיי, מאז סיום הצבא למען האמת. כפי שאני רואה את המצב לימודים זהו דבר הכרחי מאוד על מנת לפחות שיהיה מקצוע ביד ולא משנה אם זה תואר או תעודה. לאחר עבודה בת כמה שנים בתחום שירות לקוחות הגעתי למסקנה שזה לא משהו שאני רוצה להמשיך לעסוק בו בעתיד. חשבתי וחשבתי וחשבתי ועדיין לא הגעתי למסקנה חד משמעית מה אני רוצה לעסוק בו. עשיתי כמה אבחונים ובאחד מהם נמצאתי מתאים לתחום המחקר-בלשנות, מידענות. נאמר לי על סמך המבחנים שעשיתי שאני טוב בשפות, בעל תשומת לב לפרטים. מספרים זה הצד החלש שלי.. אני טוב בלשים לב לפרטים קטנים, יש לי יכולת הבעה בכתב, אינטיליגנציה רגשית גבוהה מאוד. אשמח לעזרה
לימודים  ליהי
02/11/2016 10:38
שלום,

אין ספק שההחלטה מה ללמוד אינה קלה. תחום הבלשנות עשוי להיות מעניין מאוד, אולם לדאבוני מציאת העבודה בתחום זה אינה פשוטה. לעומת זאת, מידענות הוא תחום עולה - ניתן ללמוד אותו גם כתואר וגם כתעודה. כיום, מלבד ספריות שזקוקות למידענים, גם בארגונים גדולים ובהייטק זקוקים למידענים, ועל כן ניתן להרוויח כסף בתחום זה. 

אולם, אם אינך בטוח שאלו תחומים שמעניינים אותך (מלבד כישרון), המלצתי היא לחשוב עוד קצת, ולא להיחפז. פחות "להילחץ" מההחלטה, ויותר לחשוב מה מעניין אותך. לדעתי, אם אם אתה נמשך לתחום מסוים - תוכל להתמקצע בו טוב יותר, אפילו אם צפויים קשיים תעסוקתיים.
כמו כן, אתה מוזמן לערוך את שאלון טיפוסי האישיות, שעשוי לסייע לך גם כן ברעיונות ללימודים.

בהצלחה!
ליהי

עדיין מתלבט? ייעוץ לימודים אישי חינם

 אני מאשר את תנאי השימוש באתר